Математика 3 клас
ТЕМА. Дії з іменованими числами. Розв'язування задач опрацьованих видів.
Різні способи усного додавання і віднімання круглих трицифрових чисел.
МЕТА: закріплювати вміння додавати і віднімати круглі трицифрові числа, розв'язувати задачі опрацьованих видів; вчити виконувати дії з іменованими числами; розвивати логічне мислення, пам'ять, обчислювальні навички. Виховувати працьовитість, інтерес до вивчення математики.
Обладнання:і люстрації бобра, букви для складання слова, картки для груп, картки з прикладами на дії з іменованими числами.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Стали, діти, всі рівненько, усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли й працювати почали.
ІІ.Ситуація успіху.
1. Бліц – турнір «Хочу все знати».
- Про яку тварину ви дізнаєтесь багато цікавих фактів?
Розв'язати приклади усно. Із букв скласти слово.
*Зменшити420на120. Б
*Знайтидобутокчисел7 і 8. Б
*Збільшити340 на60. Р
*Знайтичасткучисел72і9. Е
*У скільки разів500більше100? О
(Слово-бобер)
-Це найбільший гризун в Європі. Ця тварина користується повагою, як відомий інженер, лісоруб і будівельник греблі. Він символ працьовитості, багато чому навчив людей.
-Чи водяться бобри в нашій місцевості? Що знаєте про них?
-Давайте також гарно попрацюємо і дізнаєтесь багато цікавого.
ІІІ.Повторення матеріалу.
1.Самостійна робота .
А)Дізнаєтесь масубобра в кг 50 – 5 * 5 =(25)
Б) Дізнаєтесь довжину бобрав см 760 – 440- 200 =(120)
В)Дізнаєтесь довжину хвоста в см 2 * 9 * 1 =(18)
Г)Найбільша гребля (рекорд) в м 940 – 520+ 280 =(700)
2.Робота в групах . (Картки)
- Порівняти іменовані числа.
6 дм 5 см…605 см
40 м17 см… 417 см
7т… 700 кг
4 т 100 кг… 41 т
2 год.… 120 хв.
Фізхвилинка
ІV.Робота над новим матеріалом.
1.Бесіда.
-Що ще можемо робити з іменованими числами, крім того, що порівнювати і переводити одні одиниці в інші? (виконувати дії)
2.Робота по таблиці з прикладами.
І т. ІІ т.
90 см – 16 см 64 дм – 14 см
30 кг + 25 кг 17 см + 4 мм
120 т – 14 т 50 т – 20 ц
36 ц + 25 ц 18 кг + 80 г
-Порівняти два стовпчика прикладів. Які легко можна розв'язати ? Чому?
Висновок: виконуємо дії з числами, у яких однакові найменування.
3.Записати і розв' язати 1 стовпчик прикладів коментовано.
4. Робота над задачею.
Бобер проплив 860 м,а ондатра на 340 м менше. Скільки метрів разом пропливли бобер і ондатра?
А) Робота в групах.
1 гр.– записують короткий запис задачі;
2 гр. – вибирають і пояснюють правильний розв'язок задачі по діям.
Б)Обговорення робіт .
В)Самостійний запис розв'язку задачі виразом.
V. Підсумок уроку.
-Що нового дізналися? Як виконувати дії з іменованими числами.
VІ. Домашнє завдання.
С. 82з. №524або №525
Математика 3 клас
ТЕМА. Дії з іменованими числами. Розв’язування задач опрацьованих видів.
Різні способи усного додавання і віднімання круглих трицифрових чисел.
МЕТА: закріплювати вміння додавати і віднімати круглі трицифрові числа, розв’язувати задачі опрацьованих видів; вчити виконувати дії з іменованими числами; розвивати логічне мислення, пам’ять, обчислювальні навички. Виховувати працьовитість, інтерес до вивчення математики.
Обладнання: ілюстрації бобра, букви для складання слова, картки для груп, картки з прикладами на дії з іменованими числами.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Стали, діти, всі рівненько, усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли й працювати почали.
ІІ. Ситуація успіху.
1. Бліц – турнір «Хочу все знати».
- Про яку тварину ви дізнаєтесь багато цікавих фактів?
Розв’язати приклади усно. Із букв скласти слово.
* Зменшити 420 на 120. Б
* Знайти добуток чисел 7 і 8. Б
* Збільшити 340 на 60. Р
* Знайти частку чисел 72 і 9. Е
* У скільки разів 500 більше 100? О
(Слово - бобер)
ІІІ. Повторення матеріалу.
1. Самостійна робота .
А) Дізнаєтесь масу бобра в кг 50 – 5 * 5 = (25)
Б) Дізнаєтесь довжину бобра в см 760 – 440 - 200 = (120)
В) Дізнаєтесь довжину хвоста в см 2 * 9 * 1 = (18)
Г) Найбільша гребля (рекорд) в м 940 – 520 + 280 = (700)
2. Робота в групах. (Картки)
- Порівняти іменовані числа.
6 дм 5 см … 605 см
40 м 17 см … 417 см
7т … 700 кг
4 т 100 кг … 41 т
2 год. … 120 хв.
Фізхвилинка
ІV. Робота над новим матеріалом.
- Що ще можемо робити з іменованими числами, крім того, що порівнювати і переводити одні одиниці в інші? (виконувати дії)
90 см – 16 см 64 дм – 14 см
30 кг + 25 кг 17 см + 4 мм
120 т – 14 т 50 т – 20 ц
36 ц + 25 ц 18 кг + 80 г
Висновок: виконуємо дії з числами, у яких однакові найменування.
3. Записати і розв’ язати 1 стовпчик прикладів коментовано.
Бобер проплив 860 м, а ондатра на 340 м менше. Скільки метрів разом пропливли бобер і ондатра?
А) Робота в групах.
1 гр. – записують короткий запис задачі;
2 гр. – вибирають і пояснюють правильний розв’язок задачі по діям.
Б) Обговорення робіт .
В) Самостійний запис розв’язку задачі виразом.
V. Підсумок уроку.
- Що нового дізналися? Як виконувати дії з іменованими числами.
VІ. Домашнє завдання.
С. 82 з. №524 або №525
Бобер за 6 мин. проплыл 960 м, а ондатра за это же время проплыла 720 м.
На сколько метров в минуту скорость бобра больше, чем скорость ондатры?
А) 960 * 6 + 720 * 6 =
Б) 720 : 6 – 960 : 6 =
В) 960 : 6 – 720 : 6 =
Г) 960 : 6 – 720 =
Бобер за 6 мин. проплыл 960 м, а ондатра за это же время проплыла 720 м.
На сколько метров в минуту скорость бобра больше, чем скорость ондатры?
А) 960 * 6 + 720 * 6 =
Б) 720 : 6 – 960 : 6 =
В) 960 : 6 – 720 : 6 =
Г) 960 : 6 – 720 =
Бобер за 6 мин. проплыл 960 м, а ондатра за это же время проплыла 720 м.
На сколько метров в минуту скорость бобра больше, чем скорость ондатры?
А) 960 * 6 + 720 * 6 =
Б) 720 : 6 – 960 : 6 =
В) 960 : 6 – 720 : 6 =
Г) 960 : 6 – 720 =
Бобер за 6 мин. проплыл 960 м, а ондатра за это же время проплыла 720 м.
На сколько метров в минуту скорость бобра больше, чем скорость ондатры?
|
V |
t |
S |
Б. |
|
|
|
Онд. |
|
|
|
Бобер за 6 мин. проплыл 960 м, а ондатра за это же время проплыла 720 м.
На сколько метров в минуту скорость бобра больше, чем скорость ондатры?
|
V |
t |
S |
Б. |
|
|
|
Онд. |
|
|
|