Буква Щщ, позначеня нею звукосполучень [шч]. Формування вмінь читати слова з букваю Щ. Розвиток мовлення за текстом Г. Тютюнника
Мета: навчитиучнів правильно,злито вимовляти двазвуки [шч]та позначатиїх однією буквою Щщ, удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов до предмету.
Тип уроку: формування нових знань
Розробка уроку + презщентація на 19 слайдів.
Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 21, м. Суми, Сумської області
Буква Щщ, позначеня нею звукосполучень [шч]. Звуко-буквенний аналіз слів. Формування аудіативних умінь за вірем В.Крищенка. Формування вмінь читати слова з букваю Щ. Розвиток мовлення за текстом Г. Тютюнника
Підготувала:
учитель початкових класів
Левченко Аліна Юріївна
Суми, 2018
Буква Щщ, позначеня нею звукосполучень [шч]. Звуко-буквенний аналіз слів. Формування аудіативних умінь за вірем В. Крищенка. Формування вмінь читати слова з букваю Щ. Розвиток мовлення за текстом Г.Тютюнника
Мета: навчити учнів правильно, злито вимовляти два звуки [шч] та позначати їх однією буквою Щщ, удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов до предмету.
Тип уроку: формування нових знань
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
1. Привітання
Продзвенів уже дзвінок.
Час почати наш урок
Тож і ми часу не гаймо
І урок наш починаймо.
ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Як шумлять дерева? – ш-ш-ш,
Як гуде жук? – ж-ж-ж,
Як дзвенить комарик – з-з-з,
Як треба сказати «тихо» - тс-тс-тс.
Ча-ча-ча, ча-ча-ча – грають звірі у м'яча.
Ці-ці-ці, ці-ці-ці нападають зайці,
Чу-чу-чу, чу-чу-чу - вовк ударив по м'ячу.
Ця-ця-ця, ця-ця-ця – судить гру у них вівця.
4. Гра «Хто перший».
Поле, море, музей, зима, літо, липа, шафа.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й ЗАВДАНЬ УРОКУ.
- Ми з вами добре підготувалися до вивчення нової букви. А яка це буква і які звуки вона позначає, ми зараз дізнаємося відгадавши загадку.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
1. Загадка.
Що тут казати – хижа вкрай,
У неї апетит найкращий.
Карасику ти не дрімай,
А то в її потрапиш пащу!
2. Ознайомлення з буквою «Ща»
Розкажіть про букву «Ща».
А вона така, як «Ша»,
Тільки в неї, - каже Костик,
Унизу праворуч хвостик.
Фізкультхвилинка (Райдуга)
3. Робота за підручником
а) Робота за віршем «Вранці» Вадима Крищенка
- Дітки, розгоніть свої підручники на с. 160.
- Погляньте на буковку «Ща». Чи схожі між собою велика та маленька букви?.
- Чим вони відрізняються?
- Послухайте уважно вірш і скажіть в якому слові ви зустрічаєте букву «Ща»?
Вранці
Ми з Івасем вудкарі,
Хоч і невеличкі.
Встали рано на зорі та гайда до річки.
Тут замовки - сядь чи ляж
І не кліпай оком.
Клюнуло…
(Вадим Крищенко).
= 0 - - , 1скл., 3 б., 4 зв. У слові лящ: звук (л') –пом'якшений і позначається двома рисочками, буква (я) – позначає один звук а, буква (ща) –позначає два звуки (шч).
б) Читання злиття у «променевих таблицях», слів у «ланцюжку» та стовпчиках.
Словникова робота.
Щабель – планка на драбині.
Щербер – солодощі
Щирий - правдивий, відвертий.
- Які із цих слів вам відомі?
в) Робота з «віночком» намальованих предметів
Ліщина, щиглик, щавель, ящірка, плющ.
-Знайдіть слова в яких є вивчений звук. Де він знаходиться в слові: на початку, всередині чи вкінці.
3. Читання слів у стовпчиках
- Учні читають по стовпчику.
4. Формування техніки читання.
1.Читання тексту вчителем.
2. Учні читають текст «ланцюжком».
Увага на слайд проведіть рибку по озеру так щоб щука її не впіймала.
Фізкультхвилинка (Повітряні кульки)
ІV.ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
14 березня
Класна робота
Щ щ Щ щ
Хаща
Одна дитина працює біля дошки всі інші учні в зошитах.
-0- -0 , 2скл., 4 б., 5 зв.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
-Яку букву ми вивчали на уроці?
- Які звуки вона познача?
- Чи сподобався вам урок? Що саме?