Конспект уроку з математики для 4 класу на тему: "Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Множення на круглі числа: 1290 · 70. Задачі на пропорційне ділення."

Про матеріал
Конспект уроку з математики для учнів 4 класу на тему: "Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Множення на круглі числа: 1290 · 70. Задачі на пропорційне ділення." Урок розроблений у вигляді подорожі.
Перегляд файлу

Дата проведення:____________________

 

Урок № 96

 

Тема: Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Множення на круглі числа: 1290 · 70. Задачі на пропорційне ділення

Мета:

 формування предметних компетентностей: вчити учнів планувати послідовність виконання дій під час письмового множення круглих чисел на круглі числа; закріплювати вміння розв'язувати задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;

 формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: обчислювальні таблиці; картки для самостійної роботи; картки контролю; мультимедійне обладнання.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання.

 - У нас у класі гості. Привітайтеся з ними.


«Доброго ранку! 

Доброго дня!

Ми всім бажаєм 

Здоров’я й добра!»

II.  Мотивація

1. Cтворення психологічного настрою.

  • Я відкрию вам секрет. Сьогодні у нас урок незвичайний, ми полетимо до зірок і, якщо ви будете добре працювати,то побачимо саму найяскравішу зірку на небі.(Слайд 1)
  • Подаруйте свою посмішку сусіду і мені.
  • Діти, а який у вас настрій на початку подорожі? (Показують зірочку настрою)
  • Перевірте готовність робочих місць. ( На парті зошит, ручка, щоденник)
  • Пристебнуть ремені. Ввімкнуть двигуни. Полетіли. (Слайд 2)
  • Під час подорожі якими треба бути? ( Уважними, активними, кмітливими, щоб досягти мети.)

2. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

        1.Хвилинка каліграфії.

Отже, починаємо. Перша наша перешкода, яка трапилася на нашому шляху, підготувала нам завдання.

  • На екрані числа: 10, 150, 300,400. (Слайд 3)
  • Яке число зайве? (150)
  • Чому? (Тому, що числа 10, 300, 400- розрядні, а 150- кругле)
  • Яке найменше розрядне число? (10)
  • Що ви про нього знаєте? (Кругле, розрядне)
  • З яких цифр складається? (1,0) (Слайд 4)
  • Скільки елементів в цифрі 1 ? (Складається з короткої і довгої похилих ліній)
  • Скільки елементів в цифрі 0? (Складається з великого лівого овала)
  • Пропишіть число 10 цілий рядок через 1 клітинку
  • - Ми з вами потренували руку, а тепер потренуємо розум.

 

        2. Усна лічба.

Наступне завдання «Математичний диктант» (Слайд 5)

1. Число 900 збільшити в 6 разів.

2. Знайти частку чисел: 2400 і 40.

3. Знайти добуток чисел: 19 і 5.

4. Знайти суму чисел: 140 і 180.

5. Знайти частку чисел: 84 і 4.

6. Знайти 4/9 від 630.

Відповіді: 5400, 60, 95, 320, 21, 280 (Слайд 6)

 

3. Вправа «Кубування» (Слайд 7)

(Кожна грань містить завдання. Я кидаю куба до будь-якого учня…Учень ловить і дістає своє завдання. Якщо він сумнівається  у правильності відповіді, просить товариша йому допомогти).

  • Назви сусідів числа 899.
  • Запропонуй, що треба зробити, щоб помножити число на100?
  • Чому  дорівнює частка чисел 7600 і 100?
  • Поясни  дорівнює добуток чисел 689 і 100?
  • Поділись що ти знаєш про круглі числа.
  • Придумай трицифрове кругле число.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

 

- Діти, щоб побачити найяскравішу зірку, нам необхідно згадати спосіб знаходження добутку множенням круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа.

 

1. Повідомлення теми та мети уроку (з використанням методу «Мозковий штурм»)

— Поясніть спосіб обчислення № 839.

— Розгляньте знаходження добутку

2400 ∙ 30 = (24 ∙ 100) ∙ (3 ∙ 10) = (24 ∙ 3) ∙ (100 ∙ 10) = 72 ∙ 1000 = 72000

— Усно перевірте правильність виконання множення — № 840 (з використанням прийому «Коментування»).

Отже, яка тема уроку? (Слайд 8)

2. Мотивація навчальної діяльності (з використанням ділової гри «За і проти»)

3. Опрацювання навчального матеріалу

1) Робота за підручником (с. 136-137). (Слайд 9)

 

- На нашому шляху ми зустріли наступну перешкоду – комету. Яка приготувала нам наступне завдання.

 

а) Обчислення прикладів № 841 (з використанням прийому «Коментування»).

380 ∙ 600 = 228000  5400 ∙ 50 = 270000

73000 ∙ 4 = 292000  3040 ∙ 5 = 15200

230 ∙ 40 – 6800 = 9200 – 6800 = 2400

20 ∙ 30 ∙ 40 + 80000 = 24000 + 80000 = 104000

 

- Діти, а хто пригадає, що таке комета?

- Отже, ми впоралися з цим завданням, тож вирушаємо далі.

- І от, на нашому шляху з’явилася ще одна перешкода. (Слайд 10)

- Чи здогадалися ви, що це таке? Правильно, астероїд.

- А чим комета відрізняється від астероїда?

 

б) Самостійна робота над задачею № 842.

Ознайомившись з умовою задачі, учні самостійно її розв’язують. (1 учень біля дошки, а всі інші в зошиті)

Розв’язання:

а ꞉ (к + с), к = 6, с = 9, а = 60

60 ꞉ (6 + 9) = 60 ꞉ 15 = 4

Відповідь: 4 грн коштує одне тістечко.

Коментування дітей (корекція вчителя).

в) Фізхвилинка

 

- Щоб наша ракета долетіла до цілі, ми повинні працювати дружно, злагоджено і наступне завдання виконуємо в парах.

 

г) Робота над задачею № 843 (робота в міні-групах з використанням при йому «Навчаючи — вчусь»).

— Які компоненти відомі?

Коментування дітей (корекція вчителя).

— Що в задачі відоме? Що потрібно дізнатися?

— Чи можемо відразу відповісти на питання задачі?

Розв’язання:

1) 4 + 3 = 7 (міш.) — зерна всього;

2) 560 : 7 = 80 (кг) — в одному мішку;

3) 80 ∙ 4 = 320 (кг) — жита.

Відповідь: 320 кг жита на причепі.

3) Колективна робота над задачею № 844.

 

- Діти, а як ви вважаєте, чи існує життя в космосі? Деякі вчені вважають, що ми не єдині живі істоти, а є ще інопланетяни. І от, один із них приготував декілька завдань.

(Слайд 11)

 

— Складіть план розв’язання.

Розв’язання:

1) 2 + 4 = 6 (ваг.) — було на будівництві;

2) 96 : 6 = 16 (т) — в одному вагоні;

3) 16 ∙ 2 = 32 (т) — піску;

4) 16 ∙ 4 = 64 (т) — щебеню.

Відповідь: 32 т піску і 64 т щебеню було на будівництві.

4) Самостійне обчислення прикладів № 845 (з використанням прийому «Коментування»).

882 : 21 = 42

858 : 33 = 26

510 : 6 = 85

  • Ми подолали всі перешкоди і, нарешті, долетіли до найяскравішої зірки, яка вдячна вам за активну роботу на уроці. (Слайд 12)

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Домашнє завдання

С. 137, № 847; 848.


 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Холодкова Наталя Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Задорожня Лілія Яківна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
26 квітня 2020
Переглядів
4933
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку