Конспект заняття. Автоматизація звука [ш] у складах та словах.

Про матеріал

Автоматизація звука [ш] у складах та словах словах .

Мета: формувати правильну вимову звука [ш] у словах зі збігом приголосних; розвивати фонематичний слух, логічне мислення, зорову та слухову пам´ять, увагу; виховувати бажання говорити правильно.

Перегляд файлу

 

 

Тема: Автоматизація звука [ш] у  складах та словах словах .

Мета: формувати правильну вимову звука [ш] у словах зі збігом приголосних; розвивати фонематичний слух, логічне мислення, зорову та слухову пам´ять, увагу; виховувати бажання говорити правильно.

Обладнання:  Індивідуальне дзеркало, магнітна дошка, набір предметних картинок, схеми, різноманітний мовленнєвий матеріал.

Хід заняття

І. Організаційний момент (1-2 хв.).

II. Основна частина (15-20 хв.).

  1. Повідомлення мети заняття. Бесіда логопеда з дітьми (1-2 хв.).
  2. Логопедична зарядка.

 Артикуляційні вправи:

- «Парканчик»

- «Конячки»

- «Лапатка»

- «Маятник»

- «Солодке вареннячко»

 - «Хоботок»

 - «Шелест осіннього листя» ( застосовується при вимові звука « Ш»)

Дихальні вправи

Піддування серветки з носика.

Методична порада: Виконувати вивчені вправи для зміцнення органів артикуляції, вдосконалення їхньої рухливості й координації по 15 разів кожну вправ .

 

 

                                          Хід заняття

Організаційний момент.

Сьогодні на наше заняття завітала гостя, а дізнаєшся про неї, як відгадаєш загадку.

 

Невеличка та сіренька

В нірці мешкаю тихенько

Уночі по хаті – нир,

Я шукаю сало й сир.  ( мишка)

 

Так, це мишка. Вона хоче подивитись і послухати, як ти вимовляєш звук (ш).

Хоче наша Мишка, послухати як ти навчився вимовляти звук «Ш» у складах.

  1. Автоматизація звука [Ш] у складах

ША — ШО — ШУ — ШЕ

ШИ — ШЕ — ШО — ША

ША — ШО — ШЕ — ШИ

ШИ — ШЕ — ШУ — ШО

АШ — ЕШ — УШ — ЕШ

ІШ — ЕШ — ОШ — АШ

АШ — ОШ — ЕШ — ІШ

ІШ — ЕШ — УШ — ОШ 

 

  1. Автоматизація звука [Ш] у словах з прямими складами

Шило, шина, шити, ширма, шили, шинка, шия, шифер, шибка, шипшина вшир, машина, вершина, конюшина, локшина, пиши, машина, нашийник, широчінь, шинель, шипіти, широкий, вирішили, шипучий, кошик, вишивати, вишиванка. Хороший, горошина, молодший, тиша, кошик.

  1. Наступне завдання: «Продовжи  речення».

Червоні кисло – солодкі….( Вишні)

Соснова… (Шишка)

Біла польова… ( Ромашка)

Співуча голосиста… Пташка)

Зелений свіжий ….( Шпинат)

Нові теплі…. ( Шкарпетки)

Добре, дуже добре ти виконав вправи. Мишка дуже задоволена нашим заняттям з тобою.

                                 

                                   

                                   Фізкультхвилинка

  1. Автоматизація звука [Ш] у чистомовках

ША – ША -ША - поспішає додому лоша.

Ша, ша, ша — співає душа.

Ша, ша, ша — ми ловимо лоша.

Ша, ша, ша — поскакало в ліс лоша.

 

Ша, ша, ша — наша Маша хороша.

 

Ші, ші, ші — любимо біляші.

  1. Вивчити вірш.

Шматок сальця шукає мишка,

у нашій шафі шарудить.

Як шмигоне на мишку кішка!

А мишка шурсть у шпарку вмить!

                                                                   Н. Забіла

6. Про які малюнки ці загадки ?

Червоний колір,

кислий смак,

кам*яне серце.

Чому це так?  ( Вишня)

Маленька сіра, а хвостик як шило?    ( Миша)

Сидить дівчина в темниці, а коса на вулиці?    ( Петрушка)

  1. Повтори скоромовку.

 

Кішка бігає за мишкою, мишка бігає від кішки.

 

  1. Підсумок заняття.

 

Який ми вивчали звук ?

Тобі сподобалась наша гостя?

Що тобі найбільше запам'яталось на занятті ?

 

Мишка дуже задоволена тим, як ти  попрацював на занятті. А зараз їй час вирушати додому. Вона говорить тобі : «До побачення»

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Інші матеріали
Додано
26 лютого 2021
Переглядів
5342
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку