Конспект уроку "Застосування дужок для запису виразів. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Розв’язування складених задач"

Про матеріал

Мета: познайомити учнів із розв'язанням виразів з дужками; продовжити роботу над задачами вивчених випадів; розвивати спостережливість, увагу, кмітливість; формувати комунікативну компетентність; удосконалювати обчислювальні навички, спираючись на знання таблиць додавання і віднімання одноцифрових чисел; виховувати інтерес до вивчення математики.

Перегляд файлу

 

Тема. Застосування дужок для запису виразів. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Розв’язування складених задач.

Мета: познайомити учнів із розв’язанням виразів з дужками; продовжити роботу над задачами вивчених випадів; розвивати спостережливість, увагу, кмітливість; формувати комунікативну компетентність; удосконалювати обчислювальні навички, спираючись на знання таблиць додавання і віднімання одноцифрових чисел; виховувати інтерес до вивчення математики.

Обладнання: презентація, картки для гри.

Хід уроку

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 

Любі діти! У наш клас

Завітали гості щирі!

Привітайте в  добрий час

Гостей посмішкою й миром!

Ми вам раді, люди добрі,

І вітам щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у другий клас!

II.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 

1. Перевірка домашнього завдання (с. 39, завдання 216; 217)

Завдання 216

  • Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

Завдання 217

— Прочитайте розв’язання задачі двома способами.

2. Гра «Невідоме число»

image67

3. Хвилинка каліграфії

- Запишіть числа.

2; 3; 6; 7; 5; 4; 10; 11.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

-  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з порядком виконання дій у виразах, які містять дужки.


На лісовій галявині,

Де дзюркоче струмок,

Сьогодні проведемо

Незвичайний наш урок.

Ми у лісі, друже, глянь,

Повен ліс див - дивувань:

Тут звірів навчають

У справжнісінькій школі.

Учитель – тітонька Сова

Зібрала учнів доволі.


-  Сьогодні ми запрошені на урок до тітоньки Сови , в її наукове дупло. Саме зараз

туди вирушає лісовий автобус. А мандрувати ми будемо не самі, а зі звірятами, які поспішають до школи. Щоб потрапити до автобусу, треба  виконати  певні завдання. Звірята неспроможні виконати завдання  самостійно, тому просять вашої   допомоги.
- Діти, а ви хочете їм допомогти? 


IV. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 
1. Завдання від білочки. Робота за підручником (с. 39-40)

Завдання 219. Колективне опрацювання матеріалу

  • Іноді дії у виразах можна виконувати не по порядку. Дія, що виконується першою,

береться в дужки: ( ). Ці значки — не прості, а чарівні. Їх застосовують, щоб змінити порядок виконання дій у виразах.

Якщо у числовому виразі є дужки, то першою завжди виконують ту дію, що в дужках.

17 - (4 + 5) = 17 - 9 = 8

Вираз читають так: «Від 17 відняти суму чисел 4 і 5».

2. Завдання від їжачка. Завдання 220. Колективне опрацювання матеріалу

У сувої було 15 м тканини. Перший покупець придбав 5 м тканини, а другий — 3 м. Скільки метрів тканини залишилося в сувої?

— Щоб дізнатися, скільки метрів тканини залишилося в сувої, продавець діяв так: обчислив, скільки всього метрів тканини продано, а потім здобуте число відняв від 15.

15 - (5 + 3) = 7 (м)

Дужки означають, що спочатку треба знайти суму, а потім виконати дію віднімання.

Висновок. У виразах із дужками першою виконують дію над числами, записаними в дужках.

  •    Отже, яку дію виконують першою, якщо є дужки? 

3. Завдання від лисички. Завдання 221

Учні «ланцюжком» читають і записують вирази. Один учень розв’язує біля дошки, решта — у зошитах.

• Від числа 12 відняти суму чисел 7 і 2.

• До числа 8 додати різницю чисел 13 і 6.

4.  Фізкультхвилинка.  Завдання від ведмедика.

Йшли ведмедики малі,

Нахилились до землі.

Потім встали, руки — в боки,

І зробили три підскоки,

Потім розгинали плечі.

Рівні спинки у малечі!

Руки вгору, опустили

І за парти тихо сіли.

5. Завдання від зайчика. Конкурс «Хто швидше?» 
12 – (4+2)=                        14 – (2+3)= 
8 + (10-6)=                         15 – (5+1)= 
17 – (7+3)=                        13- (3+3)= 
- В поданих прикладах, яку дію виконуємо першу? 

6. Завдання від вовчика. Розв’язування задачі.
- Скільки автомобілів було на стоянці? (12) 
- Скільки від’їжджало? (3 і 4) 
- А скільки всього від’їхало можемо дізнатися? Як? Якою дією? (4+3=7) 

- Скільки автомобілів залишилося можемо дізнатися? Як? Якою дією? (12-7=5) 
- Яку коротку умову запишемо до задачі? 

Було - 12 авт.

Від’їхало - 3 авт. і 4 авт.

Залишилося - ?


1) 4+3=7(авт.) – від’їхало; 
2) 12-7=5 (авт.) 
Вираз: 12 – (4+3) = 5 (авт.) 
Відповідь: 5 автомобілів залишилося. 
7. Геометричне завдання. Завдання від сови.
- Як знайти периметр трикутника? 
4+4+5=13 (см) 
- Діти, а для чого вивчають математику? 

8. Фізхвилинка для очей. Завдання від котика.
Учитель: Сплять маленькі кошенята,
Всі заплющіть оченята! 
(Діти заплющили очі)
Діти: А Васько не хоче,
Він розплющив очі!
(Очі розплющені)
Учитель: Подивився вгору, вниз,
Поводив очима скрізь.
(Очі вгору, вниз, по колу, головою не рухаючи)
І праворуч, і ліворуч,
Перевірив: вуха поруч!
Знову — вгору, знову — вниз,
Лапою помацав ніс 
(Діти, дивлячись на свій вказівний палець, наближають його до носа)
Ось і вправа закінчилася.
Очі ваші не втомилися?

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра «Хлопчики - дівчатка» 
На картках вчитель записує приклади так, щоб їх було видно всьому класу. Зворотній бік одних карток пофарбовано червоним кольором, інших — зеленим. Учитель бере одну з карток, показує приклад класу і перевертає зворотнім боком. Якщо картка червоного кольору, то відповідь" хором називають дівчатка, якщо зеленого — хлопчики. Виграє той, хто менше зробить помилок. 
http://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics2/mathematics2.files/image067.jpg 

- Діти, яку тему ми вивчали на уроці? 
- Яку дію виконують першою? 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

  •    Ось наш лісовий автобус  з звірятами – школяриками під’їхав до наукового дупла. Усі завдання ми  виконали, і цим самим допомогли звірятам. І вони вам за це дуже вдячні. 
  •    Що нового дізналися на уроці?
  •    Яке правило про порядок дій запам’ятали?

 VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 40, завдання 225; 226.

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 липня 2018
Переглядів
3054
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку