Конспект уроку з української мови на тему: "Звук [о], Позначення його буквами «О», «о»."

Про матеріал
Конспект уроку з української мови на тему: "Звук [о], Позначення його буквами «О», «о»."
Перегляд файлу

  Петропавлівсько-Борщагівська

загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

Урок української мови НУШ

та тему

«Звук [О]. Позначення його буквами О , о»

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала: Кравченко

 Тетяна Володимирівна,

учитель початкових класів

 

 

 

 

2020

Тема уроку: Звук [о], Позначення його буквами «О», «о».

Мета: познайомити учнів з буквою О, о, та її звуковим значенням;  учити виділяти в слові звук [о], знаходити слова зі звуком [о]; закріплювати знання про вивчені букви; розвивати пам'ять, мислення, мовлення; вдосконалювати навички читання.

Очікувані результати: учень вміє співвідносити графічний образ букви з її звучанням; робить спроби злиття звуків у склади й читання простих          складових складів.

Обладнання:  картинки букви О-о, малюнки, конструктор «Lego».

ХІД УРОКУ

І. Організація навчально-пізнавальної діяльності.

1. Ранкова зустріч.

            Ми говоримо сонечку:

   «Здрастуй дороге»

   Ми говоримо квіточці:

   Хай вона росте.

   Ми говоримо дощику:

   «Лийся, мов з відра»

   Ми вітаєм друзів,

                               Зичимо добра.

- Доброго ранку! Ваші оченята світяться, немов вогники цікавістю?

- Який у вас зараз настрій?

- Який настрій ви хочете мати в кінці уроку?  (Робота з картками настрою)

2. Гра « Чарівний клубочок».

- А тепер пограємо в гру « Чарівний клубочок». ( Передаємо по черзі і говоримо компліменти).

3. Хвилинка спостереження.

- Який сьогодні   день, число, пора року. Яка погода. Чи є вітер? Чи світить    сонечко? Які листочки?

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Вправляння у впізнаванні голосного звука «а» в словах.

  Учитель називає слово, а учні роблять  хлопок, коли є звук «а».

  (Лось, морква, ліс, груша, машина, слон , хата, дерево, ріпка, олень, риба).

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Виділення звука [о] з віршика.
  • Послухайте вірш і впіймайте звук

Оленя одне блукало.

Оленя когось шукало.

Ой, був собі коточок,

Украв собі клубочок.

  • Який звук найчастіше зустрічається у цьому вірші?
  • Який це звук – голосний чи приголосний?
  • Як будемо позначати цей звук?
  • Голосний звук [о] може утворювати склад з різними приголосними звуками. Ось послухайте загадку.

Ок – ок - ок – ось колючий їжачок.

Ок – ок - ок – частуватиме діток.

- Яке злиття зі звуком [о] ви тут чуєте?

  2.Гра «Упіймай звук [о].

  (Вікно, дубок, олень, око, олівець, огірок, оса).

            Фізкультхвилинка  під музичний супровід «Хмаринка».

3.Ознайомлення з буквою О-о

  - Звук [о] позначається буквою Оо. Розгляньте велику і малу букву Оо. Чи відрізняються вони між собою за формою? (Ні, вони однакові). Велика і мала букви Оо відрізняються тільки розміром.

   - На що схожа буква Оо?

 ІV. Робота за букварем.

  1. Бесіда за малюнками.

- Що робить буква О на малюнках?

- Відгадайте загадку

Фрукти, цукор полюбляє,
Де солодке відчуває.
В смужку в неї одежина,
Із комах уся родина. (Оса)

-З якого  звука починається це слово?

  3.Робота  з конструктором «Lego».

   (З допомогою цеглинок викласти букву О).

4.Гра «День народження»

  До Максима на день народження прийшли діти, в іменах яких є буква О.

  -Хто прийшов до Максима? (Оля, Оленка, Оксана, Олег, Олександр, Олександра, Остап).

VІ. Рефлексія.

  • Який настрій у вас на кінець уроку?
  • А можете ви схарактеризувати його, використовуючи букву о? (хороший, добрий, поганий, позитивний)
  • Що вам найбільше сподобалося на уроці?
  • Назвати слова, в яких зустрічається буква о?
  • Чи справдилися ваші очікування настрою від уроку?

 

docx
Додано
26 січня 2020
Переглядів
1172
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку