Тема: Усне додавання та віднімання двоцифрових чисел
Мета: вдосконалювати уміння усно додавати та віднімати двоцифрові числа; вправляти у розв’язувані складених задач; розвивати уміння складати задачі, пояснювати їх розв’язання;
Розвивати кмітливість, пам’ять, логічне мислення , ІКТ-технології, медіаграмотність учасників освітнього процесу.
Виховувати зацікавленість до вивчення предмету.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і вмінь
Використані освітні ресурси:
а) обчислити вирази;
б) відновити рівності;
- «Периметр з Гуфі» - 1 група (встановити відповідність між розмірами прямокутників та їх периметром).
2. Освітня платформа «Всеосвіта». Тестування «Усне додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток» (4 приклади і 1 задача).
3. Канал KidiUm, академія сучасних дітей – фізкультхвилинка.
4. Інтерактивний сервіс learningapps.org (вправа для виконання домашнього завдання)
5. Онлайн – дошка Jambord (приклади, задача).
6. Програма для створення презентацій Power Point
-Освітній портал «Всеосвіта»,
- Комп’ютерна програма ВГ «Основа»
Перебіг уроку
І. Організація початку уроку
- Сьогодні на уроці ми будемо працювати під девізом (Слайд)
На уроці, діти, нас будуть супроводжувати уважність, кмітливість, спостережливість, наполегливість і дисциплінованість. Давайте повторимо правила роботи на уроці.
ІІ. Контроль та корекція знань
-Порахувати десятками до 100, в зворотньому порядку.
-Назвіть сусідів числа 49.
- Збільшіть число 7 на 5
- Зменшіть число 14 на 6
2. Презентація
3. Геометричний матеріал (слайди)
- Назвіть фігуру, якої не вистачає в ряду.
- Як називається фігура, що має 6 кутів?
-Що таке многокутники? (Ламана лінія, яка замкнена називається многокутником)
Формувальне оцінювання
4.Перевірка домашнього завдання
1 група: Щоденні 3» (на вибір)
а) обчислити вирази;
б) відновити рівності;
2 група: «Периметр з Гуфі» -(встановити відповідність між розмірами прямокутників та їх периметром).
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Завдання уроку: Будемо повторювати та удосконалювати вміння усно додавати та віднімати двоцифрові числа .
V. Відтворення та узальнення понять
1. Робота з підручником
а) Завдання 466. Поясни, як за допомогою числового ряду знайшли різницю 81-78. Формувальне оцінювання
б) Завдання 467. Знайдіть значення виразів за допомогою числового ряду на обкладинці.
- Як віднімали? (Послідовно, по одному)
V. Узагальнення та систематизація
1. Каліграфічна хвилинка. Дата, Класна робота, Число 35, сусіди числа. (Слайд) Додаткова інформація: 35 км/год максимальна швидкість черепах у воді. Людина може рухатися зі швидкістю 5-6 км/год. Чия швидкість руху більша? На скільки? (35-5=30). Чим можна скористатися для того, щоб дізнатися більше інформації про черепаху? (Енциклопедія, Інтернет, телебачення)
2. Робота за підручником
а) Розв’язання прикладів № 496 (працюємо на дошці jamboard )
Формувальне оцінювання
Фізкультхвилинка
б) Робота над задачею № 470
- Доповнити запитання і розв’язати задачу за поданим виразом.
- Про що говориться в задачі?
- Скільки галявин було?
- Що відомо в задачі?
- Що сказано про кількість грибів з ІІ ділянки? З ІІІ ділянки?
- Яким запитанням доповнимо задачу?
- Які слова оберемо для короткого запису? (І, ІІ, ІІІ ділянка)
Розв’язання задачі за виразом 12-5+15
- Яким запитання можна ще доповнити задачу? (Скільки грибів можна зібрати з трьох ділянок) Формувальне оцінювання
3.Самостійна робота. Тестування «Додавання і віднімання двоцифрових чисел».Освітня платформа «Всеосвіта»
4. Геометричний матеріал
Що таке периметр фігури?
Як знайти периметр квадрата? Трикутника?
Знайдіть периметр трикутника зі сторонами 3 см, 5 см, 7 см
VІ. Підбиття підсумків
Вправа «Рюкзачок»
Які знання та вміння ви сьогодні візьмете з уроку в уявний рюкзачок?
Чи справдилися ваші очікування? Яким був урок?
VІІ. Домашнє завдання: