Математика 3 клас
Тема.Одиниці вимірювання часу. Співвідношення між одиницями вимірювання часу. Визначення часу за годинником. Розв'язування задач.
Мета: формувати вміння користуватися одиницями вимірювання часу, вчити переводити одні одиниці часу в інші; закріплювати вміння розв'язувати приклади, задачі; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички,пам'ять, математичну мову; виховувати бажання вивчати математику.
Обладнання: картки для груп і пар; ілюстраціїрізнихвидів годинників;таблиця «Одиниці часу»
Хід уроку
І.Організаційний момент.
1.Пояснити словосполучення:
Пунктуальна людина
2.Передбачення.
- Як це словосполучення може стосуватися даного уроку?
ІІ.Ситуація успіху.
1.Бліц – турнір.
- Розв'язати приклади. Із букв зібрати слово.
* Зменшити число 76 на 4.
* Збільшити 18 на 12.
* Знайти добуток чисел 5 і 8.
* На скільки 70більшеза 7?
* Перший множник 3, другий- 7, знайти добуток.
* У скільки разів 50 більше за 10?
* Назвати число у якому 5 дес. , а одиниць на 3 менше.
* Знайти частку чисел 16 і 4.
(Слово -г о д и н н и к)
2.Бесіда.
- Що таке годинник?(пристрій для вимірювання часу)
- Навіщо людям необхідно користуватись годинником?
- Які знаєте види годинників?
Ілюстрація різних видів годинників
- Які часові відрізки вам відомі?
ІІІ.Робота над новим матеріалом.
1. Робота в групах.
- Розташувати одиниці вимірювання часу від найбільшої до найменшої.
(Година, доба, століття, місяць, рік, тиждень,секунда, хвилина)
2.Робота в парах.
-Дописати на картках таблицю вимірювання часу.
1 століття = … років
1 рік = …місяців
1 доба = …години
1 година= … хвилин
1 хвилина = … секунд
3.Переведення одиниць часу (колективно, біля дошки)
3 роки= … міс.
2 год.= … хв.
4 доби= … год.
4.Практична робота. Визначення часу по годиннику.
( Використовувати годинник з трьома стрілками)
5.Виконання завдання за ілюстрацією.
- Записати, скільки годин і хвилин показує кожний годинник.
6.Робота над задачами (усно)
А) Хлопчик почав читати книжку о 11год. 20 хв. і прочитав її за 50 хв.
О котрій годині він закінчив читати книжку?
Б) Кінофільм почався 17 год. , а закінчився о 18 год. 35 хв. Скільки часу тривав
кінофільм?
7. Пояснити вислови:
- у мене немає часу;
-повільно тече час;
-загублений час;
-час зупинився
ІV.Підсумок уроку.
- Що нового дізналися? Чому навчилися?
V.Домашнє завдання.
- На картках перевести одні одиниці часу в інші.
Математика 3 клас
Тема. Одиниці вимірювання часу. Співвідношення між одиницями вимірювання часу. Визначення часу за годинником. Розв’язування задач.
Мета: формувати вміння користуватися одиницями вимірювання часу, вчити переводити одні одиниці часу в інші; закріплювати вміння розв’язувати приклади, задачі; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, пам’ять, математичну мову; виховувати бажання вивчати математику.
Обладнання: картки для груп і пар; ілюстрації різних видів годинників; таблиця «Одиниці часу»
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Пояснити словосполучення:
Пунктуальна людина
- Як це словосполучення може стосуватися даного уроку?
ІІ. Ситуація успіху.
1. Бліц – турнір.
- Розв’язати приклади. Із букв зібрати слово.
* Зменшити число 76 на 4.
* Збільшити 18 на 12.
* Знайти добуток чисел 5 і 8.
* На скільки 70 більше за 7?
* Перший множник 3, другий - 7, знайти добуток.
* У скільки разів 50 більше за 10?
* Назвати число у якому 5 дес. , а одиниць на 3 менше.
* Знайти частку чисел 16 і 4.
(Слово - г о д и н н и к)
2. Бесіда.
- Що таке годинник? (пристрій для вимірювання часу)
- Навіщо людям необхідно користуватись годинником?
- Які знаєте види годинників?
Ілюстрація різних видів годинників
- Які часові відрізки вам відомі?
ІІІ. Робота над новим матеріалом.
1. Робота в групах.
- Розташувати одиниці вимірювання часу від найбільшої до найменшої.
(Година, доба, століття, місяць, рік, тиждень, секунда, хвилина)
2. Робота в парах.
- Дописати на картках таблицю вимірювання часу.
1 століття = … років
1 рік = … місяців
1 доба = … години
1 година = … хвилин
1 хвилина = … секунд
3. Переведення одиниць часу (колективно, біля дошки)
3 роки = … міс.
2 год. = … хв.
4 доби = … год.
4. Практична робота. Визначення часу по годиннику.
( Використовувати годинник з трьома стрілками)
- Записати, скільки годин і хвилин показує кожний годинник.
6. Робота над задачами (усно)
А) Хлопчик почав читати книжку о 11год. 20 хв. і прочитав її за 50 хв.
О котрій годині він закінчив читати книжку?
Б) Кінофільм почався 17 год. , а закінчився о 18 год. 35 хв. Скільки часу тривав
кінофільм?
7. Пояснити вислови:
- у мене немає часу;
- повільно тече час;
- загублений час;
- час зупинився
ІV. Підсумок уроку.
- Що нового дізналися? Чому навчилися?
V. Домашнє завдання.
- На картках перевести одні одиниці часу в інші.