Тема. Подібність трикутників за трьома сторонами
Мета: Сприяти засвоєнню учнями змісту ознаки подібності трикутників за трьома сторонами, плану їх доведення. Сприяти формуванню вміння відтворювати зміст вивченої ознаки; виділяти в трикутниках елементи для визначення їх подібності за трьома сторонами; застосовувати формулювання третьої ознаки подібності трикутників для розв'язування задач. Розвивати пізнавальну активність, творчі здібності дітей, логічне мислення.
Тип уроку: засвоєння нових знань, вмінь та навичок.
Хід уроку
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. Перевірка домашнього завдання
Учень читає умову та розв’язок, виправляються помилки.
IІI. Актуалізація опорних знань учнів
Виконання усних вправ за готовими рисунками( робота в групах)
1 |
|
Дано: AP = DP, AQ = DQ. Довести: ΔPAQ = ΔPDQ |
2 |
|
Дано: AB = CD, AD = BC. Довести: A = C |
3 |
|
Дано: ABCD — паралелограм, ВМ AD, BH CD. Довести: |
4 |
|
Дано: а || b, А та В — довільні точки. Довести: |
IV. Вивчення нового матеріалу
Якщо сторони одного трикутника пропорційні сторонам другого
трикутника, то такі трикутники подібні.
VI. Формування знань, вмінь і навичок
а) Виконання усних вправ
1) Назвіть подібні трикутники.
2) Знайдіть ВР, якщо АН = 2, ВС = 8, АС = 5.
Яку рівність необхідно додати до умови, щоб можна було довести подібність цих трикутників? Назвіть усі можливі варіанти відповіді.
Виконання письмових вправ
VII. Підсумки уроку
а) за двома сторонами і кутом між ними;
б) за трьома сторонами?
VIII. Домашнє завдання
Вивчити зміст та доведення теореми, повторити зміст ознак подібності трикутників.
Розв'язати задачі:
1