Урок – подорож з математики для 6 класу
з використанням дидактичних ігор
на тему «Подорож до Країни раціональних чисел. (Додавання та віднімання раціональних чисел)»
За підручником: 6 кл. Математика, О.С. Істер.
К. : Генеза, 2014;
Урок – подорож для 6 класу
з математики з використанням дидактичних ігор
на тему «Подорож до Країни раціональних чисел. /Додавання та віднімання раціональних чисел/»
За підручником: 6 кл. Математика, О.С. Істер.
К. : Генеза, 2014;
Тема. Подорож до Країни раціональних чисел. /Додавання та віднімання раціональних чисел.
Мета. Узагальнити та систематизувати знання, уміння та навички учнів, підготовити їх до контрольної роботи, допомогти подолати прогалини в знаннях;
розвивати творчу та розумову активність, увагу, пам'ять, навички самостійної роботи школярів; прищеплювати інтерес до математики;;
виховувати в учнів упевненість у своїх силах;
формувати культуру математичних записів.
Обладнання. Сигнальні картки для роботи в парах, комп’ютерна презентація «Подорож у країну Раціональних чисел».
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
ІІІ. Розв’язування вправ.
Учитель. Сьогодні у нас незвичайний урок. Це – урок подорож до країни Раціональних чисел. Клас розбивається на дві команди Нам необхідно пройти складним маршрутом, долаючи на своєму шляху різні перешкоди (на дошці заздалегідь накреслено маршрут). Кожна команда повинна подолати їх самостійно. На кожному етапі ви будете отримувати відповідні бали. Яка команда набере більше балів, та і прийде до палацу пана Рівняння першою.
На початку подорожі потрібно відгадати загадку (Слайд 2):
На базарі їх не купиш, на дорозі не знайдеш,
Їх не зважиш на терезах, і ціни не підбереш.
(Знання)
Отже, наша подорож починається. І перша зупинка – це Долина усної лічби.(Слайд 3-4).
а) Числа, написані на пелюстках, додати до числа 12.
б) Числа, написані на пелюстках, відняти від числа 12.
(6;13.6,2;3;12; 12; -5.3;
18; 10,8; 21, 11; 11; 29, 3)
в) виконати додавання чисел, записаних у зовнішніх кружечках, спочатку до 5, а потім до - 9
г) Гра «Чи правильно каже вчителька?» (Слайд 5).
Учитель називає приклади та відповіді на них. Серед них є правильні та неправильні. Якщо відповідь правильна, учні не піднімають руку, якщо неправильна – піднімають праву руку.
Замість знаку * поставити знаки дій так, щоб рівність була правильною:
Учні читають вірші про числа.
Обчислити найзручнішим способом:
1) 21 + (-7,1) +21 – 8,9
2) 6,4 + (-9,3) + (-3,4) –(-9,3)
3) 4,3 +(-3,1)- 1,3- (-3,1)
4. Замок пана Рівняння (Слайд9).
Розв’язати рівняння (за трьома рівнями складності):
І рівень:
ІІ рівень:
ІІІ рівень:
Зустріч з паном Рівняння відбудеться, якщо ви обчислите значення виразу (Слайд 10):
(7,8-6+3,5+(-1,8+(-3,2)))∙0+12.
(12)
Повернення додому.
З подорожі група повернеться, якщо ви розгадаєте чарівне слово (Слайд 11):
|
а |
т |
|
|
а |
т |
|
|
а |
Відповідь: математика.
ІV. Домашнє завдання.
Повторити правила додавання та віднімання раціональних чисел.
Розв’язати завдання:
V. Підсумки уроку.
Подорож наша закінчилася. Я вітаю всіх, хто успішно подолав перешкоди. Подумайте над такими запитаннями:
VІ. Закінчення уроку.