Виховна година
до Дня Єднання
для 1 класу
Короснянського ЗЗСО I – II ст.
Підготувала : класний керівник 1 класу
Кравець М.Б.
2023 р.
Тема : Виховна година «Україна – єдина країна»
Мета: Закріпити та розширити знання дітей про рідну Україну ; формувати усвідомлення своєї приналежності до держави , про народну символіку та державні символи ; виховувати громадянські почуття , любов до рідного краю.
Обладнання : проектор, екран , роздруківки розмальовок «День єднання».
Хід заняття
I. Організаційний момент.
- Спільна молитва за Україну.
II. Вступна бесіда з елементами розповіді про історію свята Дня Єднання.
III. Актуалізація опорних знань учнів.
- В якій країні ви народилися ?
- Де народилися ваші батьки ?
- Що означає слово Батьківщина ?
Слово Батьківщина – святе. Це як мати і батько , як хліб на столі , як вода і повітря , без яких людина не може жити . Батьківщиною називають місце , де ми народилися , народилися наші батьки. Батьківщиною ми називаємо країну в якій ми живемо.
На світі є багато держав , багато країн. Але ми з вами живемо в Україні. Це чарівна велика держава. Це земля – де ми народилися , уперше почули мамину колискову , рідну мову.
24 серпня наша рідна Україна святкує День Незалежності. Це свято особливе для кожного з нас – і для дорослих , і для юних громадян нашої держави . Цього року ми святкуватимемо 32 річницю Незалежності нашої держави.
Державними символами нашої країни є гімн , герб , прапор.
( Звучить гімн України , всі слухають його стоячи )
Наш герб – тризуб ,
Це воля , слава й сила ;
Наш герб – тризуб
Недоля нас косила.
Та ми зросли , ми є
Ми завжди будемо ,
Добро і пісню
Несемо людям ми.
( Виконуємо руханку «Ми українці )
Державний Герб України – це офіційна емблема нашої держави. Це тризуб , відомий з прадавніх часів. Золотий тризуб на синьому тлі символізує мир і творчу працю трьох природніх сил : землі , води та повітря. В ньому відображено триєдиність життя : це Батько – що символізує силу , Мати – мудрість , Дитя – любов. Бо тато – найсильніший , мати – найдобріша , наймудріша , а дитина – це плід їхньої любові. А ще в тризубі зашифроване слово – ВОЛЯ.
Державний прапор – синьо – жовте прямокутне полотнище . Складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг : верхньої – синього кольору , нижньої – жовтого кольору.
Державний прапор є символом достатку і миру.Синій – це колір води , чистого і мирного неба. Жовтий – це колір пшениці ,сонечка , хліба , що дарує життя всьому живому на Землі.
- Де ви бачили прапор у нашому селі ?
- Коли і де підіймають прапор України ?
Є у кожної держави і своя головна пісня. Це Державний гімн – урочиста пісня , що підносить дух українців. Особливо у цей нелегкий час для України.Слова Державного гімну написав Павло Чубинський , а музику – Михайло Вербицький.
- Коли звучить гімн України ?
- Як потрібно слухати гімн України ?
IV.Підсумок заняття.
( Учні співають пісню караоке Н.Май «Квітуча Україна»