Конспект уроку з Української мови разом з усіма додатками за Букварем та робочим зошитом І. Большакової та М. Пристінської.
Тема - Звук /п/. Букви П п. Тверді та пом'якшені приголосні звуки.
Тема. Звук [п]. Букви П п. Тверді і пом’якшені приголосні звуки. Факти і думки. Друкування букв, складів, слів, речень. Підготовка руки до написання рукописних букв: письмо подовженої палички.
Мета: закріпити артикуляцію звуків [п], [п’]; ознайомити учнів із новою для них буквою П; удосконалювати вміння впізнавати звуки [п], [п’] у словах, робити звуко-буквений аналіз слів; формувати навички читання слів і речень із вивченими буквами; розширювати і збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовлення учнів, пам’ять, увагу; виховувати інтерес до вивчення рідної мови.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Гра «Жучок-буквоїд» (повторення вивчених букв).
— Упізнайте літери. Яких елементів у них не вистачає? Допишіть.
(На дошці крейдою зображені букви.)
— Які звуки позначають ці букви?
— Прочитайте склади за схемою.
2. Звуко-буквений аналіз слів. (Картка 1.)
Пава, лапа, короп, папка, крапка, павуки.
- Яке з слів підпис до малюнка.
II. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати букву П, дізнаємося, які звуки вона позначає, та познайомимось трішки глибше з твердими та пом’якшеними звуками.
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Виділення приголосних звуків [п], [п’] у мовленні.
— Послухайте вірш. Про яких птахів у ньому розповідається?
Пугач хвалиться пінгвіну:
— Півень дав мені пір’їну.
Причеплю, причепурюся,
Потім паві покажуся.
- Скажіть з якої букви починаються усі назви цих птахів?
2. Артикуляція звуків [п], [п’].
3. Ознайомлення з новими буквами П
— Роздивіться букву П. На що схожа велика буква П? Послухайте, як розповідається про літеру у вірші.
Гарні хлопці-молодці
Закопали два стовпці.
Третій їм допомагав,
Перекладинку поклав.
4. Друкування букви у зошиті (Укр. Мова авт. Большакова, ст. 30)
5. Фізкультхвилинка
«Каченята»
Раз-два — всі пірнають,
Три, чотири — виринають,
П'ять, шість — на воді
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім — що є сили
Всі до берега поплили,
Дев'ять, десять — обтрусились
І за парти опустились.
6. Читання складів і слів із буквою П. ( Додаток 1. )
АП, ОП, УП, ІП, ПИ, ПО, ПУ.
ПАНАМА, ПОКУПКА, ПОДАРУНОК, КУРІПКА, ПАПУГА, КРАПКА, ПИЛИП.
- Зверніть увагу на останнє слово ПИЛИП. Спробуймо прочитати його ззаду на перед. Що утворилось?
7. Ознайомлення з твердими та пом’якшеними звуками.
- Назвіть предмети. Як вимовляється перший звук у словах ?
Прочитай. Познач знаком , де хлопчик припустився помилки.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Наш урок завершується. Чи цікавим він був?
— Які завдання вам сподобалися? Які викликали труднощі?
— Яку букву ми вивчали на уроці? Які звуки вона позначає?
— Пригадайте слова зі звуками [п], [п’].
— Про яке народне свято ми читали на уроці? Розкажіть про нього вдома своїм рідним.
Додаток 1.
АП ОП УП ІП ПИ ПО ПУ
ПАНАМА ПОКУПКА ПОДАРУНОК КУРІПКА ПАПУГА КРАПКА ПИЛИП
Картка 1.
Пава, лапа, короп, папка, крапка, павуки.
- Яке з слів підпис до малюнка.
Картка 1.
Пава, лапа, короп, папка, крапка, павуки.
- Яке з слів підпис до малюнка.
Картка 1.
Пава, лапа, короп, папка, крапка, павуки.
- Яке з слів підпис до малюнка.
Картка 1.
Пава, лапа, короп, папка, крапка, павуки.
- Яке з слів підпис до малюнка.
Картка 2.
Картка 2.
Картка 2.
Картка 2.
Картка 2.
Картка 2.
Картка 3
Прочитай. Познач знаком , де хлопчик припустився помилки.
Картка 3
Прочитай. Познач знаком , де хлопчик припустився помилки.
Картка 3
Прочитай. Познач знаком , де хлопчик припустився помилки.