Конспект уроку з музичного мистецтва для 1 класу НУШ "Мистецтво і здоров'я"

Про матеріал
Тема: Мистецтво і здоров’я. Пісні-ігри, хоровод. М.Скорик «Народний танець Мета: 1) Формувати художні знання та уявлення учнів через пізнання музики; ознайомити з традиціями проведень масових ігор і хороводів; 2) Розвивати почуттєву сферу учнів, розуміння звя’зку музики і здоров’я людини; навички колективного виконання рухів і співу; 3) Виховувати інтерес і ціннісне ставлення до танцювальної музики Тип уроку: поглиблення теми Очікуваний результат: уважне слухання музичних творів, вміння повторювати нові вправи й рухи; намагання чисто інтонувати
Перегляд файлу

                                                     Урок  23

Тема: Мистецтво і здоров’я.

Пісні-ігри, хоровод. М.Скорик «Народний танець

Мета:  1) Формувати  художні знання та уявлення учнів через пізнання музики; ознайомити з традиціями проведень масових ігор і хороводів;

2) Розвивати почуттєву сферу учнів, розуміння звязку музики і здоровя людини;  навички  колективного виконання рухів і співу;

3) Виховувати  інтерес і ціннісне ставлення до танцювальної музики

Тип уроку: поглиблення теми

Очікуваний результат: уважне слухання музичних творів, вміння повторювати нові вправи й рухи; намагання чисто інтонувати

Хід уроку:

1. Організаційний етап

-Що таке здоровя? Яке значення для людини має гарний стан здоровя?

-Що треба робити, щоб зберегти його та зміцнити?

2. Мотиваційний етап

   Заняття фізичною культурою, правильний режим дня, повноцінне харчування приносять людині бадьорість, гарний настрій, здоровий стан.

Чи може музика додати людині здоровя? Яка музика корисна для цього?

3. Етап засвоєння нових знань

Щоб бути здоровими,  мешканці країни мистецтва танцюють і співають. На дозвіллі вони полюбляють виконувати пісні-ігри з рухами.

На будь-якому святі наші прабабусі і прадідусі  у юнацтві  виконували масові обряди: співали пісні, водили  хороводи. Хоровод – це замкнене за допомогою рук коло, символ  єднання, підтримки, дружби, символ сонця.

Хороводи завжди виконували зі співом («Нету пения без движения»). У пісні йдеться про те, що треба виконувати. Наприклад: «Зробим коло, погуляємо і весело заспіваємо», «Ми кривого танцю йдем…»

 Окрім хороводів є пісні-ігри, пісні-руханки. Вони також згуртовують людей (зокрема дітей), піднімають настрій і зміцнюють здоров’я. Який характер у  танцю?

Сприймання музики:М.Скорик «Народний танець»

https://useraudio.net/search/мирослав-скорик/народный-танец

-Який темп і настрій танцю? Які рухи можна до нього виконувати ?

Пригадаємо  танцювальні твори, які вивчали раніше: Ж.Рамо «Менует»,  Д.Росіні «Тарантела»: які рухи присутні в цих композиціях? (танцювальні імпровізації)

4. Закріплення вивченого матеріалу

-Яка музика може зняти втому і підняти настрій?

-Будь-яка наша фізкультпауза! Виконуємо міні-ігрову програму:

https://useraudio.net/search/ризаева/игра-паровоз-букашка

5. Етап вокально-хорової роботи

Виконання пісні В.Верменича, М.Сингаївського «Повертайся, ластівко»

Повторення раніше вивчених пісень.

6. Підсумково-висновковий етап

Музика і спорт пов’язані між собою, разом вони сприяють бадьорому стану, позитивному настрою, міцному здоровю. Тож співаймо, танцюймо, рухаймося!

7. Рефлексія

-Чи викликає веселий настрій повільна плавна мелодія?

-Які танці загартовують наше здоров’я?

-Чи треба рухатись, навіть якщо не вмієш гарно танцювати?

doc
Додано
15 березня 2019
Переглядів
5065
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку