Тема: Вправи на застосування таблиці множення та ділення на 3.
Мета: формувати вміння застосовувати випадки табличного множення і ділення під час розв’язання прикладів і задач; розвивати розумові операції (аналіз, синтез, узагальнення), увагу, пам’ять, творчі здібності; прищеплювати інтерес до математики.
Хід уроку
Математика – наука
Точна і серйозна.
І прожить без неї нам
Навіть дня не можна.
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
2.1. Перевірка домашнього завдання (с. 113, завдання 662; 663)
Завдання 662
— Прочитайте вирази та їх значення.
Завдання 663
— Скільки прикрас у кожній шкатулці?
2.2. Усна лічба. Робота з програмою «Розумники»
2.2.1.Частина 5. Тема7. № 10
Встанови послідовність та продовж ряд чисел. Добери відповідні числа.
2.2.2. Частина 5. Тема 7.№11
Наповни кошики яблуками. Вибери спочатку вираз, а потім – відповідний результат обчислення.
2.2.3. Частина 5. Тема 8.№ 6.
Добери відповідні числа. (2 сцени)
2.2.4.Усне розв’язування задач.
Частина 5. Тема 8. № 5
Склади короткий запис та розв’яжи задачу.
2.3. Хвилинка каліграфії
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
2.4. Математичний диктант
3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 3.
4. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
4.1. Робота за підручником (с. 113–114)
Завдання 664
Учні коментують, як виконали порівняння.
— Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак «більше»; знак «менше».
Завдання 665. Коментоване розв’язування прикладів
Один учень працює біля дошки.
Завдання 666
Учні «ланцюжком» складають вирази та обчислюють їх значення.
Завдання 667; 668
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.
Завдання 669
Учні складають задачу за виразом.
Завдання 670
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання.
Завдання 671
Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.
4.2. Фізкультхвилинка
Ось іде до нас весна.
Все навколо ожива: встати, ходьба на місці
Підсніжники прокидаються, потягнутися
Проліски посміхаються, посміхнутися
Пташки прилітають, махають руками, як крилами
Діти вибігають, біг на місці
На луках стрибають. стрибки
5. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
5.1. Розв’язування прикладів. Робота з програмою «Розумники».
Частина 5 . Тема 7.№ 14.
Обчисли. Добери відповідні числа.
Очі щоб відпочивали
Дивимось ми вліво – вправо.
Потім блимаєм очима.
І знову ними вправо - вліво.
5.3. Розв’язування логічних задач
6. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
С. 113, завдання 672; 673.