Конспект уроку з української мови " Слова, які називають дію предметів"

Про матеріал
Цим конспектом уроку можуть користуватися вчителі початкових класів при вивченні даної теми. Різні види робіт та інтерактивні методи можуть бути використані вчителями на інших уроках.
Перегляд файлу

Тема: Слова, які називають дії предметів.

Мета: ознайомити учнів зі словами, які називають дію предметів; формувати вміння розпізнавати їх серед інших слів, ставити питання; вчити правильно вимовляти і писати слова : ковзатись, ковзанка, ковзани; розвивати увагу, пам'ять, мовлення, мислення, вміння аналізувати; виховувати свідоме і дбайливе  ставлення до власного здоров'я.

Обладнання: малюнок  Здоровчика, сюжетні малюнки, картки, мікрофон.

Тип уроку: урок – подорож.

                                  Хід уроку

І. Організаційний момент

Вітання вчителя. Психологічна хвилинка.

                 Доброго здоров'я, діти, доброго дня!

                 Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.

                 Хай сміється мирне небо і дивує світ.

                 А земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

                 Бо здоров'я, любі діти, в світі головне,

                 А здоровий і веселий – щастя не мине!

Гра « Передай посмішку» ( діти стоять у колі)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Правила поведінки на уроці.
  2.  Повідомлення  теми і мети уроку.
  • Діти, ми розпочинаємо вивчати нову тему разом зі Здоровчиком.

      Тема ця хоч не проста та для вас цікава,

       Будуть в ній нові слова, буде і забава.

       І в скарбничку мовну цю, поки вивчим тему

       Мовних скарбів пребагато ми з вами зберемо.

  • Друзі! Здоровчик приготував для вас цікаві завдання та забави, тому будемо працювати активно, оперативно, доказово.

Девіз уроку: (хором)  Думати швидко,

                                       Виконувати чітко,

                                       Творчо працювати,

                                       Каліграфічно писати.

  • Тож в дорогу!

 

  1. Проблемне завдання Здоров'ячка « Знайди зайве слово»
  • У вас на партах лежать карточки №1, помічені зеленим кольором.
  • Прочитайте слова. Знайдіть зайве слово. Доведіть свою думку.

( Сонце, ведмідь, зима, учень, катається, лижі, сніг)

  • Зайве  слово – катається. Решта слів – це назви предметів.
  • Давайте спробуємо поставити запитання до цього слова.( Що робить?)
  • Що означає це слово?
  • Отже, сьогодні на уроці ми будемо вивчати нові слова, що називають дії предметів – це дієслова. А ось як говорить дієслово про себе:

             Дієслово – слово діє: ходить, робить, носить, сіє.

             Слово плаче і радіє, усміхається і мріє.

  1. Робота з таблицею, що на дошці.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Каліграфічна хвилинка ( на дошці)

Як  пр  зд  ов  дб  ак  єш  здоров'я

Як про здоров'я дбаєш, так і маєш.

  • Як ви розумієте це прислів’я?
  • Назвіть дієслова у прислів’ях, підкресліть їх.
  1. Вправ « Стежинка здоров'я».
  • Діти, а зараз Здоровчик поведе нас стежиною здоров'я. Прочитайте , які вам слова зустрілися на стежинці ( на картках записані слова: дотримуватися, займатися, вживати, дбати)
  • На яке питання відповідають ці слова? Що вони називають?

-   Складіть пам'ятку « Моє міцне здоров'я» з цими словами і запишіть у зошит.

      Щоб мати міцне здоровя, я буду … режиму дня, … спортом і фізкультурою.  … корисну і поживну їжу. … про особисту гігієну і позитивні емоції.

            (Один учень зачитує  текст, що склав)

  1. Творча робота за малюнками у підручнику.
  • Діти, Здоровчик чекає відповіді від вас на запитання вправи 339. Розгляньте малюнки, скажіть, хто що робить. Дайте дітям  імена.
  • За зразком запишемо словосполучення в зошит і на дошці.

ІY. Музикальна  фізхвилинка.

  1. Робота в парах « Чарівна скринька»

( учні зі скриньки отримують завдання на карточках)

  • Поєднати слова, які характеризують дії тварин, птахів. Гра « Хто що робить?

Заєць                         повзе

Їжак                           цвірінькає

Кінь                           рохкає

Зозуля                       кумкає

Горобець                  кукурікає

Півень                       виє

Вовк                         стрибає

Порося                     ірже

Жаба                        кує

  • До якої частини мови належать слова другої колонки? Доведіть . 
  1. Наступна зупинка від Здоровчика гра в футбол.
  • На партах лежать завдання , до них прикріплені м'ячики. Вони не однакові, бо завдання різнорівневе: помаранчевий м'ячик – це для  учнів з високим рівнем знань;  жовтий м'ячик – це для учнів з достатнім рівнем знань; зелений м'ячик – це для учнів з середнім рівнем знань.
  • Потрібно замість крапок дописати дієслова, щоб вийшов вірш ( у риму). Слова є в довідках. Якщо вірш буде складено правильно, з кожного рівня один учень зачитає, то м'ячик летить у ворота, якщо ні – то м'ячик залишається на полі.

1) Вірш з помаранчевим м'ячиком.

                    Хто здоров'я не …

                    В того вибору нема

                    Або він життя …

                    Або те його …

                    Ну, а хто здоров'ям 

                    До краплинки …

                   Той вам з радістю …

                   Де черпається снага !

( важить, змарнує, цінує, покаже, злама, зберіга)

                 2) Вірш з жовтим м'ячиком.

 

                      Щоб здоровя добре мати

                      Слід про нього змалку …

                       Кожний ранок …

                      І зарядкою …

                      У дворі щодня гуляти,

                       Повноцінно їсти й …

                       Добре мити всі продукти

                       Досхочу вживати …

                       За зубами доглядати

                       Дірочки всі …

                       Будете все це робити –

                       Перестанете …  .

( займатись, фрукти, дбати, спати, обливатись, хворіти, пломбувати)

                   3) Вірш з зеленим м'ячиком.

 

                      Мама – білочка руденька

                      Донечку … маленьку:

          -- Посуд ти сама …?

                    -- Ні, я песика …

     -- Ну, а песик як …?

     -- Язиком його … .

( зумів, просила, помив, помила, пита)

Діти зачитують по одному зразку вірша і наклеюють м'ячики у футбольну  сітку.

  1. Робота  зі слайдами.

Перегляд слайдів з коментуванням.

- Як ви будете розпізнавати дієслова серед інших слів? Наведіть приклади.

 

      Y. Закріплення вивченого матеріалу.

 

  - Гра « Спіймай дієслово» від Здоровчика.

Як прокинувся - … ( вставай)

Ліні волю не … ( давай)

І під музику бадьору

Ти зарядку … ( починай)

Щоб здоровим довго … ( жити)

Воду слід усім … ( любити)

Мило, пасту, гребінець –

Будеш справжній … ( молодець)

Зуби добре … ( вичищай)

Милом руки … ( вимивай)

Пам'ятай про основне,

Що здоров'я - … ( головне).

-  Молодці, діти!  Ви були в подорожі уважні, старанні, а тому добре виконали всі завдання Здоровчика. І зрозуміли, що головне в житті – здоров'я.

 

YІ. Підсумок уроку.

 

Вправа « Мікрофон»

- Мені сподобалось …

- Цей урок мене навчив …

 - Я запам'ятав …

Всі беруться за руки і хором промовляють вірш:

            Будемо з водою дружити.

            Будемо з повітрям дружити.

            Будемо зі спортом дружити.

            Щоб без хвороб нам жити.

 

 C:\Users\PC\Desktop\DSCN3303.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\PC\Desktop\DSCN3290.JPG

C:\Users\PC\Desktop\DSCN3304.JPG

 

C:\Users\PC\Desktop\DSCN3307.JPG

 

 

C:\Users\PC\Desktop\DSCN3300.JPG

 

C:\Users\PC\Desktop\DSCN3309.JPG

docx
Додано
20 листопада 2019
Переглядів
948
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку