Конспект уроку з української мови для 3 класу на тему "Вправи на змінювання іменників за числами (однина, множина)"

Про матеріал

Вчити учнів розуміти і використовувати у мовленні слова «однина» і «множина», вправляти у змінюванні іменників за числами, формувати уміння самостійно робити висновки, узагальнюючи одержані знання, розвивати мислення, творчі здібності, зв'язне мовлення, виховувати інтерес до вивчення української мови, дисциплінованість, взаємодопомогу.Звичайний робочий урок з використанням інтерактивних вправ. Діти люблять такі уроки , тому що ніхто не залишається пасивним спостерігачем.Всі активно включаються в роботу.Рівень засвоєння знань набагато вищий, ніж на стандартному уроці.

Перегляд файлу

Українська   мова                     3-Б клас                                    14.02  

Тема:Вправи на змінювання іменників за числами (однина, множина)

Мета:вчити учнів розуміти і використовувати у мовленні слова «однина» і «множина», вправляти у змінюванні іменників за числами, формувати уміння самостійно робити висновки, узагальнюючи одержані знання, розвивати мислення, творчі здібності, зв'язне мовлення, виховувати інтерес до вивчення української мови, дисциплінованість, взаємодопомогу. 

Обдаднання: таблиця «Іменник», сердечка, таблиці, малюнки.

Хід уроку

І. Організація класу.

− Сьогодні у нас свято – День Святого Валентина. Тож поверніться один до одного, посміхніться, покладіть долоньку на серце і подаруйте посмішку своїм однокласникам.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.Вправа «Очікування»

2.Вправа «Мікрофон»

- Яку частину мови ми вчимо?

- На які питання відповідають іменники?

- На питання ХТО?  відповідають…

 -На питання ЩО? відповідають …

- Які іменники пишуться з великої букви?

- Як пишуться загальні іменники?

       - Яких родів бувають іменники? (Чоловічого, жіночого та середнього)

       -  Які слова можна додати до іменників жіночого роду? (Вона, моя)

  •    - Які слова можна додати до іменників чоловічого роду? (Він, мій)
  •    - Які слова можна додати до іменників середнього роду? (Воно, моє)
  •    - Які числа мають іменники? ( Однину і множину)
  •   -  Що таке власні назви?

(Імена, прізвища, по батькові людей, клички тварин, назви країн, сіл, міст, вулиць, морів – це власні іменники)

3.Вправа «Асоціативний кущ»

Іменник -…..

Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки.

Зошити свої ми відкриваємо

І під нахилом тримаємо.

- Запишемо число та вид роботи

4.Каліграфічна хвилинка:   ( на дошці)

14 лютого  майже в усьому світі святкують Валентинів день.

5. «Словниковий диктант»

Київ, вулиця, Дністер, Пушок, Україна, Валентин, зима, день, Англія, серце.

  • Поясніть написання цих слів.
  • Прочитайте іменники назви істот; неістот.
  • Назвіть іменники жіночого роду; середнього роду, чоловічого роду.

 

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Вправа «Вузлики»

Коли ми розшифруємо цей напис, то прочитаємо тему уроку.

ипВрав  ан  яннавюнімз   вікиннемі   аз ималсич

(Вправи на змінювання іменників за числами) 

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.

Робота в групах.

-Поділ на групи(За кольоровими сердечками)

-Повторення правил роботи в групах

-Розподіл доручень в групах

*доповідач(презентатор)

*секретар(фіксує записи)

*секундант (охоронець часу)

*активні обговорювачі

Завдання для груп:

1.За 1 хв записати  якнайбільше іменників істот на літеру Д.

(дядько, Дмитро, Даринка, дід, дельфін, дракон, дивак, дурень, Демян, Денис, донька)

2.  Списати вірш, іменники, що в дужках, поставити у множині: 
З  неба  падають(сніжинка) 
На(дерево),на (будинок), 
На (майдан) і на (садок), 
На (ялинка) й на (дубок).

3. « Оживи іменник»         

Що?

Хто?

сніг

 

трактор

 

суд

 

кухня

 

футбол

 

школа

 

космос

 

будівля

 

 

Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу 

1.(Робота з перфокартками).Визначити рід  іменників.   

Корабель, хвиля, море, дядько, ріка, вагон, Дніпро, лікар, мороз, зима,  сніг, ртуть, колесо.

2. Робота в парах

Записати іменники у множині

* хмара, ліс, ялинка, річка, трава, дівчинка,дерево, серце, хмарка, паркан; 
лялька, машинка, м'яч. 

3.Вправа «Карусель»

4. Хвилинка – веселинка.

— Вітю, ти добре вивчив про однину та множину?

— Так.

— Тоді скажи: штани — однина чи множина?

— Угорі — однина, а знизу — множина.

 

Проблемна гра «Так чи ні»

(Учні стверджують або заперечують, доводячи свою позицію).

  • Іменник означає дію предмета.
  • Іменник відповідає на питання хто? що?
  • Іменники є власні і загальні.
  • Іменник в реченні не є головним членом.
  • Іменники мають однину і множину.
  • Іменники бувають тільки чоловічого роду.

V.Домашнє завдання

VІ.Підсумок уроку.Рефлексія.

1.Вправа «Мозковий штурм»

  • Як називаються іменники, які відповідають на питання хто?

(На питання хто відповідають іменники, що є назвами істоти)

  • Як називаються іменники, які відповідають на питання що?

(На питання що відповідають іменники, що є назвами неістоти)

  • Що таке власні назви?

(Імена, прізвища, по батькові людей, клички тварин, назви країн, сіл, міст, вулиць, морів – це власні іменники)

  • Як пишуться власні назви?

(Власні назви пишуться з великої букви)

  • Що таке загальні назви?

(Це назви, що даються багатьом предметам)

  • Яких родів бувають іменники? (Чоловічого, жіночого та середнього)
  • Які слова можна додати до іменників жіночого роду? (Вона, моя)
  • Які слова можна додати до іменників чоловічого роду? (Він, мій)
  • Які слова можна додати до іменників середнього роду? (Воно, моє)
  • Які числа мають іменники? ( Однину і множину)
  •  

2.Чи справдились ваші очікування?

(Прикріпити маленькі сердечка на велике серце)

 

 

 

 


                   

docx
Додано
22 лютого 2018
Переглядів
4228
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку