Конспект заняття,"Граємось з казкою"

Про матеріал
Конспект заняття для старшої групи з використанням трафаретного театру, корекційної таблиці
Перегляд файлу

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ СТАРШОЇ ГРУПИ З ВИКОРИСТАННЯМ ТРАФАРЕТНОГО ТЕАТРУ, КОРЕКТУРНОЇ ТАБЛИЦІ

Тема: Граємось з казкою.
Мета: формувати позитивне емоційне ставлення до  
                  навколишнього світу. Вправляти дітей в придумуванні закінчення
                  казки за допомогою трафаретного театру. Підтримувати бажання
                  розповідати, робити припущення. Збагачувати словник дітей
                  фразеологізмами, розуміти їх значення.
                  Розвивати темп мови, дикцію, діалогічне мовлення.
                  Удосконалювати навички концентрації уваги, за допомогою
                  коректурних таблиць, сприймати на слух вказівки дорослого,
                  зосереджено розглядати таблицю і знаходити правильну відповідь.
                  Виховувати вміння співчувати, дружні відносини між дітьми.
Словник:  «горохом об стіну», « не розлий вода»
Матеріал: трафаретний театр, коректурна таблиця, предметні картинки,  
                    карусель.
Хід заняття
Психогімнастика « Доброго ранку нам,
                                 Доброго ранку вам,
                                 Посміхніться всі нам»
       «Мозковий штурм» - що таке казка?
        Ігровий момент  - на адресу групи прийшла посилка, а в ній декорації до казки: будинок, дід, баба, зайчик, ведмідь (діти розглядають і називають).
        Створення проблемної ситуації
- З якої казки ці герої? ( не можна визначити, ці герої зустрічаються в багатьох казках)
        Якщо відгадаєте загадку, то дізнаєтесь хто з героїв заблукав.
        Загадка «Чарівний ланцюжок»
- куплена, луплена, затопчу
(так це українська народна казка «Коза – дереза»)
- що можна сказати про козу – яка вона?
- а зайчик?, рак?
       А як ви гадаєте,  куди поділася коза після того як її вигнав з будинку зайчика рак?
        Робота в парах – складання кінцівки казки за допомогою трафаретного театру (діалогічне мовлення).
        Метод «Карусель»
(по колу розкладені предметні картинки різних тварин : дикі, свійські, казкові. Діти під музику рухаються по колу, музика зупиняється, дитина розповідає про тварину біля якої зупинилась.)
       У кози багато друзів і зараз ми зустрінемося з ними на коректурній таблиці. Робота з коректурною таблицею
- назвіть мешканців лісу;
-  а якщо цей ліс казковий?
- назвіть  сусідів ведмедя;
- хто живе праворуч від кота?
- над парасолькою?
- хто сірий, але не пухнастий?
- у лісі є будиночок доброти, кого ви туди поселите?
- а в будиночок хитрощів?
- що поєднує картинки під номером 7 і 8, 2 і 4?
- назвати тварин, назва яких починається на звук  К
        А ви чули вислів «Як сидорова коза», що він означає? Такі вирази називають  - фразеологізмами.
        Гра «Закінчи речення»
(діти стоять в колі, вихователь кидає м'яч і говорить початок речення, а діти підбирають  фразеологізм).
- Богдан непохитно стояв на своєму ……..(був міцним горішком)
- Василько всіх дражнить, з таким…… (каші не зварить)
- Сашко не слухає нікого, говорити до нього як….. (горохом об стіну)
- Данилку жилося …….(як вареник в маслі)
- Лінивий Петрик завжди шукав ……(легкий хліб)
- Аня та Оля були подруги …..(не розлий вода)
- Катя почувала себе у садочку як ……(риба у воді)
- Данилко завжди виходить……(сухим із води)
- Ася та Віка весь час сваряться, з такими ……..(каші не звариш)
        Давайте перевіримо чи все ми розглянули в посилці, знаходимо хмаринки
                     Ось хмаринки незвичайні,
                     Всі виконують бажання.
                     Ви ж, малята загадайте
                     І козі допомагайте,
                     Ниточку чарівну треба взяти
                     І бажання всі на неї нанизати.
(діти малюють свої бажання на хмаринках, прив'язують до повітряної кульки і відпускають у повітря)
 

 

 

    

docx
Додано
28 лютого 2020
Переглядів
871
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку