Урок 22
Тема: Краса весни. Вальс, веснянки, пісні-заклички. Й.Штраус. Вальс «Весняні голоси», у.н.п. «Вийди, вийди, сонечку», В.Верменич, «Повертайся, ластівко»
Мета: 1) Формувати художні знання та уявлення учнів через пізнання музики; ознайомити з поняттями «вальс», «веснянка»; закріпити – «оркестр»;
2) Розвивати почуттєву сферу учнів, розуміння танцювальної, обрядової музики, розвивати фантазію, навички колективного співу;
3) Виховувати інтерес і ціннісне ставлення до обрядової музики
Тип уроку: поглиблення теми
Очікуваний результат: уважне слухання музичних творів, вміння характеризувати прослухану музику; намагання чисто інтонувати
Хід уроку:
1.Організаційний етап
Запис звуків весняного лісу
2.Мотиваційний етап
Пташині пісні сповіщають про прихід весни. Які пташки повертаються до нас навесні з теплих країв? Який настрій виникає, коли ми чуємо спів птахів? Про що ці пісні?
3.Етап засвоєння нових знань
Поміркуйте: що дарує нам весна? (тепло, дощик, квіти, свята, настрій)
Якою б ви намалювали весну?
Сприймання музичного твору: Й.Штраус Вальс «Весняні голоси»
Яка музика за характером? Чи відповідає вона вашій уявній картинці?
Хто виконує твір – один інструмент чи більше? Як називають колектив, у якому багато виконавців? Яку назву ви дали б музиці? Чи можна танцювати під цю музику?Який цей танець?
Вальс – це плавний танець, який виконують парами.
Як називають весняні пісні, яким закликають прихід весни?
Веснянки були вісниками весни, їх присвячували початку польових робіт.
Веснянки співали виключно дівчата, хлопці могли разом з ними водити хороводи. Хоровод має форму круга, що символізує сонце. Веснянками, гаївками, закличками звертались до сонця. Веснянки пробуджували природу.
4. Етап вокально-хорової роботи
5.Рефлексійно-висновковий етап
Які за характером веснянки? (обрати потрібні означення)
*грайливі, *сумні, *радісні, *ніжні, *світлі, *урочисті, *плавні, *різкі, *спокійні, *загадкові