Конспект уроку з української мови у 3 класі НУШ за темою: Синоніми. Українські народні казки.

Про матеріал
Мета: вчити учнів розпізнавати слова, близькі за значенням – синоніми; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати любов до української мови.
Перегляд файлу

Українська мова  3 клас            І семестр                                        Урок № 34-35  

За підручником: Українська мова та читання: підручник для 3 класу  закл. загал. середн. освіти (у 2-х част.) : Ч.1-2 / Інна Большакова, Марина Пристінська. –  Харків: В-во “Ранок”, 2020.

Тема. Синоніми. Українські народні казки.

Мета: вчити учнів розпізнавати слова, близькі за значенням – синоніми; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати любов до української  мови.

Тип уроку:  урок засвоєння нових знань

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Емоційне налаштування:

Дзвенить струмочком рідна мова,

Усі слова знайомі в ній,

Але писати кожне слово

У мові правильно зумій!

  • Криголам

- Яким ви уявляєте наш урок? Що це?

У – успіх, уважність, усмішка.

- Без чого ми не зможемо обійтись на уроці?

Р – радість, розуміння,  рух, робота

- Що він нам принесе?

О – ознайомлення,  океан знань, організованість.

- І наші очікування.

 К – користь.

Щоденні 5 «Читання для себе» 

  Обираю книгу. 

  Обираю місце.

  Читаю 5 хвилин.

  Працюю з чек-листом

Гра «Пряме — переносне»

— Прочитайте. Назвіть словосполучення, у яких слова вжиті в переносному значенні.

1) Гарячий чай налили у склянку.

2) Гаряча зустріч відбулась у випускників школи.

3) Гарячі оплески глядачів ще довго лунали у залі;

4) Гаряче сонячне проміння зігрівало землю.

ІІ. Основна частина

 Сьогодні ми будемо вчитися добирати синоніми і використовувати їх у тексті. А, отже, будемо збагачувати наше мовлення.

1. Введення в тему.  Робота з підручником  - с. 60

Синоніми — це слова, різні за звучанням і написанням,   але однакові або близькі за значенням.

Зошит прошу відкривати та дату гарно написати

Восьме листопада

Класна робота

 Хвилинка каліграфії.

Щоб правильно, гарно слова написати,

Нам з’єднання букв слід усім пригадати,

Одна лиш хвилинка для цього дається,

Подивимось зараз, кому не вдається

С с  Сс  си   но   ні    ми   синоніми   родичі схожі  близькі

Вправа №  1

-  Знайди синоніми та запиши парами. 

-  До якого слова немає синоніма? Добери його. 

-  Склади коротку історію про кота, уживаючи синоніми.

Досліджуємо українські народні казки

- Прочитайте текст. Про що ви дізналися з цього тексту?

- Поясніть за схемою послідовність виникнення народних казок.

- З якою метою люди складали такі казки?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хвилинка відпочинку

Час приходить для спочинку –

Це для вас фізкультхвилинка.

Рученятами всі – мах!

Кожен з вас тепер вже птах!

Гятел, ґава, синиця, сойка –

Та які ж ви жваві, ловкі,

Хутко – хутко політайте,

Сили й моці набирайтесь!

Відновіть свої ви сили,

Будьте радісні й щасливі.

Вправа №  2 . Народна казка про тварин. Тема. Головна думка.  с.61

Передбачення за заголовком

-  Прочитайте заголовок : «Пан Коцький»

-  Як ти думаєш, про що йтиметься в казці? Чому?

Читаємо текст частинами. Передбачаємо продовження.

- Самостійно прочитайте зачин казки.

- Читаємо 1-2  подію «ланцюжком»

- Що відбулося? Чому лисичка відмовила зайчику? 

- Чому зайчикові та іншим звірям хотілося побачити пана 

Коцького? 

- Що буде далі?

-  Читаємо 3-4 подію вголос по черзі.

-  Що відбулося? Чому ніхто зі звірів не хотів звати пана 

Коцького на гостину? 

- Чому лисичка порадила всім сховатися?

-  Що буде далі?

Мовчазне читання

-  Читаємо подію 5 мовчки (про себе)

-  Які враження від прочитаної казки?

Щоденні 5 «Робота зі словами».  

Стіна слів

Годить,  досвітки,  хмиз

План. Переказуємо. Театралізуємо .

     -  Розгляньте  лінію часу : с.63

     - Складаємо план казки. Записуємо.

     - Переказуємо  казку докладно за планом.

2. Працюємо в парі – с. 64

-  Знайдіть і запишіть синоніми до слів із казки. 

-  Розкажіть  в парі  яку роль  відіграють синоніми в мовленні?

3. Домашнє завдання

 Вправа (с. 64)

-  Спиши, замінюючи слово «каже» синонімами. 

-  Поясніть, як змінилося речення? Чому?                                  

ІІІ. Заключна частина

 Рефлексія.

- Чого навчилися на уроці? - Яке завдання вам принесло найбільшу радість?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Рибакіна Анастасія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Снісар Світлана
    Дякую. Дуже цікава розробка уроку.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
5 листопада 2021
Переглядів
2505
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку