Тема: Подорож до весняного лісу.
Мета: Дати практичне уявлення про голосні звуки , розвивати фонематичний слух, уміння правильно артикулювати звуки, вчити розрізняти їх, розширити знання про ліс, удосконалювати навички письма кружечків, трикутників, квадратів, ознайомити з геометричними фігурами.
Хід заняття
I.Ранкова зустріч
1. Вітання. Вправа «Тепла долонька»
Любі учні, доброго ранку!
Заглядає сонечко через фіранку!
Теплий промінчик в долоньки кладе,
Нехай сьогодні день чудовий буде!
( Передаємо пошите з фетру сонечко)
-
Давайте спробуємо передати це тепло усім. Будемо бажати один одному доброго ранку за таким зразком: «Я бажаю доброго ранку ( ім’я дитини) і дарую їй тепло своєї долоньки!»
II. Ознайомлення із темою та метою дня.
-
Слухання музики «Голоси птахів».
-
Звуки мовлення . Робота з сюжетним малюнком «У лісі».
-
Діти , а чи здогадалися ви, де ми сьогодні проведемо урок?
-
Так. У лісі.
-
Чим приваблює ліс людей весною?
(Зачаровує весняною красою, співом пташок…)
-
А восени? (Великою різноманітністю грибів)
-
Спробуйте відгадати загадку.
І великі, і малі
Повдягалися в брилі,
І дощу ці одноніжки
Не боться анітрішки.
Ліс – улюблений їх край.
А як звуться – відгадай. ( Гриби )
-
Уважно розгляньте малюнок.
-
Яка пригода трапилась з хлопчиком в лісі?
-
Допоможіть хлопчику погукати друзів.
-
Ау! Ау! Ау!
-
Який звук ви чуєте першим?
-
А який потім?
-
Ці звуки вимовляємо протяжно, їх можна проспівати , повітря вільно проходить через рот. Це голосні звуки.
-
Гра «Впіймай звук».
-
Які звуки вимовляє немовля?
-
Уа! Уа! Уа!
-
Як гуде поїзд?
-
У – у – у!
-
Які звуки чуємо від конячки?
-
И – и – и – и – и!
-
Які звуки під час здивування вимовляєте ви?
-
О – о – о – о!
-
Артикуляція звуків.
-
А, о, у, и, і, е.
-
Фізкультхвилинка.
Раз, два – дерева!
Три, чотири – вийшли звірі!
П’ять , шість – пада лист!
Сім , вісім – птахи в лісі!
Дев’ять , десять – он сунички
Підвели червоні личка!
-
Лічба предметів.
-
Допоможіть білочці зібрати гриби. Скільки їх?
-
Як вони називаються?
-
Чи відомі вам гриби , які знайшов їжачок?
-
Скільки їх, полічіть.
-
Хто знайшов більше грибів ?
-
Скільки разом грибів знайшли малята ?
-
Геометричні фігури.
(Вчитель виставляє на набірному полотні геометричні фігури – круг , квадрат, трикутник, прямокутник, многокутник)
-
Які геометричні фігури ви знаєте?
-
Назвіть предмети, що нагадують круг (сонечко , м’яч, яблуко)
-
Яку фігуру нагадує наша класна кімната?
-
Робота в зошитах.
-
Письмо кружечків, трикутників, квадратів.
-
Плакат «Сиди правильно».
-
Правило тримання ручки.
-
Місце зошита на парті.
III. Рефлексія.
-
Пригадайте, голоси яких птахів ви чули сьогодні на уроці?
-
Вимовте, як співає зозуля .
-
Вивчення вірша П. Тичини «А я у гай ходила»
А я у гай ходила
По квітку ось яку!
А там дерева – люлі.
І все отак зозулі:
Ку – ку !