Конспект уроку з математики для 1 класу на тему: Число 10. Склад числа 10

Про матеріал

До конспекту додана презентація, яка містить математичний тренажер. У режимі перегляду вам буде запропоновані три варіанти відповіді, необхідно курсором мишки обрати правильний варіант і натиснути на нього.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Число 10. Склад числа 10 Автор: Цісельська А. В.вчитель початкових класів Петропавлівсько-Борщагівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Скільки звірів на малюнку?

Номер слайду 4

568419732 Постав числа в порядку зростання

Номер слайду 5

Незвичайний ліс10

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Скільки буде 4+1?4 + 1 = 5 Перевірка. Рішення

Номер слайду 8

Скільки буде 6+1 ?6 + 1 = 7 Перевірка. Рішення

Номер слайду 9

Скільки буде 7+2 ?7 + 2 = 9 Перевірка. Рішення

Номер слайду 10

Скільки буде 7+3 ?7 + 3 = 10 Перевірка. Рішення

Номер слайду 11

5<6

Номер слайду 12

7>6

Номер слайду 13

9<10

Номер слайду 14

8<7

Номер слайду 15

=10=10

Номер слайду 16

9+1=10

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Пальчикова гімнастика

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Склад числа 109+1=108+2=107+3=106+4=105+5=104+6=10

Номер слайду 21

Фізкультхвилинка

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Математичний тренажер

Номер слайду 24

5 + 39 Поміркуй86 Поміркуй

Номер слайду 25

78 + 2 109 Поміркуй. Поміркуй

Номер слайду 26

5 + 59 Поміркуй106 Поміркуй

Номер слайду 27

77 + 3 109 Поміркуй. Поміркуй

Номер слайду 28

5 і 6<=>

Номер слайду 29

10 і 7>=<

Номер слайду 30

10 і 10=<>

Номер слайду 31

Дякую за увагу!!!

Перегляд файлу

Урок з математики

1 клас

вчитель початкових класів

Цісельська А.В.

 

Тема: Число 10. Склад числа 10.

Мета:  ознайомити з поняттям «десять», з утворенням числа 10 і написанням числа за допомогою цифр 1 і 0; вдосконалити вміння порівнювати предмети в межах 10; закріплювати вміння  розв’язувати вирази на додавання і віднімання в межах 10; вдосконалювати навички усного обчислення виразів; узагальнювати  вміння записувати й розв'язувати вирази на додавання; розвивати логічне мислення; виховувати старанність.

Обладнання: презентація, дерево, листочки, яблучка, чарівниця, цифрове віяло, картки з числами, дидактична картка.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Один –  дзвінок продзвенів тихенько,

два     станемо ми рівненько,

три  – привітаємося гарненько,

чотири – скажемо усім ми … «Добрий день!»…,

п’ять – усім усміхнемось щиро,

шість –  за парти сядемо ми тихо,

сім – удачі побажаємо всім,

вісім –  старанно попрацюємо,

дев’ять – математику вивчаємо,

десять – урок  починаємо!!!

(Слайд 2)

Рефлексія.

– У кожного у вас на парті лежить листочок, намалюйте свій настрій на ньому та прикріпіть його на нашому дереві.

            

(На дошці малюнок дерева. Учні прикріплюють листочки)

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Усна лічба.

­­­Полічіть скільки зелених листочків на дереві, а скільки – жовтих, скільки оранжевих?

– Яких листочків на дереві більше? А яких менше?

(Слайд 3)

– Розгляньте малюнок. Полічіть звірів.

  Скільки всього звірів на малюнку!

– Скільки на дереві? А скільки під деревами?

– Скільки сидить звірів на пеньочку?

– Яка тварина найбільша? Яка найменша?

2. Гра «Віднови порядок»

– Кожна тваринка має свій номер. Допоможи лісовим звірям поставити числа в порядку зростання.

(Слайд 4)

  Поставте числа в порядку зростання.

(Учень на дошці виставляє числа в порядку зростання)

 Прочитайте числа у порядку спадання.

Назвіть числа від 4 до 6; від 9 до 3; від 7 до 3; від 2 до 9.

Назвіть число, попереднє до числа 7; 9.

Назвіть число, наступне до числа 4; 9.

  Назвіть попереднє число до числа 10.

  Назвіть число наступне до числа 9.

– Під яким номером знаходиться ведмедик; білочка; лисичка; зайчик?

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

– Послухайте уважно казку.

(Слайд 5)

Незвичайний ліс

Колись давно, за далекими морями та високими горами був прекрасний ліс. У цьому лісі росло 10 дубів, які мали по10 жолудів, 10 ялинок, які мали по10 гілок,  10 сосн, які мали по 10 шишок.

Жили там і різні тварини, який було по 10 (10 лисичок, 10 вовчиків, 10 зайчиків, 10 ведмедиків і т.д). І жили вони дружно та весело, бо кожний знав своє місце і кожний мав свій номер.

Та одного разу зла чарівниця забрала із цього лісу все по 1 (1 дуба, 1 ялинку, і сосну, і по 1 тваринці).

(На дошку вчитель вивіщує малюнок чарівниці)

І запанував там сум.  Але повернути  радість у ліс зможуть лише розумні дітки. Почали мешканці лісу шукати допомоги у різни країнах…

– А чи зможемо ми їм допомогти?

– Діти, а що такого незвичайного було у лісі? (Все по 10)

– Але, коли чарівниця забрала по одному жителю лісу, то там стало уже 9. Тож давайте допоможемо і повернемо їх!

Отже, на сьогоднішньому уроці ми вивчимо  число 10 і навчимося його писати,   повторимо додавання та віднімання в межах 10, будемо розвивати увагу та творчі здібності. А для цьому слід виявляти старанність, кмітливість, бути організованими та уважними.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

– Щоб допомогти мешканцям лісу, нам потрібно виконати завдання чарівниці.

(Слайди 6-10)

(Учні показують відповідь на числовому віялі)

Чудово! Ви  правно виконали завдання,  але трохи і стомилися, тож нам слід перепочити.

Фізкультхвилинка

Ми лісом йшли, йшли (крокують на місці)

І малину там знайшли. (нахиляються вперед)

З’їли і далі пішли. (імітація рухів)

Ми знов  йшли, йшли (крокують на місці)

І горішок знайшли. (нахиляються вперед)

Підняли і далі йшли. (імітація рухів)

Ми ще далі пішли (крокують на місці)

І грибочок там знайшли (нахиляються вперед)       

Мандрували, мандрували (крутяться навколо себе)

Поки зовсім заблукали. (Сідають за парти)

– Поки ми відпочивали, нам чарівниця підготовила наступне завдання.

– Нам потрібно порівняти предмети.

(Слайди 11-15)

(Учні показують відповідь на числовому віялі)

– Чудово!!! Ми допомогли повернути усіх мешканців лісу.

ІV. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Утворення числа 10.

– Отже, було їх по 9, ми повернули 1. То який вираз ми можемо скласти?

(Вчитель записує на дошці: 9+1=10)

– До дев’яти додати один – буде 10.

 (Слайд 16)

– Число «десять» складається з двох чисел: 1 та 0. Це  число – двоцифрове, бо воно складається з двох цифр 1 і 0.

2. Робота у зошитах. Написання числа 10.

– Сьогодні ми навчимося писати числа 10.

– Зверніть увагу, кожна цифра має свою клітиночку. Спочатку пишемо цифру 1, яку уже ми вміємо писати, і в наступній клітинці красиво виводимо цифру 0.

(Слайд 17)

 Пальчикова гімнастика

– Так гарно писали, що аж наші ручки втомилися, тож  трохи відпочинимо.

(Слайд 18-19)

3. Робота за підручником (с.26).

– Відкрийте свої підручники на сторінці 26. Число 26 складається з двох чисел 2 і 6. (Вчитель показує на дошці)

– Знайдіть яблучко під номером 1.

– Розгляньте малюнки. Що зображено? Що спільного?

– Знайдіть яблучко під номером 2.

– Скільки капустин на малюнку?

– Якщо зайчик прикотив ще одну капустину, то стане більше чи менше?

– То який арифметичний знак ми використаємо?

– Який вираз складемо?

– Отже, як ми утворили число 10?

– Запишіть утворений вираз у зошит.

4. Склад числа 10.

– Знайдіть яблучко під номером 2.

– Скільки всього трикутників на хвостику у кожного повітряного змія?

– Скільки з них червоних, а скільки – зелених?

(Утворення складу числа 10)

(Слайд 20)

Фізкультхвилинка

– Гарно ми попрацювали, прийшов час відпочити. Станемо всі рівненько, старанно і уважно повторяємо.

(Слайд 21)

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з геометричним матеріалом.

– Які геометричні фігури ви знаєте?

– Яка геометрична фігура на малюнку? ( По-черзі появляються геометричні фігури на екрані)

(Слайд 22)

– Який ми отримали малюнок?

2. Робота з дидактичними картками.

(На партах лежать картки)

– Скільки листочків на малюнку?

– Чи є однакові листочки?

– Обчисліть вирази і розмалюйте листочки відповідним кольором.

– Скільки  листочків розмальовано однаковим кольором? (2)

3. Математичний тренажер.

(В математичному тренажері запропоновані завдання, учні мають три варіанти відповіді)

– Уважно розгляньте завдання, поміркуйте і оберіть правильний варіант відповіді.

(Слайд 23-30)

VІ. Підсумок уроку

 Яке число на уроці ми сьогодні вивчили ?

 Як  утворити число 10 ?

  Якими цифрами позначається на письмі число 10 ?

  Як правильно писати число 10?

  Назвіть попереднє число до числа 10.

  Назвіть число наступне до числа 9.

Рефлексія

(На парті малюнки різних  яблук)

– Візьміть яблучка, намалюйте на них свій настрій та прикріпіть на дерево біля вашого листочка.

(Учні малюють свій настрій та прикріплюють на дерево)

– Чи однаковий у вас вийшов настрій на кінець уроку порівняно з початком?

­– В кого став веселим? Чому?

– А хто засмутився? Чому?

– Ви сьогодні гарно попрацювали, 

усі труднощі подолали,

багата нового дізнались,

тому дуже вдячна вам,

таким розумним школярам!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерела використаної літератури:

1. Математика: підручник для 1 класів закладів загальної середньої освіти / Н.П. Листопад. – К. :УОВЦ «Оріон», 2018. – с. 144

2. Пальчикова гімнастика – https://www.youtube.com/watch?v=zV6Ln0F7U0k

3. Мульт-зарядка 3 – https://www.youtube.com/watch?v=xTIVznmnHok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zip
Додано
23 жовтня 2018
Переглядів
1878
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку