Микільський навчально-реабілітаційний центр
Полтавського району Полтавської обласної ради
Конспект уроку з математики 6 клас
на тему:
«Множення числа 7.
Розв’язування прикладів і задач»
Підготувала: вчитель математики
Телятник Ю.В.
Полтава 2024
Мета:
Обладнання: підручники, зошити, ручки, олівці, таблиця множення числа 7, картки, трафарет тварин, геометричні фігури, роздатковий матеріал.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
1. 1. Нервово-психологічна підготовка до уроку.
Доброго дня, діти. Я рада всіх вас бачити сьогодні. І сподіваюсь, що ви теж прийшли на урок з гарним настроєм. Тому давайте налаштуємось на наш урок: поверніться до свого сусіда по парті і посміхніться йому і зарядіться позитивними емоціями на весь урок.
1.2. Ознайомлення з девізом.
А тепер девіз згадаймо і урок наш починаймо.
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра « Зайве слово»(робота в парах)
На парту дається картка з завданням.
Знайди зайве слово:
2.2. Робота з картками. Два учні біля дошки. Решта – в зошитах.
12:4+1 6:2+2 10:(2+0)
12:3+1 6:3-2 (8+1):3
- Перевірте зошити один в одного і поставте оцінки.
- Ви всі добре справилися з завданням.
2. 3. Гра «Не зіб’юсь».
- Назвати числа від 1 до 50. При цьому, замість числа, яке ділиться на 5 казати «не зіб’юсь».
2. 4. Хвилинка каліграфії
- Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки.
- Запишіть: 5 березня
Класна робота
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОТІ УЧНІВ.
Раз, два, три, чотири, п’ять –
До п’яти ще два додать.
Тож відомо буде всім –
Разом вийде число сім.
- Запишіть в новому рядку цифру 7, стільки разів, скільки вам років.
- У наступному рядку запишіть числа 28 70 21 49 63 42 14 35 56 7.
- У наступному рядку запишіть числа у порядку зростання.
- Що цікавого ви спостерігаєте?
3.1. Створення «асоціативної павутинки».
- Де ви зустрічалися з цим числом?
- Число сім здавна вважалося священним та чарівним.
- Діти, в яких казках зустрічається число 7? («Вовк та семеро козенят», «Білосніжка і сім гномів», «Квітка-семиквітка»).
- Де ще зустрічалося вам число 7? (7 днів тижня, сім кольорів веселки, 7 нот, слово «сім’я», Сім Чудес світу).
- Ще число 7 зустрічається у прислів’ях: «Сім п’ятниць на тиждень», «Сім разів відміряй – один відріж», «Сім шкур спустити», «Семеро одного не чекають», «Сім няньок, а дитя без ока».
- Можливо, ви вже здогадалися, що ми будемо робити на сьогоднішньому уроці?
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Сьогодні на уроці ми з вами пригадаємо вивчені таблиці множення і ознайомимося з таблицею множення числа 7. Будемо розв’язувати задачі та багато різних цікавих завдань.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
5.1. Робота з підручником (с. 105)
Повторити компоненти дії множення.
Завдання 1. Усне виконання завдання
7·…=21 7·…=35
7·…=14 7·…=28
7·…=42 7·…=49
Завдання 2.
Складіть і розв’яжіть приклади.
Перший множник 6, другий множник 7. Знайдіть добуток.
Перший множник 7, другий множник 3. Знайдіть добуток.
Помножити 5 на 7.
Помножити 7 на 2.
Знайти добуток чисел 4 і 7.
Знайти добуток чисел 7 і 5.
Діти, а знаєте ви, що таке австралійський дощ? Ні? Тоді давайте разом послухаємо, який він. Будьте уважні".
5. 3. Задача 4 2)
За день в ательє пошили 7 костюмів, а суконь – у 4 рази більше, ніж костюмів. Скільки суконь пошили в ательє за день?
Задача 4
К. – 7
С. - ?, у 4 рази більше
Розв'язання:
7·4=28 (с.)
Відповідь: 28 суконь.
VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Робота в групах
6.1. Порівняння виразів
6.2. Гра « Квіткова галявина»
(До дошки викликають два учня. Завдання: вчитель називає приклад,
діти дають відповідь показуючи на відповідну квіточку з числом.
Завдання на закріплення таблиці множення на 7).
У мене є цікава гра з геометричних фігур. Завдання: У кожного із вас є трафарет тваринки. Ваше завдання підібрати відповідні геометричні фігурки і скласти тваринку та назвати геометричні фігурки. (роботи дітей)
VIІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ.
Ось і підійшов до закінчення наш урок.
- Що нового дізналися на уроці? (вивчали таблицю множення числа 7).
- Для чого ми це робили? (Щоб швидко рахувати і раціонально використовувати час на уроці.)
- Який настрій у вас після уроку? Як добре ви зрозуміли новий матеріал, ми дізнаємося виконавши вправу «Квітка засвоєння»
2. Вправа «Квітка засвоєння».
Учні прикріплюють на дошці пелюстки квітки:
- Зелені – все зрозуміло;
- Сині – майже все зрозуміло;
- Жовті – зрозуміло наполовину;
- Оранжеві – дещо зрозуміло;
- Червоні – нічого не зрозуміло.
- Дивлячись на наш букет, ми бачимо, що в нас є певні успіхи, є над чим ще працювати. Але, ви великі розумники – впоралися з усіма завданнями, працювали дружно, старанно.
Збіг урок наш, як коротка мить,
Дуже швидко час біжить.
Та попереду у нас багато кроків
Багато веселих, цікавих уроків.
VIІI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
с. 105, вивчити таблицю множення, завдання 6, задача 4 1).
Проведення інструктажу на предмет виконання д/з