Конспект уроку з української мови 3-4 клас

Про матеріал

Конспект уроку з української мови для учнів 3-4 класу до "Дня української мови та писемності"

Перегляд файлу

                    Конспект уроку з української мови для учнів 3- класів

Тема. «Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова»

Мета:  повторити  і  закріпити  знання дітей з української мови,  збагачувати  словниковий  запас  учнів; розвивати  логічне  та образне мислення, пам'ять, увагу, спостережливість, кмітливість; виховувати культуру мовлення,  любов  до  рідної  мови, повагу  до  народної мудрості, почуття національної свідомості, навчати дітей розуміти і збагачувати рідну мову, формувати розуміння  того,  що  українська  мова  -  це велике надбання наших предків,

Обладнання: комп’ютер, конверти  із  завданнями, картки з емоціями

                                                            Хід уроку

І.Організаційна частина

 -Кажуть, що найкраще проведений час-  це час проведений з користю. Тому пропоную вам  даром часу не гаяти і розпочинати урок і провести відведений на нього час з користю, активно працюючи, отримуючи позитивні емоції та нові знання.

- Але передтим, як ми розпочнемо роботу хочу дізнатися який у вас настрій? Повідомте мені про нього з допомогою смайлів, що лежать  у вас на партах.

-   Надіюсь, що вкінці уроку в руках кожного з вас я побачу лише позитивні смайли.

ІІ.Повідомлення теми уроку

 -А зараз пригадайте мені будь ласка, яке свято сьогодні святкують усі  українці?

- Саме так, «День Української мови та писемності» ми з вами, вже багато знаємо про нашу рідну мову , та у мене є ще дещо цікавого про українську мову, ось погляньте на екран і послухайте уважно.

https://www.youtube.com/watch?v=AdZYdkIZCTM

Відповіді на запитання за змістом переглянутого відео

  • Кому Бог подарував українську землю?
  • Який птах подарував козакам українську мову?

Як ми вже чули у відео ,кожен народ має свою мову…

Справді, адже кажуть, що без мови немає народу, гине мова – гине народ.»

Тому зараз пропоную  перевірити ваші знання з української мови і трішки пограти.

ІІІ.Основна частина

Сьогодні у нас представлено 3 команди

 «МАКИ», « МАЛЬВИ» ТА «ВОЛОШКИ»

Прошу кожну із команд обрати головнокомандуючого, і памятати ,що хорошого результату можна досягти лише спільною та злагодженою працею.

Отож розпочнемо :

1.Розминка

 Я по черзі кожній із команд буду давати запитання, ви піднімаєте руку, даєте відповідь, пам’ятайте, ніхто не викрикує і дотримується правил.

*  Скільки букв в українському алфавіті (33)

* Скільки голосних букв в українському алфавіті (6)

*  Слово, близьке за значенням. (Синонім)

*  Слова з протилежним значенням (антоніми).

* Слова що однаково пишуться, але мають різне значення (омоніми)

* Частина слова, що стоїть перед коренем. (Префікс)

* Частина слова що об’єднує спільнокориневі слова (корінь)

* З яких частин складається текст? (Зачин, основна частина, кінцівка)

* Головні члени речення (підмет, присудок).

 2.  Продовж речення

(На аркушах записані прислів’я, вам потрібно закінчити їх  )

Ласкаве слово – що весняний (день)

Рідна мова - не полова: її за вітром не ...(розвієш)

Птицю пізнати по пір'ю, а людину по ... (мові)

Слово – не горобець, вилетить – не ...(спіймаєш)

Умій сказати, умій і ... (змовчати)

Не кажи не знаю, а кажи ...(навчуся)

3. Асоціативний кущ.

 Для того ,щоб його скласти, вам потрібно обрати слова,які належать до вказаної на аркуші частини мови.

 

Складіть асоціативний кущ до слова МОВА обираючи лише ІМЕННИКИ

Рідна, захищати, мовлення, солов’їна, барвінкова, захоплюватися, письмо, українська, розмова, спілкування, мелодійна, розмовляти, слово, слухати,

 звеличати.

 

 

 

                                                          

 

 

 

 

 Складіть асоціативний кущ до слова МОВА обираючи лише ПРИКМЕТНИКИ

Рідна, захищати, мовлення, солов’їна, барвінкова, захоплюватися, письмо, українська, розмова, спілкування, мелодійна, розмовляти, слово, слухати,

 звеличати.

 

                                                      

 

                                                          

 

                                                                                                                                              

 

 

 

Складіть асоціативний кущ до слова МОВА обираючи лише ДІЄСЛОВА

Рідна, захищати, мовлення, солов’їна, барвінкова, захоплюватися, письмо, українська, розмова, спілкування, мелодійна, розмовляти, слово, слухати,

 звеличати.

 

 

 

 

 

 

4. Доберіть антоніми до слів

День - …

Солодко - …

Схід - …

Перемога - …

Далеко -…

Любов - …

Друг - …

Тепло - …

Біжи -…

Радість - …

Сміх

Багато

5. «Пригадай казку»

З давніх-давен українці складали  казки, байки, оповідки і передавали їх з уст в уста. Багато казок знаємо і ми з вами, на скільки добре, пропоную перевірити розгадавши кросворд.

C:\Users\Computer18\Desktop\День укр.мови та писемності\Знімок екрана (272).png

- Молодці, із завданням впорались, казки знаєте.

6.Вірші  про мову

- Але як  усі ми вже знаємо українська мова звучить не лише у казках, байках, прислів’ях і приказках, вона оспівана у піснях, описана у віршах, і зараз пропоную вам продемонструвати, як описують нашу рідну мову українські майстри пера.

(Діти декламують вірші)

7. «Утворіть нове  слово» (запас)

Наша мова багата, милозвучна багатозначна, у ній налічується близько

 256 000

Пропоную вам зі слова «Милозвучність» утворити нові слова, використовуючи букви зі слова милозвучність .

(Мило, ніс, вузол, учні, вічність і так далі).

8. Наш урок наближається до завершення, сьогодні ми з вами почули, що для наших метців означає рідна мова, як вони її люблять, а зараз пропоную і вам записати продовження речення : « Я люблю рідну мову, тому, що….»

C:\Users\Computer18\Desktop\День укр.мови та писемності\313434293_1214340692482074_8700527518101185088_n.jpg

ІV. Підсумок

 Рефлексія

А тепер пропоную вам оцінити вашу роботу на уроці.

Я читатиму фразеологізми, а ви уважно слухатимете. Коли ви чуєте фразеологізм, який добре описує вашу роботу на сьогоднішньому уроці, — підіймайте руку.

Отже, хто з вас сьогодні на уроці:

Бив  байдики?

Зарубав на носі?

Пас  задніх?

Крутився,як муха в окропі?

Намотав на вус?

Чув  краєм вуха?

Ворушив мізками?

Хочу сказати, ви всі молодці,  всі працювали, трудилися, як каже народна мудрість : «Для нашого Федота, не страшна будь-яка робота», так  само і вам під силу будь-які завдання.

А зараз, на завершення уроку  хочу побачити ваші емоції, чи змінилися вони після плідної праці, ви Молодці, дякую за урок.

 

Підчас розробки уроку було використано матеріали з різних джерел

інтернут-ресурсу.

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
12 листопада 2022
Переглядів
665
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку