Конспект урокуз української мови в 3 класі на тему " Практичне ознайомлення з написанням префіксів з -,с-. "

Про матеріал

ознайомити учнів з правилами вимови та написання слів з префіксами з -, с-;формувати вміння правильно писати слова з цими префіксами; сприяти розвитку мовлення; виховувати культуру письма в зошитах; залучати дітей до вивчення рідної мови, пізнання рідного краю.

Перегляд файлу

                                    Конспект відкритого уроку

                                        з української мови

                                             в 3  класі

Тема. Практичне ознайомлення з написанням префіксів з -,с-.

Мета: ознайомити учнів з правилами вимови та написання слів з префіксами з -, с-;формувати вміння правильно писати слова з цими префіксами; сприяти розвитку мовлення; виховувати культуру письма в зошитах; залучати дітей до вивчення рідної мови, пізнання рідного краю.

                                                   Хід уроку

І. Самовизначення до діяльності.

1.Ізотерапія. Забезпечення емоційної готовності до уроку.

Гра « Палітра»

  • Визначте колір неба, долини, радості, добра, зла, сонця, дитинства, знань.
  • А який з цих кольорів відповідає вашому настрою? Чому?
  • З цим настроєм ми рухаємось далі.

2. Відеоряд « Орел і решка»

- Ви любите мандрувати?

- З якої передачі звучали сигнали?

- А що корисного можна взяти з перегляду ?

- Пропоную вам теж сьогодні на уроці переглянути цю програму. Але не про країни світу, а топ 5 цікавих місць відпочинку нашого рідного міста Запоріжжя.

- Перепусткою до нових сюжетів будуть правильно виконані завдання.

- Ну, що ж, готові? Починаємо.

ІІ. Актуалізація опорних знань і фіксація утруднень в діяльності.

  • Пригадайте назву теми над якою ми зараз працюємо ( Будова слова)
  • Перевіримо ваші знання з теми.
  • Тест
  1. Частина слова без закінчення називається…?

А) корінь

Б) основа

В) суфікс

2.  Частина слова без закінчення називається…?

А) корінь

Б) префікс

В) закінчення

3.Для чого потрібно закінчення?

А) для зв'язку слів у реченні

Б) для утворення нових слів

В) щоб поставити наголос

4. Познач основу і закінчення у словах:

Школа, пролісок, зимовий, дощ.

  • Перевірка за еталоном ( відео 1)
  • Робота в групах ( за малюнком дібрати спільнокореневі слова до слова « сніг»)
  • Відповіді учнів ( відео 2)
  • Робота в парах . Гра « Ремонт слів»
  • Прочитайте слова, вставте пропущені букви.

Ро..чесати, бе..пека, бе..турботний, бе..страшний, ..найти, ..вільнити, ро..в'язати, ..казати, ..питав. ( у дітей виникають утруднення.)

ІІІ. Визначення теми і задач уроку.

  • Які утруднення виникли?
  • Яких знань не вистачає вам?

Тему  уроку  пробують сформулювати учні самостійно.

Тема. Правопис префіксів з-, с-.

Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Сприйняття і усвідомлення нових знань.

  1. Робота в зошитах

Зошит свій я відкриваю

Правильно його кладу.

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати вправно.

До роботи я берусь.

  1. Хвилинка каліграфії.

Сс  Со 

Сорока скроїла на свято

Сорочки сороченятам.

  • Виділіть корінь в словах « сорочки» і « сороченята»
  • Чи можна їх назвати спільнокореневими?
  • Чому? ( відео 3)
  1. Прочитайте слова. За якою ознакою ми їх запишемо у 2 стовпчика?

             Скасувати, зважити, спитати, злетіти, збагнути, стукати, зрозуміти, схвалити.

( одні слова починаються з букви  з-, а інші з букви с-.)

  • Прочитайте слова першої групи, другої групи. Назвіть букви, перед якими написана буква с (ес). Підкресліть їх.

 

             З -                        С –

       зважити               скасувати

       злетіти                  спитати

       збагнути              стукати

       зрозуміти            схвалити

 

  • Які приголосні звуки, дзвінкі чи глухі, позначають ці букви? ( глухі)

Запам'ятайте !

Префікс с- пишеться перед буквами к, п, т, ф, х.

  • Скільки їх? ( 5).
  • Перед усіма іншими приголосними пишемо префікс з-.
  • Щоб запаем'ятати ці 5 букв нам допоможе словосполучення

« КаФе  ПТаХ» ( відео 4)

  1. Повернемось до гри « Ремонт слів».
  2.  Давайте виправимо помилки.

Виключення! У слові скринька – с частина суфікса.

  1. Фізхвилинка.
  2. Мовні дослідження.
  • Попрацюємо над правильною вимовою
  • Зверніть увагу, що префікс с- - вимовляється чітко, коли він стоїть перед дзвінкими приголосними.
  • А якщо  він стоїть перед глухими приголосними, він читається  або як с-. або як ш- ( відео 5)

           Зсипати - [ ссипати ]

          Зшивати - [ шшивати ]

          Зчищати - [ шчишчати ] ( відео 5)

V. Узагальнення й систематизація знань.

1. Робота з підручником. С. 98, впр. 228.

2.  Самостійна робота. Вправа.( на картках)

Записати слова, виправляючи помилки. Виділити префікси.

Зпускатися, зпиляти, зцідити, сшити, ссипати, зтворити, зхилитися, зформувати, зливати.

Перевірка.

VІ. Рефлексія.

         Сьогодні на уроці я вчився…

          Мені було цікаво…

          Найбільше мені сподобалося…

          Я вперше дізнався …

          Настрій у мене…

VІІ. Оцінювання.

VІІІ. Домашнє завдання. С. 99, впр. 229.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Приємець Світлана Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
8 січня 2018
Переглядів
1857
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку