4.02.2021 року
Конспект уроку української мови (читання)
Урок № 91
Тема:Сила духу головного героя. Сашко Дерманський «Білячок» (продовження).
Мета: продовжувати знайомити учнів з творами українських письменників, з особливостями авторських казок про тварин та чарівних казок; удосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію учнів, збагачувати словниковий запас, розширювати світогляд учнів, виховувати любов до природи, рідного слова, формувати толерантність, повагу до людей через головну думку твору.
Тип уроку: урок засвоєння знань і вмінь, урок – дослідження.
Обладнання: презентаційний матеріал, кола Вена, слова до змісту тексту, матеріали для дослідження, цеглинки Лего.
Формування ключових компетентностей:
Формування предметних компетентностей: учень/учениця:
Технології: групова робота, інтегроване навчання, робота через цеглинки Лего, прийоми критичного мислення.
Хід уроку
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2- 6. Емоційне налаштування.
Слайд 7-11. Читацька розминка. Фонетична зарядка.
Слайд 12-13. Бесіда за І частиною казки «Білячок».
Слайд 14. Словникова робота. Стіна слів.
Слайд 10. Повідомлення теми уроку.
Слайд 11. Фізкультхвилинка.
Актуалізація опорних знань. Перевірка засвоєння попереднього матеріалу.
Гра «Правда чи ні?»
Слайд 16-23. Робота над ІІ частиною твору Олександра Дерманського «Білячок». Читання твору вчителем.
Слайд 24. Прочитайте слова, правильно ставте наголос.
Слайд 21-22. Словникова робота. Стіна слів.
Слайд 23. Читання твору учнями. Бесіда за змістом тексту з елементами
вибіркового читання.
Вправа із застосуванням Лего «Хто це сказав?».
Інтерактивна вправа «Досліджуємо текст»
Учні діляться на групи
«Мовознавці» - знаходять у тексті словосполучення іменник + прикметник і визначають їх число
«Літературознавці» - знаходять у тексті порівняння, слова з переносним значенням
«Картографи» - створити карту шляху головних героїв у пошуку єдинорогів.
«Аналітики» - знаходять докази того, що спільного і відмінного у тексті від чарівної казки і казки про тварин
«Дослідники» - за допомогою карти тварин дослідити, хто міг зустрітися на шляху Нічки і Білячка
Слайд 24. Вправа «Займи позицію».
Слайд 25. Вправа «Збери прислів'я». Як ти можеш його пояснити щодо героя казки.
Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».
Слайд 27. Рухлива вправа.
5. ЗВ (закріплення вивченого).
6. Підсумок.
7. Рефлексія.
Слайд 28. Пояснення домашнього завдання.