Конспект уроку з музичного мистецтва для 2 класу НУШ "Мюзикл, його види та особливості"

Про матеріал
Мета: 1) Формувати знання жанру мюзикл, розглянути його види й особливості на прикладі казки-мюзиклу А.Менкена «Русалонька»; 2) Розвивати навички хорового співу, вміти порівнювати музично-театральні жанри (опера, балет, мюзикл); 3) Виховувати ціннісне ставлення до жанру мультиплікаційних мюзиклів
Перегляд файлу

 

                                                                               Урок 21

Тема: Мюзикл, його види та особливості. Казковий мюзикл-мультфільм.          А. Менкен, Мюзикл «Русалонька» (Пісня русалоньки Аріель; Пісня відьми Урсули)

Мета: 1) Формувати знання жанру мюзикл, розглянути його види й особливості на прикладі казки-мюзиклу А.Менкена «Русалонька»;

2) Розвивати навички хорового співу, вміти порівнювати музично-театральні жанри (опера, балет, мюзикл);

3) Виховувати ціннісне ставлення до жанру мультиплікаційних мюзиклів

Тип уроку: комбінований

Обладнання: комп’ютер, відеоматеріал фрагментів (пісня русалоньки Аріель, відьми Урсули)

Очікуваний результат: вміння розрізняти музично-театральні жанри, уважне сприймання музичних творів, чисте інтонування у виконанні пісні

                                                                  Хід уроку:

  1. Організаційний етап

Як називають музичну казку, в якій усі герої співають? Танцюють?

Як виступають артисти в опері – по одному чи колективно? Який супровід балету, опери? Що таке оркестр?

  1. Мотиваційний етап

Чи бувають театральні жанри, в яких є і вокал, і хореографія?

Розглянемо мюзикл, в якому поєднуються не тільки пісня й танець, а й діалоги.

  1. Етап засвоєння нового матеріалу

Мюзикл може бути і театральною виставою, і музичним фільмом.

«Русалонька» Г. Х. Андерсена набула великої популярності в усьому світі: скульптурні композиції, музичні, мультиплікаційні, театральні твори. Пам’ятник Русалоньці – візитна картка Копенгагена. На цей сюжет написано мюзикл композитором А.Менкеном.

Послухаємо фрагменти з мюзиклу і охарактеризуємо героїв – Русалоньку Аріель, відьму Урсулу.

  1. Сприймання музики: А.Менкен, пісня русалоньки Аріель

https://www.youtube.com/watch?v=m7kAaKR7ztQ

пісня відьми Урсули https://www.youtube.com/watch?v=wFS_BIP3ahg

-Якими музичними фарбами композитор передав характери героїнь?

 

РАДІСНИЙ, ЖАЛІСНИЙ, ТРИВОЖНИЙ. ЗАДУМЛИВИЙ, СВЯТКОВИЙ, ГРАЙЛИВИЙ, СУМНИЙ, ВЕСЕЛИЙ

5.Вокально-хорова робота

-Розспівування

-Розучування пісні А.Улицької «Траляляй»

-Виконання інших пісень

6. Етап висновків

Мюзикл – жанр, в якому поєднуються риси балету, опери, вистави.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Божок Тетяна Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
28 лютого 2020
Переглядів
2968
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку