: Вчити учнів послідовно виготовляти з пластиліну вироби об'ємної форми фігур тварин;
розвивати увагу, мислення, пам'ять, творчу уяву, мовлення;
виховувати любов до тварин, почуття дружби, взаємодопомогу.
Тема: Робота з пластиліном. Послідовність виготовлення виробів об’ємної форми з пластиліну.
Практична робота: виготовлення з пластиліну об’ємних фігур тварин (бременські музики)
Мета: Вчити учнів послідовно виготовляти з пластиліну вироби об’ємної форми фігур тварин;
розвивати увагу, мислення, пам’ять, творчу уяву, мовлення;
виховувати любов до тварин, почуття дружби, взаємодопомогу.
Хід уроку
І Організація класу
Всі почули ви дзвінок –
Він покликав на урок.
Кожен з нас вже постарався
До уроку готувався.
Ліпимо – гарненько.
Друзям – помагаємо
Тож – урок починаємо.
ІІ Актуалізація опорних знань
Скоромовка
Зайчик, зайчика питає :
-Чом той зайчик так стрибає?
-Я підстрибую, стрибаю
Бо стрибучі ніжки маю.
Не цар, а в короні,
Не вершник, а зі шпорами,
Не будильник, а всіх будить. ( Півень)
Не говорить, не співає,
А хто до хазяїна йде,
Вона знати дає. (Собака)
Сірий, та не вовк,
Довговухий, так не заєць,
З копитами, та не кінь. ( Осел)
Коло бабусі сидить у кожусі,
Проти печі гріється,
Без водички миється. (Кіт)
-Зайчик, собака, осел, кіт, півень---хто це? Що в них спільного? Чим вони відрізняються?
(назвати істотні ознаки свійських і диких тварин, звірів і птахів)
-В яких казках зустрічаються ці тваринки?
Які бувають казки? (Про тварин, побутові і чарівні).
А в якій казці зустрічаються четверо наших героїв – осел, кіт, собака і півень?
Так, в казці «Бременські музики».
Хто є автором цієї казки?
ІІІ Оголошення теми уроку
1.Розповідь вчителя
-Про тварин складено багато віршів, пісень, казок, а ще….
Шматок пластиліну на парті дрімає,
І чим він стане, ніхто не знає,
Чи пташкою у гіллі на калині.
Ви придивіться добре всі, будь ласка, -
Наступить диво, оживе прекрасна казка.
-Люди якої професії роблять зі шматка пластиліну чи глини казка
2.Словникова робота (діти підготували значення слів )
Скульптура – вид образотворчого мистецтва, що надає матеріальним предметам об’ємно-просторового зображення.
Анімалістичний жанр – жанровий різновид образотворчого мистецтва, що зображує тварин.
Анімаліст – митець, який зображує тварин.
(На дошці розміщені зразки скульптур тварин)
-Кожен з вас сьогодні стане скульптором і власними руками оживе шматок пластиліну. А цей шматок пластиліну стане чарівним, адже він буде зігрітий теплотою ваших рук.
Тему уроку ви дізнаєтесь, коли розкодуєте її « Виготовленнязпластилінуоб’ємнихфігуртварин»
3.Бесіда
-Ми знаємо, що півень, собака, кіт і осел насправді не є товаришами... Що ж у казці їх здружило?
На уроці « Я у світі» ми говорили про «Я» зовнішнє і внутрішнє.
Зовнішнє – 4 кінцівки, хвіст, очі, вуха, ніс…. Внутрішнє – слабкість, втома, старість (їх об’єднало)
4.Зразок , виготовлений руками вчителя
(повторення будови тіла тварин)
5.Техніка безпеки на уроці (правила користування пластиліном)
6.Практична робота учнів
-Марійка і Вікуся ліплять ослика разом, тому, що вони працюють повільно. Котика ліпить Анна, песика – Дмитрик. А кого ж буде ліпити Маргаритка? Послухайте віршик.
Вранці тато з магазину
Приніс дітям пластиліну…
Пластилін пом’яв Павлусь,
До сестрички посміхнувсь, -
І в руках у нього виник,
Мов живий, червоний півник.
-Отже, Маргаритка – ліпить півника.
(Діти виконують свої роботи під музику М.Калачевський «Українська симфонія» ІІ частина)
-До казки Братів Грімм, створено музичну фантазію.
( Перегляд уривка музичного мультика «Бременські музики»)
7.Фізкультхвилинка
Раз – піднялись, підтягнулись,
Два – зігнулись, розігнулись,
Три – в долоні поплескали,
На чотири – руки ширше,
П’ять – руками помахать,
Шість – дозволено сідать.
7.Хвилинка – цікавинка.
-Що ви знаєте цікавого з життя тварин?
-Коти не люблять солодкого. Кішки ямку риють правою лапкою, а коти – лівою. Кішки ви-
робляють близько 100 різних звуків, собаки лише 10.
-Віслюки живуть 30-40 років. При правильно складеному графіку, віслюки можуть працю-
вати 7-8 годин. Батьківщина їх Африка.
-Почуття нюху у собаки більш, ніж в 100 разів сильніше, ніж у людини. Собаки потіють язи-
ком. Щоб рухалось вухо, задіяно 18 видів м’язів. Басенджи – одна з пород собак, що не
гавкають.
8.Бесіда.
-Героїв якої казки ми ліпили?
-Що об’єднало в цій казці тварин?
-Чому вчить нас ця казка?
-Отже, у вас попереду ціле життя. І треба прожити його так, щоб нікому не завдати шкоди,
Болю і страждань, щоб ваші рідні пишалися вами.
І Підсумок уроку.
Один раз життя нам дається –
Дарунок прекрасний з небес.
Як сонечко гарно сміється!
А скільки на світі чудес!
І скільки безмежного дива
Що жив би на ній і жив.
-