Шановні колеги, пропоную вашій увазі розробку контрольної роботи з української мови для 10 класу, яка містить завдання комбінованого характеру
Тема. Контрольна робота № 2 (завдання комбінованого характеру). Стилістичні засоби фонетики
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень десятикласників з даної теми, з’ясувати можливі недоліки в ході опанування мовною теорією, оцінити рівень орфографічної грамотності десятикласників; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати наполегливість
Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Ознайомлення десятикласників із темою, метою і завданнями уроку. Мотивація навчальної діяльності
III. Виконання завдань комбінованого характеру
1. Словниковий д-т : між’ярусний, нежданий, різдвяний, Державна телерадіомовна компанія України, анекдот, експеримент, щонайменші, дорожчий, премилий, Новий рік, студентський, вогко, приїжджаю, анали,по-козацькому, попідвіконню,Голландія, медаль « За відвагу», статей, щасливий, женьшень, різьбяр, ад’єктивація, транс’європейський.
2. Фонетичний розбір слів(якже, ллється)
3. Тестування
1. Апостроф ставиться в усіх словах рядка
А В..ячеслав, кар..єра, пів..ящика, медв..яний
Б верб..я, міжгір..я, дзв..якнути, без..ядерний
В зв..ялити, кур..йозний, між..ярусний, круп..яний
Г пан..європейський, пів..яру, об..єкт, під..їжджати
2. М'який знак НЕ пишеться в усіх словах рядка
А тон..ший, ніч.., перелаз..мо, рибал..ці
Б землян..ці, яблун..ці, ремін..чик, емул..сія
В буквар.., брин..чати, т..мяність, чотир..ма
Г Уман..щина, майбут..нє, мен..ший, бжіл..ці
3. Подвоєння літер відбувається в усіх словах рядка
А зран..я, безсмерт..я, пісен..ий, прочитан..ий
Б довгождан..ий, блажен..ий, згуртован..ий, височен..ий
В страшен..ий, картин..ий, міськ..ом, від..зеркалити
Г стат..ей, жит..єдайний, облич.., роздоріж..я
4. Прикметники з суфіксом -зьк- утворюються від усіх іменників рядка
А Золотоноша, молодець, студент, Буг
Б Волга, товариш, турист, черкес
В Криворіжжя, Забужжя, Ладога, Таганрог
Г француз, ремісник, турок, брат
5. Уподібнення приголосних відбувається при вимові кожного слова рядка
А зсипати, дужка, розпач, жінці
Б освітній, зарядка, молотьба, розжувати
В якби, зшити, навесні, ягідки
Г зжовкнути, ніжність, квітчання, усмішці
Д легкий, екзамен, ліжко, безсердечний
6. Спрощення приголосних на письмі відбувається в усіх словах рядка
А студен..ство, виїз..ний, тиж..невий
Б зліс..ний, щас..ливий, хвас..ливий
В доблес..ний, провіс..ник , ціліс..ний
Г гіган..ський, радіс..ний, облас..ний
Д учас..ник, корис..ний, невіс..чин
7. Усі слова написані правильно в рядку
А викладацький, молотьба, вохкість
Б карпатський, дорожчати, робітництво
В криворізький, об’їжджати, французський
Г інтелігентський, сонячний, надхнення
Д тюркський, свідотство, соняшник
Прочитайте текст. Виконайте до нього завдання 8-12
А у Варшаві на Корчака чекав «Будинок сиріт», на горищі якого містилася його скромна кімнатка. Там він мешкав протягом двадцяти п’яти років. У «Будинку Сиріт» були свої закони, тут навіть існував дитячий парламент. Був у притулку і дитячий суд. Із Старого Доктора іноді навіть підсміювалися, бо наприклад суд працював за правелами, які тоді видавалися дивними, а комусь можливо й кумедними.
8. Орфографічну помилку допущено в уривку
А «Будинок сиріт»
Б У «Будинку Сиріт» були свої закони
В . Із Старого Доктора іноді навіть підсміювалися
Г суд працював за правилами
9. Більше звуків, ніж букв у слові
А Корчак
Б горищі
В комусь
Г дивними
10. Явище уподібнення голосних відбувається у слові
А кімнатка
Б комусь
В наприклад
Г працював
11. У реченні « Із Старого Доктора іноді навіть підсміювалися, бо, наприклад, суд працював за правелами, які тоді видавалися дивними, а комусь, можливо, й кумедними» допущено помилку у слові:
А Старого Доктора
Б кумедними
В правелами
Г підсміювалися
12. Пунктуаційні помилки допущено в реченні
А 1
Б 3
В4
Г5
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
Зробити синтаксичний р-р речень:
Чи справді необхідно, щоб жінка була мужня? Тільки те дерево може жити й давати плоди, яке глибоко пустило своє коріння в землю і зметнуло буйну крону в небеса.