Заняття гуртка «Біологія тварин» Дата 23.10.17
Тема: Кишковопорожнинні. Загальна характеристика кишковопорожнинних
Мета: Навчальна
ознайомитись з загальною характеристикою кишковопорожнинних
Розвиваюча
розвивати вміння дослідницької роботи та роботи в групах;
Виховна
виховувати спостережливість, увагу; формувати екологічну культуру
Цілі заняття: розглянути загальну характеристику кишковопорожнинних, сформувати поняття про еволюційні зміни в будові
Тип заняття : комбіноване
Обладнання та матеріали: таблиці, малюнки, фотографії, які ілюструють особливості росту і розвитку кишковопорожнинних
Хід заняття:
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вкажіть ознаки, характерні:
А – для одноклітинних тварин;
Б – для багатоклітинних тварин.
1. Мають клітинну будову.
2. Тіло складається з багатьох клітин, які відрізняються між собою за будовою та виконуваними функціями.
3. Рух забезпечують несправжні ніжки, джгутики чи війки
4. Вони заселили усі середовища мешкання – водне, наземно-повітряне, ґрунтове й організми інших істот.
5. Відповідають на вплив зовнішнього середовища переважно у вигляді таксисів.
6. Газообмін відбувається через поверхню клітини.
7. Реакції тварин на подразники відбуваються за участю нервової системи.
8. Властиве переважно статеве розмноження, зрідка – вегетативне.
9. Арцела, фораменіфери, трипанозома, токосплазма.
10. Опосум, гіпопотам, капібара, хом’як.
ВІДПОВІДІ А 1, 3, 5, 6, 9; Б 1, 2, 4, 7, 8, 10. Бали А = 2,5; Б = 2,5
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Проблемне питання : «Чи являються кишковопорожнинні цінними організмами для людини?»
ІV Виклад нового матеріалу
V. Узагальнення та систематизація знань
1. Відповідь на проблемне питання
VІ.Підведення підсумків заняттґя