Конспект уроку з математики 3 клас

Про матеріал

Конспект уроку з математики розроблено на допомогу учителям, що викладають в 3 класі. Допоможе вчителю розширити вміння учнів у розв'язуванні простих задач на порівняння та на знаходження четвертого пропорційного; підготувати їх до розв'язування рівнянь на знаходження невідомого від'ємника; навчить виконувати дії з іменованими числами. Урок насичений різноманітними цікавими завданнями

Перегляд файлу

Конспект уроку з математики 3 клас

 

Тема: Розв’язування простих задач на порівняння. Задачі на зведення до одиниці. Дії над величинами.

 

Мета:  Вправляти учнів у розв’язуванні простих задач на порівняння та на знаходження четвертого пропорційного; підготувати їх до розв’язування рівнянь на знаходження невідомого від’ємника; вчити виконувати дії з іменованими числами, в яких потрібно здійснювати перетворення у дрібніші одиниці вимірювання; розвивати спостережливість, уважність; виховувати любов до математики.

Обладнання: індивідуальні  картки, японський кросворд

 

                                                     Хід уроку

І. Організаційний момент

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався –

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп’ятка.

 

ІІ. Контроль, корекція і закріплення нового матеріалу

  1. Усні обчислення

А) Чотири індики пішли на музики,

Танцювали, гупали.

Скільки ніжок тупали? (2 х 4)

 

Б) В'яже бабуся-лисиця

Трьом онукам рукавиці.

— Подарую вам, онуки,

Рукавичок по дві штуки.

Бережіть, не загубіть!

Скільки всіх? Перелічіть! (2 х 3)

 

В) Двоє вулицею йдуть,

По три саджанці несуть.

Скільки ямок треба, діти,

Щоб саджанці посадити? (З х 2)

 

Г) Сім подружок стали грати,

З паличок складать квадрати,

По квадратику зробили,

Паличок не полічили.

А ви їм допоможіть,

Скільки буде, полічіть. (4 х 7)

  1. « Чарівні фігури ». Усні обчислення

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Бесіда
  • Назвіть приклади вправи 234 у яких невідомим є від’ємник. Сьогодні ми познайомимося з правилом відшукування невідомого від’ємника.
  1. Пояснення нового матеріалу

Вчитель готує на дошці запис

Зменшуване       Від’ємник      Різниця

           90        -        20           =       70

Використовуючи зменшуване і різницю даного прикладу, складемо ще один приклад на віднімання.

                 90 – 70 = 20

Яким компонентом є число у першому прикладі? (Від’ємником). То який висновок можна зробити з цих двох прикладів?

(Якщо від зменшуваного відняти різницю, отримаємо від’ємник).

  1. Завдання 234 (усно, використовуючи правило) Добери потрібні числа.

 

  1. 20-16= 4                    3) 35-32= 3                     5) 100-95=5
  2. 50+30= 80                4) 88-8= 80               6) 30- 29= 1

3.Розвиток математичних знань

1.Задача № 231

1) 30: 6= 5 (кг) – лимонів у 1 ящику;

2) 5• 4 = 20 (кг) – лимонів у 4 ящиках;

Відповідь: 20 кілограмів лимонів.

 

Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки - раз,

І навшпиньки став весь клас.

Два – присіли, руки вниз.

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Хто старався присідати –

Може вже відпочивати.

.

  1. Задача № 230

Обернена задача

Для приготування клею взяли 2 склянки крохмалю, а води у 9 разів більше. Скільки води потрібно для приготування крохмалю?

  1. 2• 9= 18 (скл.) – води;

Відповідь: 18 склянок.

 

 

  1. Японський кросворд (на дошці)

      Учні розв’язують приклади і записують результат. Потім, знайшовши у великому квадраті маленький квадратик з відповідним номером, зафарбовують його. Таким чином, виконавши всі приклади і зафарбувавши квадрати з потрібним номером, діти отримують зображення цифри або букви.

 

  1

  2

 3

  4

 5

  6

  7

 8

  9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

 

6• 6 – 13 = 23                       6 • 2 + 10 = 22

42: 6 + 7 = 14                        6• 7 – 18 = 24

6 • 8 – 35 = 13                       (18+6) :6 = 4

( 7+5) : 6 = 2                          6• 5 – 11 =19

18: 6 •3 = 9                             36:6 +6 =12

54:6 - 6= 3

 

  1. Робота з геометричним матеріалом «Зайченя»

Завдання: Порахуй кількість використаних геометричних фігур. Відповідь запиши біля відповідної фігури в таблиці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Завдання № 235

1м- 5дм= 5 дм   15см :5 = 3 см

5см • 5 =25 см 1дм 2см : 3 =4см

1м – 5 см =95см  1м 6дм – 8 дм = 8дм

ІV. Підсумок уроку

  1. Як знайти невідомий від’ємник?
  2. Чи сподобався вам урок?

Збіг наш урок, як коротка мить.

Дуже швидко час біжить.

Ще попереду у нас багато кроків

І цікавих, і важких уроків.

Завдання покличуть у майбутнє,

Найскладніше ж завдання — життя.

Так намагайтесь вправно все вивча­ти.

Пам'ятайте: учня скарб — знання!

 

V. Домашнє завдання

  236; 237 с.39

docx
Додано
20 лютого 2018
Переглядів
4500
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку