Конспект уроку з математики для 6 класу "Розкриття дужок"

Про матеріал
Конспект уроку з математики для 6 класу "Розкриття дужок", який допоможе учням відпрацювати навички застосування вивчених правил для розв'язування завдань, що передбачають як розкриття дужок, так і заключення кількох доданків у дужки, вдосконалювати вміння обчислювати значення та спрощувати вирази.
Перегляд файлу

Конспект уроку з математики для 6 класу на тему «Розкриття дужок»

 

Мета:  відпрацювати навички застосування вивчених правил для розв'я­зування завдань, що передбачають як розкриття дужок, так і заключення кількох доданків у дужки; вдосконалювати вміння обчислювати значен­ня та спрощувати вирази; розвивати обчислювальні навички, навички усного рахунку, логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення математики, культуру математичного мовлення

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.

Хід уроку

І. Гра в слова

Для налаштування дітей на роботу, для підняття настрою граємо в слова. Учень називає слово, а наступний учень називає слово на передостанню букву.

Наприклад, математика – коло – лінійка і т.д.

І. Перевірка домашнього завдання мовчки

Вчитель називає відповідь, якщо у дитини відповідь правильна, то вона піднімає великий палець вверх, якщо ні – вниз.

Картинки по запросу лайкКартинки по запросу дізлайк

II. Актуалізація опорних знань

Теоретичні питання (використовуємо м’який кубик або м’яч)

  • раціональні числа
  • модуль числа
  • протилежні числа
  • як додати два відємних числа
  • як додати числа з різними знаками
  • два мінуса підряд дають …
  • як розкрити дужки, перед якими стоїть плюс
  • як розкрити дужки, перед якими стоїть мінус

 

III. Доповнення знань

Число, класна робота, тема.

Розбираємо, як заключити доданки даної суми в дужки, перед якими стоїть знак «+» або «—». Зважаємо на те, що правило, вивчене на попе­редньому уроці, працює як у «прямому» (тобто для розкриття дужок), так і в «зворотному» напрямку (тобто під час заключення доданків даної алгебраїчної суми в дужки, перед якими стоїть знак «+» або «-»).

 

IV. Відпрацювання навичок

  1. Розкрийте дужки і знайдіть значення виразу:

а)

д)

 

  1. Запишіть суму виразів і спростіть її:

а) -5 + а і – а + 6,1;  

б) 0,75 + m і -4,4 m 2,35;

в) a – b i b – a;   

г) ab + с і b а +3.

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА «Відпочиваємо активно»

Можно запропонувати дітям показати «на руках» або «на пальцях» арифметичні дії або геометричні фігури.

 

3. Запишіть різницю виразів і спростіть її:

а) с + 17,1 і 8,5 + с

б) -a+b і b a

в) а + b i b + с

г)a + b + k i ba – 2.

  Дуже важливо саме на цих вправах пояснити, що, на відміну від запису суми або різниці двох чисел (коли ми просто ставимо між числами відповідний знак), для запису суми чи різниці виразів ми повинні спочатку заключити вирази в дужки, а потім вже ставити між ними відповідний знак («+» або «-»).

  1. Розв'яжіть рівняння, спростивши спочатку вираз у лівій частині:
    а) 4,8 - (5,8 + х) = 1,2;

б) (х + 7,2) 14 = 2,3;  

в) -9+(14,7 x) = 1,3;
г) - (x – 1,9) – 15 = 14,1.

 

  1. Математика має бути практичною

Найнижча температура повітря, яку було зафіксовано в пустелі Сахара, дорівнює -5ᵒС, а найвища 55,4ᵒС. Визначте різницю між найвищою і найменшою температурами повітря, зафіксованими в Сахарі.

 

 

6*. Обчислити

V. Підсумки уроку

Тестові завдання

  1. Який вираз дістанемо, розкривши дужки -(а – b) + (-р)?
    1)a + bp; 2) ab + p; 3) a bp; 4) a + b + p.
  2. Спростіть вираз (р - 2) - (р – k + 4) + (1 - р).
    1) – p + k – 5; 2) –р - k + 3; 3) 3р + k + 7; 4) -3р – k +3.
  3. Знайдіть різницю виразів х у + 2 та у + х 4.
    1) 2x 2; 2) -2у + 6; 3) 2у + 6; 4) 2х - 2у - 2.
  4. Знайдіть розв'язок рівняння 32 - (3 - х) = 21 - 32.
    1) 46; 2) -40; 3) -18; 4) 23.

 

Настрій дітей

 

VI. Домашнє завдання

Обрати параграф та номери відповідно до підручника.

1

 

doc
Додано
28 лютого 2019
Переглядів
5869
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку