Конспект уроку з математики 5 клас на тему:"Дії з десятковими дробами"

Про матеріал
Гра-подорож, під час якої учні ознайомлюються з використанням десяткових дробів на прикладі професій
Перегляд файлу

1

 

Тема. Дії з десятковими дробами                    5 клас

Мета. Формування предметних компетентностей:

  • Закріпити вміння і навички учнів розв’язувати задачі та вправи на всі дії з десятковими дробам;
  •  розвивати логічне мислення;прищеплювати любов до математики, показати використання знань з математики в різних професіях.

Формування ключових компетентностей:

  • спілкування державною мовою - розуміти, пояснювати і перетворювати тексти математичних задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою;
  • уміння вчитися впродовж життя – застосування набутих знань для їх систематизації та узагальнення;
  • математична – вміння оперувати математичними діями;
  • Інформаційно-цифрова компетентністьвизначати достатність даних для розв’язання задачі;  
  • ініціативність і підприємливість – економне витрачання матеріальних ресурсів;
  • соціальна – активна праця в групах.
  •    обізнаність і самовираження у сфері культуриздійснювати необхідні розрахунки при розв’язуванні задач;
  •         екологічна грамотність і здорове життя – дотримання санітарних норм, пропагувати здоровий спосіб життя.

Закріпити вміння і навички учнів розв’язувати задачі та вправи на всі дії з десятковими дробам; розвивати логічне мислення;прищеплювати любов до математики, показати використання знань з математики в різних професіях.

Обладнання: картки – завдання.

Тип уроку: урок – подорож.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Розминка

Інтерактивна вправа «Хто більше слів знайде у слові»

Математика: мама, тема, тематика.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Учитель.

 Ось пролунав дзвінок

І починається урок

Працювати слід старанно

Щоб почути у кінці.

Що у нашім 5 класі

Діти – просто молодці.

Діти. Сьогодні ви здійсните подорож до Країни професій. Дізнаєтеся чи застосовують представники різних професій десяткові дроби у своїй роботі. А допомагатиме нам у подорожі Тур- Менеджер.  Першу подорож ви здійсните на автобусі. Щоб зайти в автобус і зайняти бажане місце, вам необхідно розв’язати вправи.

ІІІ. Розв’язування вправ

Усні вправи

  1. 0, 15 ×10;
  2. 25,4 : 100;
  3. 6, 42+0,3;
  4. 6, 1-1, 08;
  5. 2,4:1,2;
  6. 0,5×0,5;
  7. 5-0, 7;
  8. 72:100;
  9. 8, 9×6, 67 – 6, 67×7, 9;
  10.                      5, 6×129. 2 +129, 2×4, 4;
  11.                      11. 45:100.

ІІІ. Розв’язування вправ

Учитель. А ось Тур – Менеджер.

(заходить тур – менеджер)

Якщо Тур – Менеджером заможним хочеш стати

То без дробів ти не зможеш працювати.

Бо не треба у кишені калькулятор мати,

Потрібно все у голові вміти рахувати.

Де, що, коли і як вигідно купити?

Скільки грошей треба заплатити?

Який прибуток з цього, і які витрати?

Словом і менеджеру треба дроби знати.

Менеджер. Подорожуючи розв’яжіть задачу. Дає катку з задачою.

Задача. Я, Максим і Олег створили власний бізнес. Початковий капітал  становив 600 тис. грн.. Скільки  гривень вклав кожний, якщо я вклав 0, 5 усієї суми, Максим – у 5 разів менше, а решту – Олег. Чий внесок найбільший?

(учні розв’язують задачу)

Учитель. З нами хоче під’їхати продавець магазину. (заходить учениця у формі продавця)

Продавець.

Цифрами і продавець правно оперує.

У крамниці часу він дарма не марнує.

Важить,  підраховує, ціни виставляє.

Покупцям щось радить, спокою не знає.

Треба розумну голову на плечах мати,

Щоб і зайвого не дати і не обрахувати.

Продавець. До нашого магазину завезли цікаву гру «Математичну». Щоб її пограти потрібно розв’язати задачі.

Задача 1. Щодня протягом п’яти днів лев  у зоопарку з’їдав відповідно 7, 5 кг, 8, 2 кг, 8, 8 кг, 7, 4 кг, і 9, 1 кг м’яса. Знайти середню кількість м’яса , яку з’їдав лев за один день.

Задача 2. Пішохід протягом п’яти годин  проходив відповідно 4, 6  км, 5.2

 км, 4, 9 км, 5, 1 км, 4, 7 км. Яка середня швидкість пішохода за цей час? 

Задача 3. Відновіть запис ставлячи  кому, щоб рівність була правильна.

А) 52+18 = 7,

Б) 736-336 =4,

В) 725 + 275 = 10.

Учитель. Поїхали далі. Знову зупинка. Учні, зверніть увагу на загадкові східці, що ведуть до офісу Менеджера. Щоб дістатися до нього , потрібно розв’язати завдання.

Клас об’єднуємо у дві команди

Перша команда – ліві східці

  1. 1,6 :2
  2. + 1,2
  3. +4, 6
  4. : 3
  5. – 1,2.

Друга команда – праві східці

  1. 2, 4 :3,
  2. +1,2,
  3. +4,6,
  4. : 3,
  5. – 1, 2.

Учні піднімаються східцями виконуючи відповідні дії.

Учитель. У офісі нас зустрічає фермер.

Фермер.

Фермер дроби десяткові теж прекрасно знає,

Бо в роботі повсякденній з ними справу має,

Скільки з соняха олії зможе він дістати,

Скільки цукру з буряка та які витрати.

Те додасть, а те відніме, поділить, помножить,

Все кінцевий результат показати зможе.

Гра «Весела рибалка»

На підлозі – озері розкидані рибки.(вирізані з паперу)  На кожній рибці записані завдання. Учні виловлюють рибку вудкою і розв’язують завдання. Хто більше розв’яже завдань, той – переможець.

  1. 4, 2 +8, 108;  2) 10 :0,5;  3) 14, 4 :0, 12;  4) 6, 7 - 2,01;  5) 36×0,3;
  1. 9,9 – 1,27;  7) 6, 5 + 9, 15;   8) 0,09 × 0,3;   9) 17,8 – 9, 574.

Учитель. Продовжуємо подорожувати. Знову зупинка! Це інспектор Петренко.

Працівник ДАЇ про безпеку дбає,

Від аварії на шляхах вас оберігає,

Яка швидкість водія швидкого?

Скільки йде на це пального?

Може вміло все розрахувати.

І про кожен вид авто всіх інформувати.

Словом, з цифрами завжди ми справу маємо,

Тож і дроби десяткові чудово ми знаємо.

Вашу подорож перекривають таємничі квадрати, розв’яжете завдання продовжите подорож.

5, 2

7, 2

9, 2

3,1

5,1

 

2,2

2, 5

 

 

Учитель. До нашої подорожі приєднався лікар. Лікар слідкуватиме за вашим здоров’ям.

Лікар

Виправляємо хребет, лікті зводимо вперед

Мов метелики злітаємо,

Крильця зводимо й розправляємо,

Починаємо присідати, руки вгору підіймати.

Відпочили? Досить грати, починаємо працювати.

Учень. А лікарі також повинні знати десяткові дроби?

Лікар.

Який ріст, вага і тиск у кожної людини

І яка температура в хворої дитини.

Скільки ліків треба дати, щоб хворобу збороти,

Тут приходять на допомогу десяткові дроби.

Учень.

Навіть і лікарі без них не можуть прожити,

Отож треба їх і нам дуже добре вчити!

Учитель. Наша подорож вже наближається до кінця.

І у школі вчителі з дробами теж дружать,

Бо на кожному уроці ті їм вірно служать,

Яка площа у держави і які широти.

Скільки в Африці слон важить, які є висоти.

Яка нота і тональність, яка швидкість звуку,

Знай без дробів десяткових не бува науки.

Пропоную розв’язати завдання. Записати дроби в порядку їх спадання та прочитайте слово.

3, 49

3,3

3,7

3,02

3,62

3,01

3,5

О

Д

М

Ц

О

І

Л

 

Відповідь. Молодці

ІV. Підсумок уроку

Учитель підбиває підсумки подорожі, оцінює учнів

V. Домашнє завдання

 

 

 

 

 

docx
Додано
15 листопада 2019
Переглядів
1406
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку