Конспект уроку з математики на тему «Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток»

Про матеріал
Конспект уроку з математики на тему «Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток»
Перегляд файлу

Тернопільський обласний комунальний інститут

післядипломної педагогічної освіти

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку з математики на тему

«Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток»

 

 

 

 

Слухача групи курсів підвищення кваліфікації

Карвацької Марії Володимирівни

вчителя початкових класів

НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – гімназія» м. Хоростків

Науковий керівник Вихрущ А. В.,

професор кафедри педагогіки, психології

та інклюзивної освіти, доктор педагогічних наук

Тернопіль

 2018

Мета. Закріпити вміння додавати і віднімати двоцифрові числа з переходом через десяток; ознайомити учнів із деякими тваринами океану;

удосконалювати вміння розвязувати задачі різними способами;

розвивати математичне мислення, мову;

виховувати інтерес до математики та природознавства.

Тип уроку: урок закріплення знань, вмінь і навичок.

Обладнання: мультимедійна презентація, картки із завданнями, «правила роботи учнів у групі», схема задачі, картки із буквами і цифрами.

Хід уроку

І.  Організаційна частина.

Встаньте, діти , підтягніться,

Нашим гостям усміхніться.

Привітайтесь «Добрий день!»

На урок увагу не забудьте взяти.

Сіли всі рівненько, будем працювати.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку. (слайди 1,2)

На сьогоднішньому  уроці ми перевіримо, як ви навчилися додавати і віднімати двоцифрові числа. І тому сьогодні на уроці ви будете:

Міркувати - швидко!

Відповідати - точно!

Лічити- правильно!

Писати- гарно!

Вправа «Очікування».

Я хочу, щоб ви сказали ,чого очікуєте від уроку математики.

Що це за лінія? (Крива)

На що вона схожа? (На хвилю)

Запишіть на стікерах свої очікування і прикріпіть їх вздовж лінії.

Таку картинку створили наші очікування, а ми продовжимо наш урок.

А урок у нас сьогодні незвичний, природничо-математичний. Ми перевіримо, як ви навчилися додавати і віднімати двоцифрові числа.

Також  познайомимось із жителями підводного царства. (Слайд 3)

- Погляньте на ілюстрацію. Що ви там бачите? (Корали, водорості, каміння)

- Чого тут бракує? (Морських жителів)

У ході уроку ми заселимо це морське царство тваринами. Чим більше виконаємо математичних завдань,тим з більшою кількістю морських жителів познайомимось.

ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

Правила гри у групі. (Слайд 4)

  1.               Не викрикуй.
  2.               Не перебивай іншого.
  3.               Чекай своєї черги.
  4.               Поважай інших учасників.
  5.               Будь активним.
  6.               Радій успіхам своїх товаришів.

Отже, будьте уважними, кмітливими та сміливими.

1. Усні обчислення.(Слайд 5)

А) Математична розминка. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».

- Як називається результат дії додавання?

Як називається  пристрій для вимірювання відрізків?

Знайти різницю чисел 16 та 7.

Назвіть найбільше двоцифрове число.

Як називається геометрична фігура,в якої всі кути прямі?

Як дізнатися на скільки одне число більше від іншого?

Що таке периметр?

У виразах із дужками, першою виконують дію…

Яку геометричну фігуру називають квадратом?

Як називається лінія у якої є початок і кінець?

Скільки сторін у трикутника?

Скільки місяців триває рік?

(Слайд 6)

Першим нашим гостем є краб. Ці тварини розповсюджені у всіх океанах. А також існує багато прісноводних та берегових крабів. Є маленькі краби , розміром кілька мм , а є краби розмір кінцівок яких становить майже 4 м.

Б) Гра «Швидкий рахунок».(Слайд7)

 Обчисліть ланцюжок прикладів .

(Слайд8)Другим нашим гостем є зубастий кит - кашалот . Кити не є рибами. Вони дихають повітрям,а своїх дитинчат вигодовують молоком. Є беззубі кити,вони харчуються дрібними рачками. А кашалот споживає і більших тварин,за якими може пірнати на глибину до 1 км.

В) «Цікаві задачі». (Слайд 9-13).

А зараз познайомимося з акулою.(Слайд 14)Їх недаремно називають грозою морів. Зуби в акул - у 6 рядів і гострі як пилка. Шкіра багатьох акул вкрита лускою з шипами, тому навіть легкий дотик акули наносить серйозні рани. Дуже небезпечні біла, голуба,тигрова акули, акула молот. Але найбільша з акул -  китова , довжина якої 20 м, людину не чіпає. До нас завітала акула-молот. Ви бачите, що її голова дійсно нагадує молот.

 

2. А зараз почнемо роботу у зошитах.

          Зошит любить старанність,

          А математика точність.

           Гарно клітинки полічіть,

          «Дату» і Класна робота» запишіть.

Хвилинка каліграфії.(Слайд 15)

 

- Скажіть , яке сьогодні число, який місяць року по рахунку?

Запишіть каліграфічно ці числа.

Запишіть ще три пари чисел, збільшуючи кожне на 2.

Сума яких чисел утворює кругле число?

(Слайд 16) Наступний наш гість риба-прилипала.

Вона до нас не припливла , а приїхала. Прилипла своїм спинним плавником до живота акули і мандрує разом з нею.

 

ІV. Закріплення вивченого  матеріалу.

1.Робота з підручником.(Слайд 17)

Книжка вчить чудес без ліку,тому відкриємо її і виконаємо завдання.

А)Розв’ язування задачі    396  різними способами.

Скільки всього було троянд?

Скільки взяли троянд?

Про що запитується  в задачі?

Чи можна відразу відповісти на запитання задачі?

За яким планом розвяжемо задачу?

1.Скільки взяли троянд?

2.Скільки залишилося троянд?

 

Б)Чи можна розв язати задачу іншим способом?

 

(Слайд 19)Познайомимось із електричним скатом. Вони мають здатність випускати електричні розряди різної сили завдяки спеціальним м язам. Тому зустріч з електричним скатом небезпечна.

2. Фізкультхвилинка .

3. Робота в групах.(Слайд 19)

Завдання з конверта.

Пояснити, як виконаємо обчислення.

1 гр.   9-(4+1)

2гр.   19-(10+4)

3гр.  17-9

4гр.  83-53

(Слайд 20) Наступний наш гість – дельфін. Дельфіни - найрозумніші морські тварини.

Пораненого дельфіна товариші підтримують на поверхні води. Так вони рятують і людей.

Дельфіни виступають також в морських цирках.

4. Самостійна робота.

Завдання для кожної групи.

Обчисліть  вирази. Розставте результати у порядку зростання.

1 група.              

 

42+38=80

36+28=64

58+8=66

64-32=32

72-14=58

60-5=55

(32   55   58   64   66   80)

2 група

53+17=70

65+28=93

69+5=74

88-34=54

45-17=28

40-7=33

(28   33   54   70   74   93)

3 група

18+62=80

23+59=82

53+9=62

99-58=41

38-19=19

90-6=84

(19   41   62   80   82   84)

4 група

34+36=70

12+69=81

23+9=32

68-37=31

96-38=58

50-17=43

(31   32   43   58   70   81)

(Повернемо цифри і прочитаємо вислів. )

«Знання – великий скарб людини».

 

Перевірка з коментуванням.

(Слайд ) До нас завітала літаюча риба. Для того, щоб злетіти, вони різкими ударами плавців розганяються  біля поверхні води , після чого розкривають грудні плавці, як крила. Але летюча риба не махає крильми, а летить , як планер. Може пролетіти до 450м.

5. Геометричний матеріал.

-Що це за геометрична фігура? Доведіть що це квадрат.

Складіть квадрати від найбільшого до найменшого, прочитайте слово.(Молодці)

VІ. Підсумок уроку.

  1. Гра «Так чи не так».

99- найменше двоцифрове число.

Різниця -  це коли до числа додають інше число.

Ширина прямокутника завжди менша за його довжину.

Квадрат – це прямокутник.

2. Вправа «Прес».

Для чого ми вивчаємо математику?

А) «Я вважаю, що…

Б) «…тому що…»

В) «… наприклад…

Г) «Отже …

(Слайд   ) Знайомство з морською зіркою. Величина тіла становить від 2 см до

 1 м, хоча більшість - 12-15см. Багато зірок яскравих кольорів. Рухаються вони дуже повільно. Шкіра зверху вкрита короткими голками і шпильками.

3. Рефлексія.

- Мені  сподобалось, як ви працювали. Які ви були активні і дружні!А вам сподобався урок?

V.  Домашнє завдання.

Виконайте завдання на листках, які я вам зараз роздам.

docx
Додано
10 березня 2019
Переглядів
977
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку