Урок англійської мови у 3 класі
Тема : Фрукти й овочі.
Мета: ознайомити учнів з назвами фруктів та овочів (vegetables, fruit, cucumber, cabbage, carrot, onion, tomato, apple, banana, lemon, orange); розширювати кругозір учнів; вчити їх спостерігати за явищами;
вдосконалювати якість слухового сприймання, розвивати фонематичний та інтонаційний слух учнів, здатність до імітації; вдосконалювати роботу пам’яті: збільшувати обсяг довготривалої пам’яті (лексичний запас учня), слухової короткочасної пам’яті, оперативної пам’яті (вибір мовних засобів), зорової пам’яті; розвивати мовленнєву реакцію, готовність до участі в спілкуванні; формувати культуру читання, письма, усного мовлення;
виховувати розуміння важливості оволодіння англійською мовою і потреби користуватися нею як засобом спілкування; прищеплювати почуття поваги до народу англійської мови та до британської національної культури; виховувати культуру спілкування.
Обладнання: підручник з англійської мови для 3 класу під редакцією О. Карп`юк ; тематичні картки із зображенням фруктів та овочів,м’яч, картки з індивідуальними завданнями, набори малюнків для гри.
Хід уроку I. Вступна частина уроку.
1.Організація класу
Привітання. Greetings
T: Good morning! Sit down!
I am glad to see you! Are you ready for the lesson?
Show me your books, copy-books, day-books.
Let’s start our lesson. 2. Фонетична розминка (фонетичне відпрацювання звуків [ʃ], [u:], [i:], [ɔ:], [ɒ], [e])
Т:Repeat after me the following words. Mind your pronunciation. Let`s start:
[ʃ] she, shoe, fish, sugar
[u:] school, pool, soup
[i:] tea, please, meal
[ɔ:] corn, or, four, salt
[ɒ] hot, coffee, orange
[e] egg, lemon, bread
Учні повторюють слова за вчителем.
3. Повідомлення теми та мети уроку
Т:Тема уроку нашого уроку - фрукти й овочі. Сьогодні ми повторимо слова з минулого уроку ,вивчимо нові слова по темі, навчимось читати, вимовляти їх, будемо складати діалоги, грати в ігри, приготуємо власні страви( овочевий та фруктовий салати).
II. Основна частина уроку
1. Актуалізація лексичного матеріалу
Гра «Snowballs»
T: Let’s play the game. ( Кидаю м'яч кожному учаснику гри)
Їсти, пити, готувати, виготовляти , другий сніданок, обід, вечеря.
Supper, dinner, lunch, eat, drink, cook, make.
T: Match the words with pictures
Eat supper
Make lunch
Cook dinner
Drink (один учень виконує завдання на дошці під час проведення гри)
2. Опрацювання нового лексичного матеріалу.
1) введення нових слів і мовного зразка
T: Repeat after me a banana, a cucumber, a lemon, a carrot, a tomato, a cabbage, a vegetable, a fruit, an apple, an onion, an orange.
Учні повторюють слова за вчителем ( слова на дошці)
T: Open your books at page 102 and listen the words and read them ( учні слухають, і читають слова по черзі)
Can you name all the fruits/vegetables?
What is your favourite fruit/vegetable?
Which fruits/vegetables don't you like?
2) відпрацювання назв овочів та фруктів
T:Let`s play a game. А тепер я буду називати слова. Якщо почуєте назву фрукта або овоча, ви маєте плеснути у долоні: pen, desk, cucumber, school, cabbage, box, children, carrot, onion, family, tomato, mother, sister, apple, cat, dog, banana, kite, lemon, orange.
Т:Now we`ll sort the words into two groups: fruits and vegetables. ( Учні по черзі виходять до дошки, обирають малюнок та прикріплюють до відповідної групи.) 3)Впр. 2(c. 103). Учні читають за вчителем назви овочів і фруктів, звертаючи увагу на вживання артикля а/an перед голосним і приголосним. 4)Гра «What fruits/vegetables do you like?».
T: Now tell me please, what fruits/vegetables do you like?
(Дівчатка утворюють «ланцюжок» використовуючи овочі, а хлопчики – фрукти)
Р1. I like apples.
T (звертаючись до іншого учня): What fruits/vegetables does he/she like?
Р2: He/she likes apples. And I like bananas.
P3: He/she likes bananas. And I like oranges.
3)Фізкультхвилинка.
T: Have a rest. Let’s sing and do some exercises
5)Практикування вимови нових лексичних одиниць.
Teacher: За описом ви маєте відгадати, про який фрукт чи овоч йдеться мова.
Teacher: 1. It is green and long.
Pupils: Cucumber.
Teacher: 2. It is round and green.
Pupils: Cabbage.
Teacher: 3.It is sweet or sour, round, yellow or red or green and juicy .
Pupils: Apple.
Teacher: 4. It is very sour, juicy and yellow.
Pupils: Lemon.
Teacher: 5. It is sweet, long and orange.
Pupils: Carrot.
Teacher:6. It is sweet, long and yellow.
Pupils:Banana.
Teacher: 7.It is sweet- sour, round, orange and juicy.
Pupils:Orange.
Teacher: 8.It is round, brown and bitter.
Pupils:Onion.
Teacher: Well! You are good.
6) Розучування вірша , впр.3 с.76.
Apples are sour,
Apples are sweet,
Apples are juicy
And nice to eat.
7)Розвиток навичок мовлення.
Т:Do you like to cook?
Today we make salad’s.
(Чотири групи дітей. Дві групи готують овочевий салат, дві - фруктовий салат. Капітани команд обирають інструкції щодо приготування та зразки відповідей.)
Example:
Fruit salad
We make a fruit salad.
We take one apple, two oranges, and a banana .
Vegetable salad
We make a vegetable salad.
We take one onion, one tomato, and two cucumber .
8) Розвиток навичок письма.
Т: У вас на партах є картки з вивченими словами. Але деякі букви зі слів погубилися. Впишіть пропущені букви.
Complete the words .
a cuc..mber
an ap..le
a c..rrot
an on..on
a or..nge
a b..nana
a lem..n
an or..nge
a tom..to
Потім учні в зошитах складають речення про свої улюблені овочі та фрукти : I like carrots. I like apples.
ІІІ. Заключна частина уроку.
1.Домашнє завдання.
Впр. 1(с.76), підгот. до словникового диктанту, вивчити віршик напам`ять.
2.Підведення підсумків уроку.
Т: Чого нового ви сьогодні навчилися?
Що вам найбільше сподобалося робити?
Які завдання були найскладнішими?