Тема: Пригода третя . Весняні радощі. Кому відомі деякі можливості об*єктів?
Мета: продовжити ознайомлювати дітей із містами та областями України; формувати уявлення про зміни в природі навесні; ознайомити з ранньоквітучими трав’янистими рослинами, вчити розпізнавати їх; закріпити знання дітей про первоцвіти, збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; формувати вміння досліджувати, розвивати творчі здібності учнів, спостережливість, уміння організовувати свою навчальну діяльність у взаємодії з іншими учасниками; розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування; виховувати бережне ставлення і любов до природи, бажання бути дбайливими, естетичний смак.
Хід уроку
Організація класу
Добрий день, весняний ранок!
Добрий день, весняний день! Ми прийшли до школи всі,
Тільки сонечко зійшло.
Один одному всміхнемось,
Гарним настроєм проймемось.
До роботи, до розваг.
Кожен з нас готовий? Так!
МНД (мотивація навчальної діяльності)
Вправа “Ранкові враження”.
Розкажіть про свої ранкові враження, продовживши речення.
АОЗ (актуалізація опорних знань)
Очікування
Девіз
Вивчення нового матеріалу
Хвилинка синоптика
Хмара слів «Весна»
Вчора ми чи тали текст «Весняні радощі» І дізналися , що жевжики подорожують саме весною
• Вправа “Кубик-питайлик”.
Об’єднайтеся в команди і за допомогою кубиків дайте відповіді на запитання
1.До якої області летіли жевжики?
2.Про що вони мріяли?
3.Яке нове завдання отримали жевжики?
4.Які весняні зміни їх потішили?
5.Які ранньоквітучі рослини побачили наші мандрівники?
6.Як жевжики виконали завдання?
Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми продовжимо подорож по Харківській області.
Дізнаємося цікаве про перші весняні квіти.
Зараз ви дізнаєтеся у яке місто потрапили жевжики. (ребус)
Робота з книжкою (с. 75) Завдання 2
Дізнайтеся, де ще в Україні є «пласкі» будинки ( це буде д/з)
Робота з картою
Показати Харківську область
Головне місто, сусідні області
Про війну…..
Не зважаючи ні нащо, Україна переможе і Весна прийде в кожен наш дім «Входження в картину»
Подивіться на цю картину. Яка пора року зображена?
В якому куточку України можна побачити зображене? Звичайно, і біля Харкова є сільська місцевість, а там такі краєвиди.
Чи хотіли б ви побувати у такому місці? Як ви думаєте, що ще міг зобразити художник? (первоцвіти)
Перегляд відео “Первоцвіти — перша усмішка весни”
Гра з цеглинками Лего
Робота в групах
Опишіть рослину . Описують, малюнок прикріплюють на дошці
Фізкультхвилинка
Робота в групах Складання Пам’ятки «Увага! Первоцвіти!»
Домашнє завдання с.75 №3
ЗВ (закріплення вивченого)
Ситуаційна гра
«Продавець первоцвітів і покупець»
«Лісник і збирач первоцвітів»
Підсумок
З природою треба жити в гармонії, щоб не нашкодити жодній травинці, рослинці і тваринці
Правила поведінки в лісі (Цеглинки - червона, зелена)
Коли я заходжу у ліс, то:
— Бігаю, збиваю гілля палкою, роблю все, що я хочу;
— Дбайливо ставлюся до кожної травинки чи квітки;
— Нариваю великі букети квітів;
— Не галасую, не нищу природу, не витоптую рослини;
— Все, що залишилось від обіду, збираю і складаю у сміттєві пакети.
- Молодці! Ви добре знаєте правила поведінки в лісі.
Рефлексія Намисто вражень і сподівань
1.До якої області летіли жевжики?
2.Про що вони мріяли?
3.Яке нове завдання отримали жевжики?
4.Які весняні зміни їх потішили?
5.Які ранньоквітучі рослини побачили наші мандрівники?
6.Як жевжики виконали завдання?
Пам'ятка “Увага! Першоцвіти”
Першоцвіти неповторна краса нашої природи.
Запам'ятайте назви першоцвітів: сон-трава, медунка, мати-й-мачуха, підсніжник, пролісок, конвалія, горицвіт весняний, білоцвіт, первоцвіт, ряст.
Не рвіть
першоцвіти, а тільки милуйтеся ними.
Майже усі види первоцвітів занесені до Червоної книги.
Їх кількість у природі щороку зменшується.
Торгівля першоцвітами заборонена.
Свідомо відмовтеся від купівлі квітів.
Станьте на захист первоцвітів!
Цінуйте кожну рослину!
Весна трава свято березень квітень травень квіти сонце дощик підсніжник тепло проліски хмарка котики
-Сьогодні я помітив/ помітила…
-Вранці мене здивувало…
-Дорогою до школи я звернув / звернула увагу на…
-Сьогодні я почув / почула…
- Мене засмутило…
-Мене розвеселило…
Назва:_________________________________
Трав’яниста рослина
Стебло ____________________________________
Квітка_____________________________________
Листки_____________________________________
Коріння____________________________________
Де росте? __________________________________ Назва:_________________________________
Трав’яниста рослина
Стебло ____________________________________
Квітка_____________________________________
Листки_____________________________________
Коріння____________________________________
Де росте? __________________________________
Назва:_________________________________
Трав’яниста рослина
Стебло ____________________________________
Квітка_____________________________________
Листки_____________________________________
Коріння____________________________________
Де росте? __________________________________