Конспект уроку з ЯДС для 1 класу "Здоров’я і хвороби. Ознаки хвороби."

Про матеріал
Тема. Здоров’я і хвороби. Ознаки хвороби. Мета. Формувати уявлення учнів про значення здоров’я для навчання, спілкування, праці та шляхи його збереження і зміцнення; навчити обґрунтовувати необхідність дбайливого ставлення до свого здоров’я; розвивати вміння щодо поведінки та вчинків, які впливають на стан здоров’я людини; виховувати та сприяти формуванню навичок здорового способу життя.
Перегляд файлу

Тема. Здоров’я і хвороби. Ознаки хвороби.

Мета. Формувати уявлення учнів про значення здоров’я для навчання, спілкування, праці та шляхи його збереження і зміцнення; навчити обґрунтовувати необхідність дбайливого ставлення до свого здоров’я; розвивати вміння щодо поведінки та вчинків, які впливають на стан здоров’я людини; виховувати та сприяти формуванню навичок здорового способу життя.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1. Організація учнів до уроку.
  •          Вітаю вас, мої любі,

У світлій, затишній оселі.

Нехай урок наш для вас буде

Як пісня дзвінкий та веселий.

 

  1. Актуалізація опорних знань.
  •          Дітки, погляньте на дошку, хто зображений на малюнку?
  •          Так, діти, це лікар. Але лікар цей незвичайний, його звати Нехворій, він лікує лісових мешканців.
  •          У великому лісі жило дуже багато різних звірів. І часто траплялось так, що хтось із них хворів. То маленьке зайченя підверне на бігу лапку, то ведмедика бджоли покусають. Стара мудра сова дивилась на ці негаразди, а далі запропонувала мешканцям лісу побудувати лікарню. Дружно взялися звірі до роботи. Змайстрували ліжечка для хворих. І попросили у лікаря Нехворій працювати у їхній лікарні і приймати хворих.

Увесь ліс допомагав лікарю збирати ліки: білочка принесла цілющої калини, ховрашок нарвав звіробою, мишки накосили споришу. І лікар прийнявся за роботу.

(Галина Каранда «Лісова лікарня»)

  •          Давайте уважно розглянемо цей малюнок і скажемо, з якими хворобами звернулись звірята до лікаря? Що болить у кожного із звірят?
  •          Як ви вважаєте, чому вони захворіли?
  •          Дітки, а як ви себе почуваєте, коли хворієте?

 

  1. Повідомлення теми і мети уроку.
  •          Сьогодні ми будемо говорити про те, що є в кожного з вас. В одного воно міцніше, у інших слабкіше, але для всіх воно найдорожчий скарб, дорожчий навіть за золото, хоч його не купиш, ні за які гроші. Ви напевно здогадалися, що мова піде про здоров’я.

 

  1. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

 

  1. Ознаки здоров’я.
  •          Коли ви бадьорі і веселі, вам під силу будь-яка справа, на уроках ви уважні і старанні, всі радіють бо ви – здорові.
  •          Погляньте на малюнки, які знаходяться на дошці. Давайте уважно їх розглянемо і спробуємо назвати ознаки здоров’я.

 

Людина здорова коли у неї:

  • хороший апетит;
  • здоровий сон;
  • гарний настрій;
  • весело грають у рухливі ігри;
  • мають охайний вигляд;
  • уважні на уроках.

 

  1. Причини хвороби.
  •          Дитина народжується здоровою, а потім у неї виникають певні проблеми, як ви думаєте чому? (Вона не дотримується певних правил по відношенню до свого організму, до себе).
  •          Розібратись нам у цьому допоможе помічник лікаря Нехворій – дядечко Дятел. Сьогодні він завітав до нас у гості.
  •          Дядечко Дятел лікує дерева, без нього ліс би загинув від комах-шкідників.

 

  1. Правила збереження здоров’я.

Дятел. Привіт, малеча! Я - дядечко Дятел. Сьогодні я вам хочу трішки розповісти про здоров’я. Здоров’я – це основне багатство, його треба берегти завжди. Про це знають усі мешканці нашого лісу. Тепер зайчики щоранку без нагадування миють лапки і вушка, чистять зубки, їжачок дружить з гребінцем і чистить непокірну шевелюру, хоч не любить це робити. А маленька мишка залюбки робить зарядку.

Це все потрібно робити для того, щоб бути здоровим.

  •          А ще в сумці у дядечка Дятла є мило, рушник, зубна паста та щітка, гребінець, ножиці, хустинка.
  •          Це речі особистої гігієни, з якими всі повинні дружити.
  •          А ще треба дружити з сонечком і водою. Бо живуть на світі злі потвори-мікроби, які викликають різні захворювання. І тоді малятам доводиться довго лежати в ліжках з високою температурою, болем у горлі чи животі, пити гіркі пігулки та мікстури, терпіти гірчичники та уколи.
  •          Щоб не хворіти, треба добре харчуватися, дружити з сонечком і водою, робити зарядку та слідкувати за чистотою свого тіла.

 

Дятел. На завершення я хочу вам залишити пам’ятку:

Чисти зуби й умивайся

І зарядкою займайся,

І хворобам супроти

Виростеш здоровим ти.

  •          Обіцяємо дятлу виконувати всі поради? (Обіціяємо!)
  •          А які поради дядечка Дятла ви запам’ятали?
  1. Вмиватися, чистити зуби, купатися.
  2. Дотримуватись режиму дня.
  3. Добре харчуватися.
  4. Займатись спортом, робити зарядку.

 

Фізкультхвилинка

 

  1. Узагальнення та систематизація отриманих знань.

 

  1. Гра «Вгадай, що я роблю, щоб бути здоровим».
  •          Давайте пограємо з вами гру, яка називається «Вгадай, що я роблю, щоб бути здоровим».
  •          Один учень буде показувати, а інші відгадувати (миє личко, чистить зубки, робить зарядку, розчісується, їсть.)

 

  1. Гра «ТАК чи НІ»
  •          Дітки, зараз ми пограємо з вами в гру «ТАК чи НІ». Я буду перелічувати дії, а ви якщо так – підносите пальчик договри, якщо ні – донизу.
  • Вживати ліки без призначення лікаря?
  • Чистити зуби?
  • НЕ вмиватися?
  • Ходити взимку без шапки?
  • Робити зарядку?
  • Гуляти на свіжому повітрі?

 

  1. Гра «Вибери правильну відповідь».
  •          Я вивішую вам на дошку малюнки, а вам потрібно обрати лише ті, які сприяють збереженню здоров’я. (Вовк чистить зубки, зайчик умивається…).

 

  •          Для чого потрібно чистити зуби?
  •          Для чого потрібно вмиватися?
  •          Навіщо слід їсти овочі та фрукти?

 

  1. Підсумок уроку.
  •          Зараз я вам зачитаю віршик, а ви уважно послухайте.

Друзі

Нездужає медуза.

Зібрались в неї друзі.

І їй уже сьогодні

не сумно й не самотньо.

Краб робить витинанку,

а губка миє склянку.

І навіть зла мурена

несе смачне варення.

На суші і у морі,

у радощах і в горі

такі, як у медузи,

усім потрібні друзі.

Леся Мовчун

  •          Як почувалася медуза коли захворіла?
  •          Як почувала себе медуза після того, як її відвідали друзі?
  •          Що робив краб?
  •          Що робила губка?
  •          А що принесла медузі зла мурена?
  •          Отож, можна зробити висновок, що коли ти хворий і погано себе почуваєш, коли тебе провідують твої близькі та друзі настрій відразу покращується. Не залишайте своїх друзів у біді, відвідуйте їх та підтримуйте.