Конспект уроку з навчання грамоти для 1 класу на тему "Закріплення звукового значення букви «еф». Словниково -логічні вправи".

Про матеріал

Мета : закріпити артикуляцію звуків [ф], [ф′ ] та знання учнів про букву Ф ф; формувати навички читання текстів із новою буквою; збагачувати активний словник учнів, розширювати загальний світогляд дітей; розвивати зв'язне мовлення, мислення; виховувати естетичне сприйняття.

Перегляд файлу

 

 

 

Тема. Закріплення звукового значення букви «еф». Словниково -

логічні вправи.

Конспект уроку з навчання грамоти

1 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Закріплення звукового значення букви «еф». Словниково - 

              логічні вправи.

Мета : закріпити артикуляцію звуків [ф], [ф′ ] та знання учнів про букву Ф ф; формувати навички читання текстів із новою буквою; збагачувати активний словник учнів, розширювати загальний світогляд дітей; розвивати зв’язне мовлення, мислення; виховувати естетичне сприйняття.

 

Обладнання: каса букв, фішки на позначення звуків; предметні малюнки, світлини із зображенням фонтанів.                                    

 

                                                      Хід уроку

І. Організація класу.

 Встаньте, діти, всі рівненько,

 Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться до гостей,

Привітайтесь: « Добрий день!»

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • 1.  Що бачите на таблиці? Якими словами ми називаємо сукупність усіх букв, що розташовані у певному порядку?
  • Наведіть приклади букв, які позначають голосні звуки.
  • Чи є в нашій абетці буква, що не позначає жодного звука? Для чого потрібна літера «знак м’якшення»?
  • Чи залишились  в алфавіті для нас невідомі, невивчені букви?
  • Назвіть букву,яку ми вивчили останньою? Які звуки вона позначає?
  • Хто допомагав нам вивчати цю букву? (Песик Фунтик).

                                                                1

   Що це, що це за підскоки?

   Це ж у кого руки в боки?

   Буква Ф на довгій ніжці

   Пострибала по доріжці.

  • На що схожа буква Ф.

2. Гра «Знайди букву Ф ф»

  Показувати картку з літерою Ф ф щоразу, коли в слові вони чують відповідні звуки.

(Фірма, професія, Федір, конвертик, флейта, фартушок, варити, фінішний, рафінад, равлик, вінок, фізкультурник, факел.

3. Гра «Жучок – буквоїд».

  (Пояснюю, що тепер жучок – буквоїд заліз у список предметів одягу і, як завжди, поз′їдав  у словах літеру, яка йому найбільше смакувала. Цього разу такою буквою стала Ф ф).

  Діти повинні визначити місце пропущеної букви та відновити слова, вставивши літеру Ф ф на належне місце.

Словесний матеріал для гри:

рак – фрак,                                            тулі – туфлі,

котинка – кофтинка,                       футболка –футболка,

куайка – куфайка,                              артух – фартух.

 ІІІ. Повідомлення теми уроку.

ІV. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

 

                                                                   2

1. Відгадування загадок. Робота з демонстраційним матеріалом.

1) Очі машини. (Фари).

Звукова модель слова « фари».

2) Сумка школяра. (Портфель).

Звукова модель слова  «портфель». Викладення з розрізної  азбуки.

  • Який ще предмет ми не назвали на малюнку в таблиці. Прочитайте першу колонку слів і знайдіть слово , яке є назвою цього предмета.
  • Факел – палиця, на якій намотана ганчірка для підпалу.
  • Що означає слово форель?   ФОРЕЛЬ - цінний вид риби; водиться у чистих пливучих водах; розводять на цінне м'ясо.

2. Робота над віршем . Підрахувати, скільки звуків  [ф ] у вірші.      

  Фрукти корисні усім

  І дорослим і малим.

   Файні будуть щоки

   Від фруктових соків.

3. Читання складової таблиці.

4. Вправа « Слухняний ротик» . Зібрати і прочитати речення.

На  в рясні фіалочки Галочки шарфику.

(На шарфику в Галочки рясні фіалочки).

Словникова робота.

Рясні, рясно .

                                                             3

 

5. Робота над скоромовкою в таблиці.

Маленька Маланка поливала фіалки.

Звукова модель слова «фіалки».

6. Відгадайте загадку і скажете в якому  слові є звук [ф′].

 Улюблений урок школярів,

З нею хто дружить,

За здоров′ям той не тужить. (Фізкультура).

  7. Фізкультхвилинка.

8. Відгадування загадки.

           Що за диво водоспади?

           В спеку всі їм дуже раді.

В місті струмені ці гожі

Звеселяють перехожих.

В’ються вверх води потоки.

Краплі бризкають нівроку…

Знають Оля та Роман:

Загадка ця про …   (фонтан).

8. Робота з підручником.

 1) Ознайомлення із текстом «Фонтани».

- Про що розповів нам цей текст?

- Чи випадало вам бачити фонтани? Який настрій вони у вас викликали?

2) Читання ланцюжком.

- Знайдіть слово, в якому міститься аж дві літери «еф»

                                                                      4

    Ми з вами розглянули гарні світлини із зображенням  красивих фонтанів. Яким іншим словом називають світлини?( Фотографії). У кожного з вас, певно, вдома є чимало фотографій – стареньких чорно – білих та сучасних, кольорових, цифрових.  Чи знаєте, за допомогою якого приладу роблять фотографії? Зараз фотоапарат може придбати кожен. Але зробити професійні фото може тільки людина професіонал.

Загадка.

І що це за слово?

На ф починається,

На ф кінчається.

Кожна людина у нього знімається. (Фотограф).

9. Робота з підручником, ст. 167.

 1)Читання учнями тексту «Фотоапарат».

 2) Відтворення змісту прочитаного. Вибіркове читання.

- Яким був фотограф? Яким фотоапаратом він робив знімки спочатку, а яким потім?

10.  Фізкультхвилинка. Гімнастика для очей.

 

Учитель:      Сплять маленькі цуценята,

                       Всі заплющте оченята!

                                 {Діти заплющили очі.)

Діти:        А Фунтик не хоче,

                             Він розплющив очі!

                                    {Очі розплющені.)

                                                                5

 

 

Учитель:      Подивився вгору, вниз,

                       Поводив очима скрізь.

І праворуч, і ліворуч,

Перевірив: вуха поруч!

Знову вгору, знову вниз,

Лапою помацав ніс

(Діти, дивлячись на свій вказівний палець, наближають його до носа)

Вправа закінчилася.

Очі не втомилися?

3) Розгляньте фото в підручнику, що на них сфотографовано?

(Читання з таблиці)

На майдані, де фонтан.

У футбол граф фазан.

Був би класний футболіст –

Заважає пишний хвіст.

Словникова робота

Фазан .

Фламінго – дуже красиві птахи, рожевокрилі, занесені до червоної книги.

4) Усно продовжіть речення: Фотограф був здібний, ….

V. Підсумок уроку.

- Вимовте звуки, які ми сьогодні повторили.

- Яка буква позначає ці звуки?

- Назвіть слова з буквою «еф», які ми сьогодні прочитали.

- Значення яких слів були для вас давно знайомими?

- Значення якого слова було невідомим?

                                                               6

 

 

docx
Додано
9 лютого 2018
Переглядів
3163
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку