Конспект уроку з математики у 6 класі на тему "Раціональні числа. Модуль числа. Розв’язування вправ"

Про матеріал

Урок узагальнення, систематизації вивченого

матеріалу про додатні та від'ємні числа,

число 0, координатну пряму, модуль числа,

порівняння чисел; формування навичок колективної роботи

в поєднанні із самостійністю учнів; виховання відповідальності не тільки за

особисті знання, але й за успіхи свого друга.


Перегляд файлу

 

ЗОШ I-II ступенів с. Старий Нижбірок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Раціональні числа.

 Модуль числа. Розв’язування вправ

  

  Конспект уроку з математики

     у 6 класі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

                                                                                                               Вчитель: Данилів Т. Д.

 

Тема уроку. Раціональні числа. Модуль числа.                                  

                    Роз’язування вправ

 

Мета уроку:

 

   навчальна:узагальнити,  систематизувати   вивчений       

                      матеріал  про  додатні  та  від’ємні   числа,

                      число 0, координатну пряму, модуль числа,

                      порівняння чисел;

 

розвивальна:формувати навички колективної роботи

                       в поєднанні із самостійністю учнів;

 

       виховна:виховувати   відповідальність  не  тільки  за

                      особисті знання, але й за успіхи свого друга,

                      колкективу; взаємозв’язок з історією математики.

 

   Тип уроку: узагальнення і систематизація знань з ігровими                                    моментами.

 

Обладнання: дидактичний матеріал, набірне полотно,

                        індивідуальні картки, плакати.

 

 

Епіграф до нашого уроку такий:

 

 Цифри не керують світом, але вони показують, як керується світ                                                            Й. В. Гете

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Хід    уроку

Організаційний момент.

  Діти сіли всі рівненько,

  посміхнулися гарненько,

  настрій на урок взяли,

  працювати почали.

 Отже, давайте діяти, щоб багато дізнатися на сьогоднішньому уроці.             

 Сьогодні в нас цікавий урок,

 В світ математики зробимо крок.

 А спочатку перевіримо, як ви підготувалися до уроку. Як справилися із домашнім завданням.

 

  1. Перевірка домашнього завдання

 

Перевірка домашнього завдання проводиться у формі бліцтесту. Кожен учень отримує картку відповідей і завдання . На картці позначає правильну відповідь хрестиком. Картки збираються і підводяться підсумки

 

     З а в д а н н я

 

1. Укажіть неправильну відповідь:

     а)   0>7        в) -4<3                           а) -0,5<2         в) -4<3/5                                 

     б) -5<0         г)  -9<-8                        б) -3<-1           г)  7<-8                                                  2. Який з виразів дорівнює 4?      2.  Який з виразів дорівнює 10?           

     а)  |-7|+3           в) |-5|+|-8|                а)  0+|-9|           в) |-3|+|-7|

     б)   0+|-4|          г) |-6| +|6|                б) 15-|7|            г) |-11|-|6|

         3. Між якими сусідніми числами        

    лежить число 4,2?                          лежить число -6,14?

    а) 3 і 5             в) 4 і 5                       а) -5 і -6            в) -7 і -5

    б) 3 і 4             г) 5 і 6                       б) -7 і -6            г) -6 і -5

  1. Виберіть число з більшим модулем:                  

         а) -15               в)  19                         а) 84                   в) 0

    б) -0,2              г) -29                        б) -17                  г) -79

 

 

 Добре, молодці. Я бачу, що ви справились із завданням. В кого вийшла діагональ, все вірно.              

 

  ІІ. Робота над темою і метою уроку

 

  Тема нашого уроку:  «Раціональні числа. Модуль числа.                               Розв’язування вправ».

 Мета: узагальнити,  систематизувати   вивчений   матеріал    

         про  додатні  та  від’ємні   числа,  число 0, координатну пряму,                                  модуль числа порівняння чисел;

 

  1. Додатні та від’ємні числа. Число 0.

 

 Перша зупинка на нашій математичній стежині – Додатні та від’ємні числа. Отже, давайте разом повторимо пройдений матеріал і проведемо розминку у вигляді математичного диктанту.

 

 

М А Т Е М А Т И Ч Н И Й    Д И К Т А Н Т

 

  1. Записати число, протилежне числу -7.
  2. Записати число, протилежне 0.
  3. Яке число розташоване на координатній прямій праворуч від числа -25 на 11.
  4. Записати цілі числа, які містяться між -3 і 2.
  5. Записати число, яке є ні додатнім, ні від’ємним.
  6. Температура повітря ранком становила -7 градусів , до обіду підвищилася на 4 градуси.Якою стала?
  7. Записати між якими сусідніми цілими числами знаходиться число -9,5.
  8. Футбольна команда «Зоря» забила 11 м’ячів і пропостила 15 м’яів. Записати різницю м’ячів.

 

Один учень працює на закритій дошці.

Перевірка диктанту: взаємоперевірка, на дошці перевіряє той, хто найшвидше і правильно справився. Оцінювання.

 

Наступна наша зупинка на математичній стежині – координатна пряма.

 

   2. Координатна пряма

 

Б Е С І Д А:

       - Що таке координатна пряма?

       - Де на координатній прямій розміщені точки,  які                                 відповідають  додатнім числам, від’ємним?

-Які числа називаються протилежними, цілими, раціональними?

 

А тепер виконаємо кілька вправ.

   Виконання вправ

 

    1.Записати координати точок.

 

 

 

 

2.Користуючись рисунком, знайти координати точок R, D,S, F.

 

 

 

 

  3. Накреслити координатну пряму, вибравши за одиничний відрізок 2 клітинки зошита. Позначте на ній точки:

Е(-2,5);    L (-1);    М (1,5):    N (3).

 

  4. На координатній прямій позначити точки, координати яких задовільняють умову:

    1≤х<4

 

 

 

Підсумок проводиться при виконанні кожного завдання.

 

 

  А тепер проведемо фізкультхвилинку.

   Встаньмо діти, посміхнімся,

   Землі нашій поклонімся

   За щасливий день зимовий

   І до сонця потягнімся

   В різні боки похилімся,

   Веретеном покрутімся.

   Раз присядем, два присядем

   І за парти тихо сядем.

 

Наступна наша зупинка- модуль числа.

    

    3. Модуль  числа

 

Ми проведемо змагання між рядами у вигляді гри під назвою

«Закінчи речення».

 1 ряд      2 ряд

  1) Заповнити пропуски:

|-9|=        |-12|=

|3,4|=       |2,6|=

|0,1|=       |0|=

|   |=35       |   |=57

|   |=0       |   |=0,7

|   |=-1       |   |=-10

 

  2) Обчислити:

|-7|+3 6=       |-60|:12-4=

5  |0|+8=       |10|+35:5=

 

  3) Вибрати число з більшим модулем:

-5,87 і -7,82      -7,001 і 0,24

-2,75 і 0       2,75 і 0

 

 Отже, із завданням ви справились. Перемогли – знання.

 

 А які знання необхідні були для проведення цієї гри?

Що таке модуль додатнього числа, від’ємного числа, нуля?

Чи завжди відстань від початку відліку до даної точки дорівнює координаті точки? У яких випадках – ні?

 Добре, діти. Ми з вами непогано попрацювали, тепер переходимо до наступної зупинки – порівняння чисел.

 

     4. Порівняння  чисел

 

1. Робота з підручником  

     Вправа  №1121(а, г), №1126(а, б, в)

 

2.  А зараз три учні коло дошки  будуть виконувати різнорівневі завдання. Всі учні в зошитах виконують завдання свого рівня успішності.

 1) Завдання середнього рівня

 

 Порівняйте числа:

 а) -4 і 0,5                    г) -18 і -15            

 б) -2 і -3,8                  д)  0 і -0,01

 в) 15 і -13                   е) -17 і 0

 

 2) Завдання достатнього рівня

 

 Яку цифру треба поставити замість зірочки, щоб одержати  правильну відповідь:

      а) -3841 < 384*

      б) -5*83  >  -5183

      в) -*5,44 > -25,44

      г) -999,* >  -999,1

 

  3) Завдання високого рівня

 Записати твердження у вигляді нерівності

      а) -5,6 – від’ємне число;

      б) а – від’ємне число;

      в) х – недодатнє число;

      г) х – не менше 10;

      д) у – невід’ємне число;

      е) в – менше, або дорівнює 1;

      є) 19 – додатнє число;

      ж) с – додатнє число.

 - Якими правилами користувалися при виконанні вправ? Правила порівняння чисел.                                         

 Будь-яка робота повинна бути оцінена, а тим більше така активна, як сьогодні.

 

 ІІІ. Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу

Переходимо до наступної зупинки.

   1. Ігровий момент / Мікрофон/

 

       На дошці записано число  -19 .Потрібно швидко задавати і відповідати на запитання один одного

  • Яке це число?
  • Його модуль?
  • Йому протилежне.
  • Йому обернене.
  • Де розташоване на координатній прямій?
  • Відстань від початку відліку.
  • Відстань між ним і йому протилежним.
  • Число, що має менший модуль.

 

  2.Лист з країни «Математики».

 Увага! До мене прийшов лист з країни «Математики», але він не відкривається, необхідно виконати кілька завдань. Діти пишуть приклади на дошці.

 Чудово,  тепер ми відкриємо лист. Зміст листа такий: «Спасибі за знання».

 4. Практичне застосування теми

5. Історична довідка

   ІV. Підсумок уроку

Домашнє завдання (диференційоване)

 Повторити: раціональні числа, модуль числа. Порівняння чисел.

Середній рівень: вправа №12

Достатній рівень: вправа № 12

Високий рівень: вправа № 12

Додаткове завдання: скласти  математичний кросворд про раціональні числа.

Казка про додатні та від’ємні числа

 Урок завершено, до побачення.

   

 

doc
Додано
12 лютого 2018
Переглядів
3605
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку