Конспект уроку "Звірі. Розмноження та розвиток звірів, піклування про потомство."

Про матеріал
Мета. Продовжувати формувати поняття «звірі», розширювати знання учнів про тварин, ознайомити із поняттям «ссавці». Розвивати допитливість. Виховувати бережливе ставлення до природи. Обладнання. Картки, малюнки, презентація.
Перегляд файлу

Урок природознавства         3 клас

Тема. Звірі. Розмноження та розвиток звірів, піклування про потомство.

Мета. Продовжувати формувати поняття «звірі», розширювати знання учнів про тварин, ознайомити із поняттям «ссавці». Розвивати допитливість. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Картки, малюнки, презентація.

Тип уроку: комбінований.

                                            Хід уроку

І. Організація класу

  1. Налаштування на урок

Для того, щоб настрій у всіх дітей був добрий і радісний…

Усміхніться всім навколо

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День для всіх веселим буде.

  1. Девіз уроку

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

  1. Хвилинка спостережень
  • Яка зараз пора року?
  • Який місяць, день, число?
  • Який сьогодні стан неба? ( Ясно, хмарно, похмуро)
  • Чи є опади?
  • Чи є вітер? ( Слабкий, помірний, сильний)
  • Яка температура повітря?
  • Які зміни спостерігаємо в природі?
  1. Робота на картках ( самоперевірка)
  2. Гра «Хто зайвий»

Ластівка, соловей, горобець. ( Осілий птах)

Пінгвін, страус, лелека. ( Вміє літати)

Курка, сова, синиця. ( Свійська пташка)

  1. Цікавинки про птахів ( готують учні).

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

  1. Відгадування загадок

• Повзун повзе, на базар голки везе. ( Їжак)

• Ходить диво по рівнині,

  Дві гори несе на спині. ( Верблюд)

             Маленька, сіренька, а хвостик, як шило. ( Мишка)

  • Як одним словом назвати слова відгадки? ( Звірі)
  • Це наша тема уроку
  1. Кошик ідей
  • Що ви знаєте про звірів? ( Мають 4 лапи, бігають, стрибають, тіло вкрите шерстю, їдять рослини та дрібних тварин…)
  • Чому, на вашу думку, звірів відносять до тварин? ( Дихають, живляться, народжують потомство, помирають…)

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота в парах
  • Пропоную обміркувати в парах, які зовнішні ознаки мають звірі. ( На дошці малюнки із зображенням звірів).
  • Чим вигодовують звірі своїх дитинчат? ( Молоком)

Саме тому звірів ще називають ссавцями. ( Звірі, ссавці)

  1. Розповідь з елементами бесіди про звірів

• Розповідь про пристосування звірів до умов життя (супроводжується слайдами)

Живуть:

  • у воді – кити, дельфіни, моржі, тюлені,
  • у ґрунті- кроти, землерийки, миші – полівки,
  • на деревах – білки, кажани (літаючі звірі),
  • на відкритих просторах – коні, верблюди, північні олені,
  • у лісі – вовки, лисиці, їжаки, лосі, ведмеді.

• Тіло ссавців вкрите волоссям. Кількість його у звірів різна.

  • У яких звірів волосся на тілі дуже мало? ( У звірів, які живуть у воді).

• Звірі, народивши малят, вигодовують їх молоком, турбуються та оберігають їх.

  • Згадайте, як кішка чи собака турбуються про своїх малят?
  • Як ви гадаєте, яке значення звірів у природі?

(Розносять плоди і насіння, сприяють розмноженню рослин, дрібні звірі є кормом для хижаків)

Фізкультхвилинка  « На іподромі»

Загадка. Здавна людям помагає,

               Довгий хвіст і гриву має,

               Любить сіно пожувати,

              « І –го – го!» - ірже завзято.   ( Кінь)

  • До якої групи тварин належить кінь? ( До звірів)
  1. Читання статті підручника з маркуванням

+ знаю   - нове  ! емоції (викликає цікавість)

  1. Гра з прищепками « Хто де живе»

V. Узагальнення та систематизація знань

  1. Гра  «Чарівна скринька» ( Повторення вивченого про те, як звірі піклуються про потомство). Правильні твердження діти кріплять на дошку, обґрунтовуючи свій вибір.

Піклування про потомство:

  • Звірі захищають своїх малюків від хижаків.
  • Молоді звірята переймають досвід у батьків.
  • Звірі для виведення потомства облаштовують своє житло.
  • Тривалий час звірі годують своїх малят молоком.
  1. Розсипанка ( робота в парах)

( Скласти речення із розсипаних слів)

Звірі народжують живе потомство та вигодовують малят молоком.

Звірі добре пристосувалися до умов проживання.

Тіло звірів вкрите волоссям ( шерстю).

     VI.  Підсумок уроку

  1. Вправа «Мікрофон» ( Діти самі ставлять запитання один одному « Естафета запитань»).
  2. Домашнє завдання

Опрацювати матеріал у підручнику . Намалювати звіра, який вам подобається. Підготувати коротку розповідь про нього.

docx
Додано
8 лютого 2020
Переглядів
1156
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку