Конспект уроку з математики "Задача. Умова та запитання задачі"

Про матеріал
Розробка містить конспект до уроку математики у 1 класі за темою "Задача. Умова та запитання задачі"
Перегляд файлу

 

Урок №58

Тема. Задача. Умова та запитання задачі.

Мета: ознайомити учнів із задачею; розширити знання про компоненти задачі, а саме умову та запитання; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.                           

Очікувані результати: знає, що таке задача; виділяє компоненти задачі: умову і запитання; вміє користуватися числовим відрізком під час розв’язування прикладів на віднімання та додавання; вміє складати, читати й розв’язувати приклади на віднімання та додавання за малюнками і числовим відрізком, за схемами.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги».

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

 

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Клас готовий працювати?

Додавати й віднімати,

Числа й вирази рівняти,

Вчасно руки піднімати,

Щоб складні задачі розв'язати.

 

Слайд 3. Підготовчі вправи. Гра «Фокус».

  •          Розгляньте зображення.
  •          Що ви бачите на слайдах?
  •          Розв’яжіть приклади, здогадайтеся, що за фокус вам показали.

 

Слайд 4. Підготовчі вправи. Гра «Фокус».

  •          Розгляньте зображення.
  •          Що ви бачите на слайдах?
  •          Розв’яжіть приклади, здогадайтеся, що за фокус вам показали.

 

Слайд 5. Підготовчі вправи. Гра «Намисто».

  •          Розгляньте зображення.
  •          Що ви бачите?
  •          Обчисліть вирази, які записані на намистинках, назвіть результати.

2. Актуалізація знань.

Слайд 6. Робота над загадкою.

Народжується з квітки,
Його всі люблять дітки,
Заліза в нім багато,
Рум'яне і хрустке.
А ну, скажіть, малята,
То що ж воно таке? (Яблуко)

 

Слайд 7. Робота над загадкою.

Лампочка вгорі висіла,
Стала смачна, пожовтіла.
Діти лампочку зірвали,
З апетитом скуштували. (Груша)

 

Слайд 8. Віршована задача.

Вісім яблук з’їв Семенко

І одне – мала Оленка.

Друзі, ви б не полічили,

Скільки яблук діти з’їли? (9)

 

Слайд 9. Мотивація навчальної діяльності. Робота над загадкою.

Їх в підручнику багато, кожну треба розв'язати.

Не будьте ви ледачі, розв'язуйте ...(задачі)

 

Слайд 10. Мотивація навчальної діяльності.

Задача – це …

Математичне цікаве завдання,

Де є умова і запитання.

Добре подумай, щоб все

розв’язати,

Ще й відповідь точну і

правильну дати.

 

3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 11. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

  •          Сьогодні на уроці ми дізнаємося що таке ЗАДАЧА.
  •          Будемо виділяти умову і запитання в задачі.

 

Слайд 12. Гімнастика для очей.

  •          Повторюйте, щоб відпочили очі.

ІІ. Основна частина.

Слайд 13. Робота з посібником. Задача.

  •          Розгляньте зображення.
  •          Що ви бачите?
  •          У пакеті 3 зелені яблука й 2 червоні яблука. Скільки всього яблук у пакеті?
  •          Щоб дізнатися, скільки яблук разом, треба додати числа 3 і 2. Це буде 5. Отже, всього в пакеті 5 яблук.

 

Слайд 14. Робота з посібником. Розв’язування задачі.

  •          Розв'яжи задачу.

У пеналі було 5 олівців. Марійка поклала в нього ще 3 олівці. Скільки олівців стало в пеналі?

  •          Щоб дізнатися, скільки олівців стало, треба знайти суму чисел 5 і 3. Це задача, у якій треба знайти суму двох чисел.
  •          5+3=8.

 

Слайд 15. Опорна схема задачі.

 

 

Слайд 16. Робота з посібником. Задача.

Вчитель ознайомлює учнів із умовою та запитанням задачі.

Зображення, що містить текст

Автоматично згенерований опис

 

Слайд 17. Робота з посібником. Завдання для кмітливих.

  •          Розгляньте зображення.
  •          Що ви бачите?
  •          Добудуйте будинок (з’єднай точки).

 

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

  •          Повторюйте, щоб відпочити.

 

III. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Слайд 19-20. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Вчитель нагадує, як правильно сидіти під час роботи в посібнику, як правильно тримати ручку, посібник.

  •      Ноги повинні стояти повною ступнею на підлозі.
  •      Спина рівна.
  •      Голова нахилена вниз так, аби бачити, що позначено у посібнику.
  •      Лікті – на парті так, аби не звисали.
  •      Між партою і грудьми має бути відстань на ширину долоні.
  •      Посібник має лежати навкоси.
  •      Олівець тримаємо тільки трьома пальцями – великим, вказівним і середнім.
  •      Олівець більше спирається на середній палець, ми тримаємо його великим і зверху вказівним пальцем.
  •      Усі три пальці знаходяться на відстані 2 см від кінця олівця.

 

Слайд 21. Робота у посібнику. Письмова вправа.

Учні виконують у посібнику завдання. Вчитель допомагає та надає відповідні вказівки.

  •          Обчисли запропоновані вирази.

Слайд 22. Робота у посібнику. Письмова вправа.

Учні виконують у посібнику завдання. Вчитель допомагає та надає відповідні вказівки.

  •          Обчисли запропоновані вирази.

 

Слайд 23. Робота у посібнику. Письмова вправа.

Учні виконують у посібнику завдання. Вчитель допомагає та надає відповідні вказівки.

  •          Обчисли запропоновані вирази.

Слайд 24. Пальчикова гімнастика.

 

Слайд 25. Гра «Так чи ні?».

  •          Прослухайте текст. Визначте серед них задачі.
  •          Якщо відповідь «так», покажіть зелену цеглинку.
  •          Якщо «ні», покажіть цеглинку червоного кольору.

1. На стоянці було 10 машин. Уранці виїхало 5 машин.

2. На землі лежало 5 каштанів та 2 жолуді. Скільки всього плодів лежало на землі?

 

Слайд 26. Гра «Так чи ні?».

  •          Прослухайте текст. Визначте серед них задачі.
  •          Якщо відповідь «так», покажіть зелену цеглинку.
  •          Якщо «ні», покажіть цеглинку червоного кольору.

3. Скільки хлопчиків ходить до спортивної секції?

4. До спортивної секції записалося 4 дівчинки, а хлопчиків – на 6 більше. Скільки хлопчиків записалося до спортивної секції?

 

Слайд 27. Гра «Так чи ні?».

  •          Прослухайте текст. Визначте серед них задачі.
  •          Якщо відповідь «так», покажіть зелену цеглинку.
  •          Якщо «ні», покажіть цеглинку червоного кольору.

5. Бабуся напекла пиріжки з вишнями та з капустою.

6. Бабуся напекла 10 пиріжків з вишнями, а з капустою – на 2 менше.  Скільки пиріжків з капустою напекла бабуся?

 

 

Слайд 28. Гра «Так чи ні?».

  •          Прослухайте текст. Визначте серед них задачі.
  •          Якщо відповідь «так», покажіть зелену цеглинку.
  •          Якщо «ні», покажіть цеглинку червоного кольору.

7. Оленка намалювала 5 квіточок. Скільки в Мишка залишилося цукерок? 

 

Слайд 29. Рухлива вправа.

 

Слайд 30-31. Закріплення вивченого матеріалу. Утворення задач. Усне розв'язування.

  •          Розгляньте зображення.
  •          Що ви бачите?
  •          Виконайте відповідні з’єднання.

 

Слайд 32-34. Завдання для кмітливих.

  •          Розгляньте зображення.
  •          Що ви бачите?
  •          Складіть задачу за малюнком та розв’яжіть її.

 

Слайд 35. Online завдання.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 36. Рефлексія. Вправа «Панда-дослідник».

  •          Про що ви дізналися на уроці?
  •          Що навчилися робити?
  •          Що сподобалося на уроці найбільше?
  •          З яких частин складається задача?

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
13 грудня 2024
Переглядів
239
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку