Тема. Складнопідрядні речення з підрядними означальними
Мета: поглибити знання учнів про складнопідрядні речення, ознайомити їх з підрядними означальними; вчити практично застосовувати такі речення у мовленні; удосконалювати вміння визначати головну та підрядну частини; формувати вміння моделювати складнопідрядні речення з підрядними означальними; виховувати почуття розуміння, толерантності та поваги до інших.
Міжпредметні зв’язки: українська література, зарубіжна література.
Обладнання: таблиця, інтернет-ресурси.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Так ніхто не кохав. Через тисячі літ
лиш приходить подібне кохання.
В.Сосюра
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного фону
ІІ. Актуалізація опорних знань
Мовний диктант
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Питання:
Яка тема епіграфа?
V. Сприйняття й засвоєння нового навчального матеріалу
1.Переглянути презентацію за посиланням (1,3 слайд)
https://naurok.com.ua/prezentaciya-skladnopidryadne-rechennya-z-pidryadnoyu-oznachalnoyu-134965.html
2.Опрацювання теоретичного матеріалу підручника (ст. 88-89)
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
Завдання:
-Про який твір йде мова? Яка тема твору?
-Поставити розділові знаки в реченнях.
-Визначити вид складних речень.
-Знайти складнопідрядне речення з підрядним означальним. Зробити синтаксичний розбір одного речення (на вибір).
Варіантні форми родового відмінка
Замініть просте ускладнене речення на складнопідрядне речення з підрядним означальним. Запишіть утворене речення, зробіть синтаксичний розбір його.
І група – Особливу славу Г.Квітці-Основ’яненку принесли прозові твори, написані українською мовою.
ІІ група – Сорочка на ній біленька, тоненька, вишита червоними нитками.
VІ. Рефлексія Інтерактивна вправа «Продовж думку»
Тема творів, які…
Почуття, яке…
Домашнє завдання