Конспект уроку з математики 4 клас урок-ділова гра «Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями»

Про матеріал
Сьогодні навіть наймолодшому члену суспільства необхідно практично у щоденнім житті вміти вступати в діалог, висловлювати власну думку і вміти практично розвивати мовленнєву культуру. Враховуючи потреби сьогодення, визначено далекоглядну мету – підготовити учня початкової школи до самостійного життя, тобто озброїти його інструментарієм для формування власної думки, розв’язування особистісних і міжособистісних проблем, здатності вступати у діалог, розуміти значимість актуальних проблем, мати власну точку зору, самостійно знаходити інформацію та транслювати її через висловлювання. Саме таким є даний урок-ділова гра.
Перегляд файлу

 

 

Лубенський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №4

Лубенської міської ради Полтавської області

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку з математики

4 клас

урок-ділова гра

«Знаходження значень виразів на сумісні дії.

Задачі на знаходження числа за двома різницями»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                         

 

                                                         Підготувала

                                                                                    вчитель початкових класів

                                                    Кеда Н.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лубни - 2022

 

 

Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями

Мета:

 формування предметних компетентностей: закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії різних ступенів, розв'язувати задачі на знаходження чисел за двома різницями, вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;

 формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;

підприємливість та фінансова грамотність: спонукати до  ініціативності, готовності брати відповідальність за власні рішення, розвивати вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей, втілювати в життя ініційовані ідеї, приймати власні рішення;

інформаційної: розширити знання учнів про виготовлення молочних продуктів, користь від їх вживання;

здоров'язбережувальної: виховувати відповідальне ставлення до власного здоров'я.

Обладнання: скинька, пакети документів, бейджики, картки, ноутбук, іграшковий термінал  та гроші.

Тип уроку. Закріплення знань, навичок, умінь.

Форма уроку.  Урок-ділова гра.

Методи та форми навчання:  групова та індивідуальна робота, проблемно-пошукові , інтерактивні, демонстраційні  методи, метод  гри, критичного та креативного мислення.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент. Психологічний настрій

Встаньте, діти, всі рівненько.

Посміхніться всі гарненько,

Поверніться до гостей.

Привітайтесь: «Добрий день!»

- Сьогодні у нас урок незвичайний.  Наша країна прагне стати розвиненою, і тому всюди відкриваються різні фірми, які впливають на розвиток держави і на її  рух вперед.  Ви б хотіли працювати в таких фірмах?

- Так у Вас сьогодні буде така можливість. Ми  сьогодні проведем урок- ділову гру, щоб підготуватись до дорослого життя, поступово рухатись до майбутнього.

Тож створимо фірми по закупівлі, переробці і реалізації молока і молокопродуктів. Я буду генеральним директором, який буде оплачувати вашу роботу.

Директори  фірм -  це наші учні.

Це мої найперші помічники.

Щоб фірма офіційно працювала, вона повинна мати пакет документів. Вони знаходяться в одній з трьох скриньок. Та до них треба дібратись.

UntitledМайте на увазі, що кожний підпис  тут неправильний.

UntitledUntitled1: : «тут документи»      2: «скринька 2 не порожня»;      3«тут гроші»;

(Розв’язання: напис на скринці 2 невірний, тобто скринька 2 порожня. Значить, 1 і 3 - не порожні. Напис на скринці 1 теж невірний. Значить, там гроші. Тоді в 3 скринці - документи)

- Ви отримуєте  пакет з діловими паперами. Майбутнє ваших фірм буде залежати від того, як ви будете виконувати завдання. Правильні відповіді і правильно виконані завдання - це умова накопичення капіталу фірми. За правильно виконане  завдання фірма буде отримувати гроші. (Назви фірм: «Гармонія», «Миргородська корівка», «Danone», «Заріг», «Пирятин-сир»)

ІІ. Робота над темою уроку

  1. Математична розминка

Завдання для директорів фірм. Записати прибуток у порядку зростання

                                                             (        )

Оплата 100 грн

G:\4-Б фото\IMG_9037.JPG2. Усний рахунок. Атестація працівників

(Завдання для кожної фірми)

 - Від будинку до молокозаводу 416 м, робітник пройшов 2/4 цієї відстані. Скільки метрів він пройшов? (416:4х2=104х2=208)

- Молоковоз затратив 2 год і прибув до заводу, подолавши відстань 140 км. З якою швидкістю рухався молоковоз? (70)

- До магазину привезли 960 пачок масла ¼ продали. Скільки пачок продали?

(240)

- За 7 год виготовляють 840 пачок морозива. Ск. морозива виготовляють за

1 годину? (120)

- На виготовлення йогурту затратили  600л молока, це 3/5 всього молока.  Скільки було всього молока. (600:3*5=1000)

Оплата 100 грн

- Атестацію робітники пройшли, тепер вам потрібно працювати в команді разом.

G:\4-Б фото\IMG_9051.JPG3. Робота в групах

(Розв’язування задачі)   Оплата 200 грн

Першого дня завод виготовив 986 пакетів сметани, другого – 686 пакетів.  Першого дня було виготовлено на 150 кілограмів більше, ніж другого дня. Скільки кілограмів сметани виготовили першого дня і другого дня?

  1. 986-686=300 (п.)
  2. 150000:300=500 (г)
  3. 986х500=493000г=493кг
  4. 686х500=343000г=343кг

(Яка команда розв’язала першою задачу, отримує найбільше грошей)

G:\4-Б фото\IMG_9042.JPGФізкультхвилинка

(Учні виконують рухи під музику із мультфільму «Мама для мамонтенятка»)

З 4-Б ми чудові малята

І хочемо всі математику знати.

Нехай не лякають задачі,

Бо ми-молодці, всі це бачать.

І будемо всі ми старанно трудитись,

Щоб жити щасливо та мирно учитись.

                                              Щоб нами пишалися Ви, які ми успішні

                                              зросли.

4. Задача про фермера

- Діти, а де беруть молоко?

- Хто такий фермер?  

E:\відкритий урок матем 2019\урок-ділова гра Кеда Н.І\20190925_111443.jpgПовідомлення. Фермер – це підприємець у сфері сільського господарства. В нашому районі є фермерські господарства, однак вони переважно  займаються вирощуванням зернових культур

У фермера є кури і 50 корів. Інших тварин у нього немає. Кількість курячих лапок дорівнює кількості ніг корів. Скільки тварин є у фермера? (150)

Оплата 80 грн

 

5. Гра «Обірваний чек»

- Протягом місяця наші фірми займалися благодійністю.

- Що таке благодійність?

- Як перечислити гроші?

- Що таке термінал?

- Зараз директори підійдуть до термінала і отримають чек для звіту про кошти. Відбувся збій у роботі термінала - не вказана сума на чекові, потрібно поновити числа:

   

Найбільше п’ятицифрове число, у якого всі цифри різні (98765)

Найменше п’ятицифрове число, у якого всі цифри різні (10234)

     

    Найбільше чотирицифрове  число, у якому сума цифр 19 (9910)

 

Картинки по запросу пирятин сыр завод картинки    Найменше чотирицифрове число, у якому сума цифр 19 (1099)

  

Чотирицифрове число, сума будь-яких сусідніх цифр дорівнює 12.

   (5757)  Оплата 200 грн

 

6. Скласти прислів’я  

Коли виконаємо наступне завдання, то дізнаємося за яким правилом працюють успішні фірми

Хочеш гроші мати – треба добре працювати

(6400-40000:100)+(16782+307х24):10

6000

24150

400

2415

7368

8415

гроші

треба

хочеш

добре

мати

працювати

Оплата 200 грн

7. Реклама  

Це завдання будуть оцінювати гості.

Щоб продукція користувалась попитом, потрібно скласти рекламу.

(Скласти рекламу, використовуючи математичні терміни)

III. Заключна частина

1. Підсумок

- Фірми, в якій працівники  працювали дружно і злагоджено отримали найбільше грошей. А групи, в яких виникали протиріччя, учасники не допомагали один одному, не працювали  в команді, отримали найменший прибуток. Такі фірми в житті стають банкротами.

2. Рефлексія

Гра «Продовжіть речення»

• На уроці я вчився(лася)...

• Мені було цікаво...

• Труднощі виникли, тому що...

• На наступному уроці хочу навчитися...

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 січня 2022
Переглядів
1129
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку