Конспект уроку з математики у 9 класі спеціальної школи для дітей з інтелектуальними порушеннями

Про матеріал
Розробка конспекту урока з математики у 9 класі спеціальної школи для дітей з інтелектуальними порушеннями
Перегляд файлу

Урок з математики у 9 класі спеціальної школи для дітей з інтелектуальними порушеннями

Тема : «  Одиниці земельних площ. Роздроблення і перетворення чисел , що одержані при вимірюванні земельних площ »

     Мета : формувати поняття учнів про міри земельних площ : ари та гектари ; вчити учнів вмінню роздроблювати і перетворювати числа , що одержані при вимірюванні земельних площ .

     Розвивати : пізнавальні інтереси , пам'ять , увагу , кмітливість , спостережливість , вміння логічно мислити            ( вміння порівнювати , аналізувати , узагальнювати ) , збагачувати словниковий запас учнів математичними термінами та висловами   ,  самоконтроль  .

     Виховувати : старанність , самостійність , впевненість  .

Хід уроку

І.  Вступна частина

  1. Нервово-психологічна підготовка

Розумова розминка

Розібрати прислів’я :

Щоб пізнати людину , треба з нею пуд солі з’їсти .

1 пуд = 16 кг 380 г

Бачить на 3 аршини під землею .

Так говорять про надзвичайно проникливу людину .

Аршин = 71 см 1 мм ( довжина руки до плеча )

 

  1. Організація класу
  2. Мотивація уроку
  3. Нервово-дидактична підготовка

Старовинні одиниці вимірювань довжини :          Сучасні одиниці вимірювань довжини :

 

Дюйм = 2 см 5 мм ( великий палець )                       1 км = 1 000 м

Фут = 30 см 3 мм                                                           1 м = 100 см = 10 дм

Ярд = 91 см 4 мм                                                           1 дм =  10 см

Верста = 1 км 071 м                                                      1 см = 10 мм

Миля = 1 км 600 м

Миля ( морська ) = 1 км 850 м

Сажень = 2 м 13 см 4 мм

 

Старовинні міри маси :                                                Сучасні одиниці вимірювань маси :

 

1 пуд = 16 кг 380 г                                                           1 т = 1 000 кг = 10 ц

1 фунт = 409 г                                                                  1 ц = 100 кг

                                                                                           1 кг = 1 000 г

Перевірка домашнього завдання .

ІІ. Основна частина

  1. Актуалізація опорних знань учнів про обчислення площі квадрата і прямокутника .

S = а х в

Sплоща ;          а – довжина ;          в – ширина .

  1. Пояснення нового матеріалу .

Дати поняття про міри земельних площ : ари та гектари

Усно за підручником № 491 стор. 158 , 159

Для вимірювання невеликих площ землі – полів , лісів , садів , городів – використовують міри : гектар і ар .

Запам’ятати .

   Площа квадрата , сторона якого дорівнює 10 м , називається аром . Слово «ар» при числах скорочено позначають : 1 а .

Наприклад : 4 а , 7 а , 12 а .

  На пришкільній ділянці або спортивній площадці побудуйте квадрат , сторона якого дорівнює 10 м . Площа цього квадрата дорівнюється 1 ару .

Розглянути малюнок 60 на стор. 159

Скільки квадратних метрів в одному арі ?

Кількість квадратних метрів в одному арі можна обчислити так :

10 х 10 = 100

1 а часто називають «соткою» . Чому ?

Запам’ятати .

   Площа квадрата , сторона якого дорівнює 100 м , називається гектаром .

Слово « гектар » при числах скорочено позначають : 1 га .

Наприклад : 5 га , 36 га , 178 га .

Скільки квадратних метрів в одному гектарі ?

Це можна обчислити так : 100 х 100 = 10 000

Гектар дорівнюється 10 000 , ар дорівнюється 100 .

Скільки арів в одному гектарі ?

Запам’ятати .

1 га = 10 000 ( 100 х 100 )

1 а = 100  ( 10 х 10 )

1 га = 100 а

  1. Роздроблення мір земельних площ .

Письмово за підручником № 492 ( 1 ) , 493 ( 1 ) , 494 ( 1 ) стор.159 , 160

Виконати роздроблення за зразком

 1 а = 100 

 1 га = 100 а

 1 га = 10 000

 

І гр. – у дошки з поясненням ;

ІІ гр. – списує ;

фізхвилинка

  1. Письмово за підручником № 492 ( 2 ) , 493 ( 2 ) , 494 ( 2 ) стор.159 , 160

Виконати перетворення мір земельних площ .

Виразити в гектарах

200 а ;          1 700 а ;          37 500 а ;          7 000 а ;

56 а ;            4 000 а ;          3 628 а ;            7 105 а ;

50 а ;            20 050 а ;        8 630 а ;            61 874 а ;

4 а ;              51 874 а ;        43 001 а ;          8 630 а . 

І гр. – у дошки з поясненням ;

ІІ гр. – списує ;

  1. Письмово  за підручником № 496 стор. 161

 

Замінити десяткові дроби цілими числами  .

 

За зразком :

 

0,01 а = 1 ;          0,01 га = 1а ;          0,0001 га = 1 ;         

       I гр. – самостійно ;

IIгр. – з допомогою вчителя  ;

  1. Самоперевірка .

ІІІ. Заключна частина

  1. Оцінки
  2. Домашнє завдання
  3. Рефлексія
  4. Зняття нервово-психологічної напруги

На відстані 6 метрів одне від одного посаджено 8 молодих дерев . Поруч з крайнім деревом стоїть колодязь . Щоб полити 2 дерева , потрібне відро води . Якої довжини шлях доведеться пройти , щоб полити всі дерева , користуючись 1 відром ?         ( 96 м  )

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Каськова Ірина
    Дякую за вашу працю!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Коновалова Лариса Миколаївна
    Велике Дякую, за вашу роботу.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Міщенко Юлія Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 9 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
7 квітня 2020
Переглядів
3304
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку