Конспект уроку з української мови для 3-го класу на тему "Власні та загальні іменники. Велика буква у власних назвах."

Про матеріал

Конспект уроку з української мови для 3-го класу на тему "Власні та загальні іменники. Велика буква у власних назвах."

Перегляд файлу

Тема: Власні та загальні іменники. Велика буква у власних назвах.

Мета: ознайомити учнів з такими поняттями як «власні іменники» та «загальні іменники»; вчити практично вживати їх у власному мовленні; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати; виховувати інтерес до вивчення рідної мови, любов і дбайливе ставлення до Батьківщини.

Обладнання: ТЗН (мультимедійний комплекс, відеоматеріали), наочний матеріал, підручник, зошит.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

І.  Організаційний момент

1. Привітання

Сьогодні у нас незвичайний урок.

У світ фантазії зробимо крок.

А з творчістю ми вже стрічались не раз,

І знову вона завітала до нас.

2. Перевірка готовності до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.  Словниковий диктант

— Запишіть слова, розподіляючи їх за питаннями хто? або що?.

Ведмідь, кукурудза, голуб, суниця, полуниця, хвилина, секунда, шпак, вівця, троянда, метелик, тополя.

— Поставте наголос у словах.

— Усно складіть речення з одним з цих слів.

2.  Робота за вправою 252 (с. 104)

— Прочитайте вірш Романа Завадовича.

— Спишіть вірш. Підкресліть іменники, які називають імена людей.

— Чому ці слова пишуться з великої букви?

— Яким великим українцям належать ці імена?

— Чому виділене слово пишемо з великої букви?

— Які ще слова можуть писатися з великої букви?

ІІІ.  Повідомлення теми, мети уроку

  1. Перегляд відеоролику за темою уроку.

https://www.youtube.com/watch?v=rrR3ytLwP-4

— Сьогодні ми детальніше дізнаємося про правопис слів з великої букви,

ознайомимося з новими поняттями.

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

  1. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 104)
  2. Перегляд відеоролику за темою уроку.

https://www.youtube.com/watch?v=KOGy3TP4PZs

— Які іменники називаються загальними? Як вони пишуться?

— Наведіть приклади загальних іменників.

— Які іменники називаються власними? Як вони пишуться?

— Наведіть приклади власних іменників.

2.  Робота за вправою 253 (с. 104)

— Прочитайте текст.

— Де народився Т. Г. Шевченко?

— Яким було життя малого Тараса?

— Назвіть найкращих друзів хлопчика.

— Кого найбільше любив малий Тарас?

3.  Вибіркове списування

— Випишіть власні іменники із вправи 253.

Перевірка виконання.

Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=XhIJwBW5WzM

V.  Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.  Робота за вправою 254 (с. 105)

— Прочитайте текст.

— Про кого в ньому йдеться?

— Де народився відомий український письменник?

— Де навчався Іван Франко?

— Спишіть текст.

— Підкресліть загальні назви однією рискою, власні — двома.

 

2.  Робота за схемою

— Дайте усні відповіді на запитання за схемою «іменник + власна назва».

Хто доглядає ліс?

Хто купив цукерку

Хто стереже дім?

Хто сьогодні черговий?

 

VІ. Підсумок уроку

— Як пишуться власні іменники? Наведіть приклади.

— Як пишуться загальні іменники? Наведіть приклади.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Кошельник Андрій
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
12 лютого 2018
Переглядів
1007
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку