Конспект уроку з природознавства для учнів 2 класу на тему «Зимовий турнір. Що я знаю про природу взимку?»
Мета: узагальнити знання учнів із теми, розвивати пізнавальну активність дітей, допитливість, спостережливість, самостійність; виховувати любов до природи.
Урок поданий у формі турніру між учнями в класі. Турнір проводиться для узагальнення знань учнів із роздіту "Природа взимку". Також розробку уроку можна використати,як позакласний захід із природознавства.На етапі "Повідомлення теми і мети уроку" учні розгадують кросворд, запитання у формі загадок і відгадуюють слово "турнір".
Турнір складається з 5 конкурсів:
1.Конкурс «Хто перший»
Учні повинні дати відповіді на запитання. Хто перший піднімає руку, тому надається право сказати свій варіант відповіді. Якщо відповідь невірна – відповідає, той учень який підняв руку другим.
2. Конкурс «Біла ворона»
Знайти зайве.
3. Конкурс «Закінчи речення»
Закінчити твердження.
4. Конкурс «Знайди пару»
Робота з деформованим текстом.
5. Конкурс «Слухай уважно, скажи справжнє»
Відгадування загадок.
Упродовж уроку простежуюються міжпредметні зв'язки з літературним читанням та використовуються інтерактивні вправи.
Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 21, м. Суми, Сумської області
Конспект уроку з природознавства
для учнів 2 класу на тему
«Зимовий турнір. Що я знаю про природу взимку?»
Підготувала:
учитель початкових класів
Левченко Аліна Юріївна
Суми 2018
Зимовий турнір. Що я знаю про природу взимку
Мета: узагальнити знання учнів із теми, розвивати пізнавальну активність дітей, допитливість, спостережливість, самостійність; виховувати любов до природи.
Тип уроку: урок – турнір
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Нумо, діти, до роботи.
Для навчання час настав.
Наберемося охоти.
Для потрібних добрих справ.
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
1. Другий він в календарі.
Холодно у цій порі.
Снігопади, завірюха.
Всі ховають свої вуха.
Вітер дме несамовитий
Це звичайно місяць…
(лютий)
2. Невеличкі дві хатинки
В них м’якенькі й теплі спинки.
По п’ять братиків малих
Заховались в хатках тих.
(рукавички)
3. Росте вона додолу головою.
Росте вона холодною зимою.
А тільки сонечко засяє,
Вона заплаче та розтане.
(бурулька)
4. Влітку відпочивають,
А взимку дітей катають.
(санчата)
5. Біла скатертина всю землю вкрила.
(сніг)
6. Без рук, без лопати,
А вміє малювати.
(мороз)
ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ І УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1. Конкурс «Хто перший»
Учні повинні дати відповіді на запитання. Хто перший піднімає руку, тому надається право сказати свій варіант відповіді. Якщо відповідь невірна – відповідає, той учень який підняв руку другим.
1. Який перший місяць зими? (грудень)
2. Про який місяць говорять «снігом січе та морозить, а господар із лісу дрова возить»? (січень)
3. Коли відбувається найкоротший день та найдовша ніч? (22 грудня – сонцеворот).
4. Кого називають «санітаром лісу»? (дятла)
5. Як змінюється хутро звірів узимку? (стає теплішим, густішим, змінює забарвлення на світліший колір).
6. Для чого звірі змінюють колір хутра? (щоб маскуватися від хижаків).
7. Які звірі впадають у сплячку? (ведмідь, борсук, їжак).
8. Де зимує ведмідь? (у берлозі)
9. Де зимує борсук? (у норі)
10. Де зимує їжак? (під купами листя або хмизу в норах).
2. Конкурс «Біла ворона»
Знайти зайве.
1. Лисиця, вовк, ведмідь.
2. Вересень, грудень, лютий.
3. Ожеледь, хуртовина, листорад.
4. Снігур, ластівка, омелюх.
5. Дощ, крига, лід.
6. Ялиця, сосна, дуб.
7. Козуля, білка, вовк.
Фізкультхвилинка
3. Конкурс «Закінчи речення»
Закінчити твердження.
1. Під час охолодження вода у твердому стані (розширюється).
2. Сніговий покрив служить для рослин… (теплою ковдрою).
3. Рослини взимку знаходяться в … (стані спокою).
4. Узимку лисиця, вовк, заєць ведуть… (активний спосіб життя).
5. Борсук та їжак зимують у … (норах).
6. Зима – це шлях, який природа проходить (від осені до весни).
7. Аби зберегти ліс, вибирай на Новий рік… (штучну ялинку).
8. Зберегти тепло в оселі допомагає (утеплювати вікна восени, а взимку зачиняти двері в під’їзд).
9. Хутро звірів узимку стає (теплішим, густішим, змінює колір забарвлення).
4. Конкурс «Знайди пару»
Робота з деформованим текстом.
1. Літо запасає, ... а зима з'їдає.
2. Багато снігу – … багато хліба.
3. Прийшов грудень, … приніс студень.
4. Любиш кататися – … люби і саночки возити.
5. Взимку день темний, … так ніч світла.
5. Конкурс «Слухай уважно, скажи справжнє»
Відгадування загадок
1. Влітку сіренький, взимку біленький.
(Заєць)
2. У дуплі її домівка –
Грибків собі насушить,
Горішків назбирає.
Зима снігів натрусить, а їй біди немає.
(Білочка)
3. Є один дивак, одначе,
Зроду ще зими не бачив –
бо узимку вічно спить.
Як він зветься? Це ж …
(Ведмідь.)
4. Взимку він не засипає,
Їжу він весь час шукає.
Все полює, цей хижак
Здогадались хто це?
(Вовк)
5. Руда хазяєчка
з лісу прийшла,
всіх курей перерахувала
і з собою забрала.
(Лисиця)
ІV. ПІДСУМОК. РЕФЛЕКСІЯ
1. Підбиття підсумків.
2. Гра «Незакінчене речення»
- Було цікаво…
- Сподобалось…
- Було складно…
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
1 група – скласти кросворд до розділу.
2 група – записати 5 приказок про зиму.