Конспект заняття "Порядок слів у простому поширеному реченні"

Про матеріал
Публікується конспект заняття з навчання граматики на уроках німецької мови про порядок слів у простому поширеному реченні з використанням технології візуалізації навчального матеріалу. Мета:навчити здобувачів освіти правилам побудови стверджувальних та питальних речень у німецькій мові, зокрема прямому та зворотному порядку слів, складання питання за допомогою питального слова або без нього.
Перегляд файлу

                                                          Німецька мова

                                                        Конспект заняття

 

Тема: Порядок слів у простому поширеному реченні ( Die Wortfolge)

Мета: практична: навчити здобувачів освіти правилам побудови стверджувальних та питальних речень у німецькій мові, зокрема прямому та зворотному порядку слів, складання питання за допомогою питального слова або без нього;

розвивальна: розвивати мовленнєві навички учнів, логічне мислення, увагу;

виховна: виховувати інтерес до німецької мови та культури;

Тип заняття: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: схеми, дидактичний матеріал

 

                                                            Хід заняття:

І. Організаційний момент. Привітання. Оголошення теми та мети заняття.

ІІ. Основна частина.

 1.Актуалізація опорних знань

Інтеграція знань з української мови: що таке підмет, присудок, додаток.

Які питальні слова ви знаєте.

Фронтальне опитування: повторення основних правил німецької граматики (дієслова, іменники, артиклі, відмінки).

2. Повторення  правил про порядок слів (Die Wortfolge):

      Головним елементом вивчення німецької мови є вміння будувати речення.

 

 

Існує прямий та зворотний порядок слів.

Схема прямого порядку слів:

Підмет (Subjekt) – Присудок (Prädikat) – Інші члени речення (Weitere Satzglieder).

Наприклад: wir wohnen in Lwiw schon lange.

                              Ich (підмет) lerne (присудок) Deutsch (додаток).

                              Der Schüler (підмет) liest (присудок) ein Buch (додаток).

 

 

 

 

 

 

 

 

Зворотний порядок слів у німецькій мові означає, що підмет стоїть після присудка (дієслова), а не навпаки, як при прямому порядку. Зворотний порядок найчастіше вживається, коли речення починається не з підмета, а з іншого члена речення (наприклад, обставини), або після певних сполучників, таких як deshalb (тому). Головне правило — дієслово завжди залишається на другому місці в реченні. 

          Схема зворотного порядку слів: Обставина/Додаток – Присудок – Підмет – Інші члени речення.

   Приклади:            In Lwiw wohnen wir schon lange- зворотний

             Heute (обставина часу) lerne (присудок) ich (підмет) Deutsch (додаток).

                       In der Schule (обставина місця) liest (присудок) der Schüler (підмет) ein

                        Buch (додаток).

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 Питальне речення будується двома способами: за допомогою питального слова та без нього.

Питання: без питального слова- на першому місці присудок.  Wohnen wir in Lwiw?

З питальним словом: на першому місці питання, на другому -присудок. Wo wohnen wir?

                       

 ПИТАЛЬНІ СЛОВА

Wer- хто,                             was- що,                             wie- як,    

 wo- де,                                wohin-куди,                         wann- коли,            

 woher-звідки,              wie viel-скільки (зразу після цього питального слова вживається іменник),                           warum- чому

 

 

 

Wer ist das?

Was ist das?

Wie alt  ist sie?

Футболка із зображенням полуниці - 25100 - купити в Україні | Інтернет  магазин LUREX!

Значок з будь-яким зображенням Тачки

 

Скільки існує інтерсекс людей? – Seksediversiteit.nl

Wo   wohnst du?

Wohin  fährt der Bus?

Wann beginnt die Stunde?

Настінне Тришарове Панно з Дерева Із Зображенням Мапи України. 600 ₴ —  Купити на BIGL.UA ᐉ Ціна, Відгуки, Доставка

Білети з готовими відповідями з розділу "53. Додаткові питання щодо  категорій D1, D (Будова і терміни)" » ПДР Тест ЦентрБілети з готовими відповідями з розділу "53. Додаткові питання щодо  категорій D1, D (Будова і терміни)" » ПДР Тест ЦентрБілети з готовими відповідями з розділу "53. Додаткові питання щодо  категорій D1, D (Будова і терміни)" » ПДР Тест ЦентрБілети з готовими відповідями з розділу "53. Додаткові питання щодо  категорій D1, D (Будова і терміни)" » ПДР Тест ЦентрБілети з готовими відповідями з розділу "53. Додаткові питання щодо  категорій D1, D (Будова і терміни)" » ПДР Тест Центр

 

Кто придумал время и решил, сколько в минуте секунд, а в сутках часов

Warum kommt er nicht?

Woher kommst du?

Wie viel Schwester hat er?

Gadis Kecil Yang Lucu Berpikir Dengan Tanda Tanya Vektor Stok oleh  ©colorfuelstudio 442950884

Мала настінна/настільна карта світу з прапорами 55х45 см |(папір  ламінований)

 

DataLife Engine > Версия для печати > Картинки изображение семьи (37 фото)

 

3. Закріплення нового матеріалу.

Тренувальні вправи.

 3.1. Перебудуйте речення. Змініть порядок слів

1) Annas Schwester beendet in diesem Jahr die 9. Klasse der Mittelschule.

2) Wir lesen heute Frankos Werke.

3) Seit 2008 wohne und studiere ich in dieser Stadt

 

 3.2. Складіть речення.

1) er, Student, ist                                                 

2) den Haushalt, die Mutter, führt

3) bezieht, die Rente, die Großmutter                  

4) ich, in die Schule, gehe, gern

5) in Lwiw, mein Bruder, lebt                           

 6) mein Freund, als Mechaniker, arbeitet

 

 3.3. Утворіть питальне речення.

1) Anna studiert an der Universität.                         

 2) Alexander hat einen Großvater.

3) Olga ist Lehrerin von Beruf.                                 

4) Meine Freundin studiert fleißig.

5) Nach dem Unterricht gehen die Studenten in die Bibliothek.

 

4. Контроль засвоєння граматичного матеріалу ( виконання завдань на картках)

4.1.Змініть порядок слів

1. Fünf Jahre lerntest du Deutsch in der Schule.

2. Wir übersetzen den Text.

3. Auf dem Hof spielen die Kinder.

 

4.2. Складіть питальні речення

1. Du, heute, gehst, am Abend, wohin?

2. In diesem Sommer, gut, ihr, euch, erholt, ?

3. Kommt, von der Arbeit, dein Vater, wann, gewöhnlich?

4. Können, wir, den Alexanderplatz, erreichen, besser, wie?

 

4.3.Складіть речення з прямим та зворотним порядком слів

1) nach Deutschland, um 9 Uhr, mit dem Zug, mein Vater, morgen, fährt.

2) in die Schule, zum ersten Mal, in diesem September, die Schwester meiner Freundin, geht.

3) danke, herzlich, für das Geschenk, ich, dir.

 

 

ІІІ. Заключна частина заняття. Рефлексія.

 

 

docx
До підручника
Німецька мова' (9-й рік навчання, академічний рівень) 10 клас (Басай Н.П.)
Додано
8 жовтня 2025
Переглядів
232
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку