Урок 14
Тема: Зимові фантазії. Нота «фа». Ж. Колодуб. «Снігова Королева»
Мета: : 1) формувати ключовіі, мистецькі та міжпредметні компетентності, необхідні для художньо-творчого самовираження; всебічний художньо-естетичний розвиток особистості дитини; закріпити знання про засоби музичної виразності на прикладі динаміки;
2) розвивати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; розвивати вокально-хорові, творчі здібності дітей;
3) виховувати слухацьку і виконавську культуру учнів, ціннісне ставлення до класичних творів
Тип уроку: комбінований
Технічні засоби: комп’ютер, музика для слухання, фортепіано
Методичне забезпечення: музика для слухання: Ж. Колодуб. Снігова Королева (із сюїти «Снігова Королева»); Л. Іваненко. «Бабуся Ягуся»
Форми організації пізнавальної діяльності: колективно-індивідуальна робота
Очікуваний результат: прагнення до чистого виконання, уважне сприймання музики, визначення динамічних відтінків у прослуханій музиці
Хід уроку:
І. Організаційний етап
Що таке динаміка? Які по силі бувають звуки?
Як треба виконувати урочисту пісню? Колискову?
2. Мотиваційний етап
Зимова казка продовжується. Герої казок оживають в музиці. Сьогодні відвідаємо палац Снігової королеви та потрапимо на гостини до цікавої бабусі.
3. Етап засвоєння нових знань
Сприймання музики: а) https://www.youtube.com/watch?v=VA_bNgb_Pa4
Ж.Колодуб. Пєса «Снігова королева» з однойменної сюїти
Якими фарбами зображено героїню?
Що можна сказати про темп, динаміку? Який характер п’єси?
б) https://www.youtube.com/watch?v=NlCW0IpkKRs
Л.Іваненко «Бабуся-Ягуся»
Яка за характером ця героїня? Чи схожі фортепіанні п’єси між собою?
-вивчаємо ноту «фа»
4. Етап закріплення засвоєних знань
На ст. 52 є ілюстрації до п’єс Ж.Колодуб і Л.Іваненко. Намалювати почуту музику (свій варіант). Придумати танцювальні рухи до неї.
5. Етап вокально-хорової роботи
*розспівування
*виконання пісень про Святого Миколая, новорічних
6. Рефлексійно-підсумковий етап
https://www.kinofilms.ua/ukr/mult/91158/?video=29845#play
Зимові теми допомагають фантазувати, складати власні твори.