«___»__________2025
Тема уроку: Залежність різниці від збільшення або зменшення зменшуваного на кілька одиниць. Розв’язування рівнянь . Складання і розв’язування задач за таблицею
Мета уроку: ознайомити учнів з відніманням та додання на кілька одиниць. формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пам’ять, увагу, мислення; виховувати інтерес до математики, старанність, охайність
Тип уроку: комбінований
Обладнання: мультимедійний комплект, картки, Lego.
Очікувані результати навчання
Після уроку учні:
Знання та розуміння
Уміння
Математичне мислення
Навчально-пізнавальні та соціальні навички
Хід уроку
Привітання
Уже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
Роботу швидше починаймо.
Сьогодні на уроці математики ви будете прикрашати ялиночку. За кожне правильно виконане завдання потрібно зафарбувати іграшку на новорічній ялинці. Кожна зафарбована іграшка оцінюється в 1 бал. В кінці уроку кожний з вас отримає оцінку за свої старання.
II. Актуалізація опорних знань
Напишіть каліграфічно число, яке складається з 2 сотень,
4 десятків і 8 одиниць
Пригадайте як називаються числа при (додаванні, відніманні, множенні, ділені)
1) Зменшуване 67, від’ємник подано різницею чисел 32 і 18. Знайдіть значення виразу.
2) Перший доданок поданий добутком чисел 8 і 9, другий доданок — 18. Знайдіть значення суми.
3) Ділене — 64, дільник подано часткою 24 і 3. Знайдіть значення частки.
4) Перший множник подано різницею 41 і 38, другий множник — число 7, знайдіть значення добутку.
5) Частку чисел 56 і 7 збільште на 15.
6) Суму чисел 10 і 18 зменште у 4 рази.
7) Від добутку чисел 6 і 8 відніміть число 19.
8) До частки чисел 81 і 9 додайте 24.
0-1 – 3 іграшки
2-4 – 2 іграшки
5-6 – 1 іграшку
На парті у вас є картки.
Допоможи сніговичку обчислити вирази і побудувати вежу з кубиків Lego в порядку отриманих результатів.
Д (помаранчевий, жовтий, зелений, синій, червоний, голубий)
Х (синій, зелений, голубий, помаранчевий, червоний, жовний)
Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо вчити залежність різниці від збільшення або зменшення зменшуваного на кілька одиниць
IV. Вивчення нового матеріалу
Зверніть увагу на дошку. Як називаються числа при відніманні? Як знайти різницю?(треба зменшуване відняти від’ємник)
Завдання 654
— якщо зменшуване збільшити на кілька одиниць, то різниця збільшиться на стільки само одиниць.
Якщо зменшуване зменшити на кілька одиниць то , різниця зменшиться на стільки само одиниць
(запис на дошці)
340 – 60 = 280
(340 + 20) – 60 = 360 – 60 = 300 Якщо зменшуване збільшити на кілька одиниць, то різниця збільшиться на стільки само одиниць.
2) (340 – 20) – 60 = 320 – 60 = 260 Якщо зменшуване зменшити на кілька одиниць, то різниця зменшиться на стільки само одиниць.
Завдання 655
Отже , підведемо підсумки :
Якщо зменшуване збільшити на 1 тоді різниця збільшиться на 1
Якщо зменшуване зменшити на 1 тоді різниця зменшиться на 1
Якщо зменшуване збільшити на 100 тоді різниця збільшиться на 100
Якщо зменшуване зменшити на 100 тоді різниця зменшиться на 100
Завдання 656
Знайшли значення виразів, скориставшись значенням першого виразу
569 – 245 = 324
(569 + 100) – 245 = (569 – 245) + 100 = 324 + 100 = 424
(569 – 69) – 245 = (569 – 245) – 69 = 324 – 69 = 224 + (100 – 69) = 224 + 31 = 255
984 – 672 = 312
(984 – 200) – 672 = (984 – 672) – 200 = 312 – 200 = 112
(984 + 6) – 672 = (984 – 672) + 6 = 312 + 6 = 318
Завдання 659
|
х + 3478 = 78452 x = 78452 – 3478 x = 74 974 |
b : 7 = 1037 – 988 b : 7 = 49 b = 49 • 7 b = 343 |
с – 4300 = 5700 с = 5700 + 4300 с = 10000 |
a • 5 = 1550 – 1000 a • 5 = 550 a = 550 : 5 a = 110 |
Робота над складанням задачі
Завдання 660
|
Було |
Продали |
Залишилося |
Склали задачі |
|
46 кг |
38 кг |
? |
Було 46 кг моркви. Скільки кілограмів моркви залишилося, якщо продали 38 кілограмів? 46 – 38 = 8 (кг) |
|
46 кг і 24 кг |
38 кг |
? |
Було 46 кг моркви і докупили ще 24 кг. Скільки кілограмів моркви залишилося, якщо продали 38 кілограмів? (46 + 24) – 38 = 32 (кг) |
|
2 мішки по 46 кг |
38 кг |
? |
Моркви було 2 мішки, по 46 кілограмів в кожному. Скільки кілограмів моркви залишилося, якщо продали 38 кілограмів? 46 • 2 – 38 = 54 (кг) |
Завдання 661
Периметр прямокутника дорівнює 26 см, а його довжина — 7 см. Накресли цей прямокутник і знайди його площу.
Короткий запис
Р = 26 см
Довжина — 7 см
Ширина — ?
Розв'язання
1) 26 : 2 = 13 (см) – ширина і довжина прямокутника
2) 13 – 7 = 6 (см) – ширина прямокутника.
S = 7 • 6 = 42 (см2)
Відповідь: площа прямокутника 42 см2.
Розумники * Ч.3, Т.2, №5,7,9
VI. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдання
ст. 125 завдання 662,663
VIII. Рефлексія.