Конспект уроку з математики для 4-го класу на тему "Зустрічний рух".

Про матеріал

Конспект до уроку з математики на тему "Зустрічний рух" побудований за чинною програмою для формування поняття швидкості зближення двох об`єктів, тренування здатності до дій з багатоцифровими числами і дробами, розвитку пам'яті, уваги, математичного мовлення та логічного мислення в учнів 4 класу.

Перегляд файлу

Тема: Зустрічний рух

Мета:  Продовжувати формувати поняття швидкості зближення двох об’єктів. Закріпити уміння розв’язувати текстові задачі на зустрічний рух та використовувати формули для їх розв’язку. Тренувати здатність до дій з багатоцифровими числами та дробами. Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, математичне мовлення, вміння здійснювати самоконтроль та самоперевірку. Виховувати прагнення до знань, охайність, почуття товариськості.

Хід уроку

Слайд 1.  Горішок знань міцний – це знає кожен,

                 Та нам - не відступать!

                 Його вам розколоти допоможе

                 Бажання ваше – все на світі знать!

 

Слайд 2.  Ці слова будуть девізом нашого уроку.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Щоб швидко і вправно  попрацювати

                 Розум потрібно нам тренувати.

                 Віднови ланцюжок обчислень.

Слайд 5. Математична розминка.

  • Розмістіть дроби в порядку зростання та запишіть у зошитах. Прочитайте, що у вас вийшло.  (Перевірка).
  • Математична розминка – що це? (швидкість мислення, думки, зарядка для нашого розуму).
  • А що таке швидкість? (Швидкістю називають відстань, яку долають за одиницю часу).
  • Загадки: Йде з села і до села, з міста до міста,

                  А з місця і кроку не ступить? (Шлях).

 

  • Що не повернеш назад? (Час).
  • Долає шлях вона за певний час,

Змагаючись з будь-ким із нас,

То вітер обганяючи, то хмару здоганяючи

Є вона в кожного з нас.

І в машини, літака чи черв’яка

У ракети, пароплава, у травневого жука (швидкість).

 

  • Якими буквами ми позначаємо відстань, швидкість, час?
  • Де ми з вами їх використовуємо? (У задачах на рух).

Слайд 6.

  • Які одиниці вимірювання не використовуються в задачах на рух?

Слайд 7.

  • За якими ознаками можна розділити дані одиниці вимірювання на три групи?

Доповніть таблицю.

  • Яким може бути рух предметів відповідно від напрямку? 

Слайд 8.

  • Подивіться і скажіть, яка тема нашого уроку?

Слайд 9.

  • Давайте пригадаємо, що ми вчора робили на уроці. (Будували алгоритм знаходження відстані між об’єктами, котрі рухаються на зустріч один одному). 
  • А сьогодні на уроці…(повідомлення теми).

Слайд 10.

  • Давайте пригадаємо алгоритм знаходження відстані між об’єктами, котрі рухаються на зустріч один одному…

Слайд 11

  • Що ми повинні знайти у цій задачі? …

Слайд 12.

  • Розв’яжіть задачі.

Слайд 13 №1 перевірка (взаємоперевірка).

Слайд 14 №2 перевірка.

Слайд 15. Задача – розв’яжіть.

Слайд 16. Перевір себе.

Слайд 17. Знайди помилки.

Слайд 18.

  • Складіть прислів’я «Тихіше їдеш – далі будеш». Як ви його розумієте? (Якщо рухатися повільно, не поспішаючи, з дозволеною швидкістю, дотримуючись правил, можно швидше приїхати без неприємних пригод…)
  • Чи з однаковою швидкістю рухаються об’єкти?

Слайд 19.

Допоможіть вказати швидкість, яка відповідає даним  об’єктам.

Слайд 20.

Гра «Чи уважний ти?»

Слайд 21.

Підсумок уроку.

Слайд 22.

Домашнє завдання.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. Хаюк Тетяна Трохимівна
    Матеріал уроку викладено логічно, послідовно, дуже вдало підібрані завдання на розвиток пам'яті та уваги.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Гурова Лариса Дмитрівна
    Дуже гарний урок. Цікава математична розминка. Дякуємо!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Нараївська Ганна Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Попова Людмила Іванівна
    Матеріал уроку логічно підводить учнів до формування поняття швидкості об'єктів, що наближаються. Урок супроводжується яскравою "живою" презентацією
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
docx
До підручника
Математика 4 клас (Мацько Н.Д., Ситник Д.В., Гривко A.B.)
Додано
5 березня 2018
Переглядів
2503
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку