Конспект заняття «Казка про веселий язичок»

Про матеріал
КОНСПЕКТ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЛОГОПЕДИЧНОГО ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДИТИНИ СЕРЕДНЬОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ «КАЗКА ПРО ВЕСЕЛИЙ ЯЗИЧОК»
Перегляд файлу

Тема: «Казка про веселий язичок»         

Мета: Розвивати уміння відтворювати артикуляційні вправи; Розвивати рухливість органів артикуляційного апарату, мовленнєве дихання та зміцнювати голосові зв’язки; Розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять, мислення, дрібну моторику; Виховувати інтерес до заняття та бажання говорити правильно.

Обладнання: дзеркала, листочки, предметні картинки.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Привітання

Встаньте (сядьте) діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

ІІ. Основна частина.

1. Артикуляційна гімнастика.

Сідаймо перед дзеркалом,

В нього подивімся.

Підморгнем хитренько,

Потім- усміхнімся.

Та й почнемо старанно із дзеркалом заняття.

«Язичок»

Жив в будинку язичок, (показати язик)

Був не вузок, не широк! (показати широкий і вузький язик)

Дуже він любив гуляти

Та друзів своїх вітати

На прогулянку пішов,

Недалечко так пройшов…

Ось побачив він «шари», (надути щоки)

Зробим ми так як вони!

Привітав він «бегемота»,

Широко відкриймо рота! (відкриваємо рот)

Привітав язик «слона»

Губки хоботком-ось так, (губи тягнемо в перед)

Далі йшов гулять язик,

«Чистить зубки» зранку звик! (чистим верхні та нижні зуби язичком )

А як «варення» куштував,

Зразу силу набирав! (облизуємо губи по колу)

«Парус» з вітром надував.

та й на «гойдалку» сідав. (язик вгору та вниз)

А коли відпочивав,

На «годинник» поглядав.( язик вліво та вправо)

Так гуляв собі язик….

Привітав його «індик» (гелгочим , як індик)

Чули! «Дятлик» там стучав (язик стучить по альвеолам)

Та «конячку» в гості звав. (цокаєм язичком)

Ось прогулянці кінець!

Не забудем «гребінець» (пропускаємо язик між зубами)

Що ховає вітерець!(дихальні вправи)

 

2. Розвиток мовленнєвого дихання

Вправа «Осінні листочки».

(логопед роздає дітям різнокольорові листочки на долоньки)

Покласти на долоньку листочок і уявити, що ви вітерець.  Вітерець може бути лагідним, і тоді дмухати на листочки треба обережно, тихенько. Носиком набираємо повітря і дуємо на листочки.(повтор 1-2 рази). Вітерець можете бути сильним вітром. Знову носиком набираємо повітря і дуємо на листочки сильно. (Діти виконують вправу 1-2 рази)

 

3. Голосові вправи

Вправа «Відгук»

Мета: зміцнювати голосові зв’язки. Зуби, губи зімкнені.

Виконання: відгукнутися на звернення логопеда коротким звуком (м,м,м)

Вправа «Мугикання»

Мета: зміцнювати голосові зв’язки. Зуби, губи зімкнені.

Виконання: відгукнутися на звернення логопеда протяжним звуком (мг,мг,мг)

 

4.Розвиток дрібної моторики

Вправа «Пальчик»

Пальчик-пальчик

Пальчик, пальчик, де ти був? (розкрити долоньку)

Я з цим братом в ліс ходив, (загинати пальці починаючи з вказівного)

Я з цим братом борщ варив,

З цим – я кашки куштував,

А з найменшим заспівав.

(Співаємо з мізинцем і розгинаємо всі пальці)

5.Розвиток фонематичних процесів

 Гра «Так чи ні»?

(Діти уважно слухають речення і після кожного відповідають: «Так» чи «Ні»)

Ножем ріжуть  хліб (Так)

Їжак катається на лижах (Ні)

Бабуся жарить пиріжки (Так)

Жираф літає з квітами (Ні)

Дівчинка з’їла їжака (Ні)

Влітку жуки літають (Так)

Йшла корова на лужок, їла з медом пиріжок (Ні)

 Гра «Який склад зайвий?»

Логопед вимовляє ряд складів. Наприклад: на-на-на-па. Діти визначають, який склад зайвий. Далі складові ряди ускладняються:

ни-ни-но, ка-ка-га, па-па-па-ба, та-та-да

ІІІ. Підсумок заняття.

Що нового дізналися? Що, вважаєте потрібно повторити вдома ?

 

 

docx
Додано
31 березня 2020
Переглядів
6973
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку